قوطی فولادی ,فولاد مهر سهند
پروفیل, لوله, میلگرد, سپری, میلگرد آجدار, نبشی, ناودانی,قیمت لوله,قیمت پروفیل

آخرین اخبار

سه مصوبه مجلس برای لایحه حمایت از تولید
گروه خبر: لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی با حضور اعضای کمیته اقتصادی شورای ...
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو، مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی از هلدینگ مهر سهند
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو،مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی به همراه هیات همراه...
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر سهند
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر ..
واردات فولاد صفر شد
جعفر سرقینی با بیان مطلب فوق گفت در حال حاضر صنعت فولاد در کشور نیازهای داخلی کشور را تامین می‌کند و ...
کمبود آهن قراضه در کشور به شدت حس می شود
فولاد نیوز: عضو انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گفت: وضعیت آهن قراضه در کشور بحرانی است و کمبود آن به...

آخرین اخبار

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق
تاریخ انتشار :  1395/05/18

سرمایه‌گذارهای و سیاست‌گذاری‌های نابجا بازدارنده افزایش ظرفیت فولاد

سرمایه‌گذارهای نابجا و سیاست‌گذاری‌هایی که از توجیه اقتصادی خارج می شوند از جمله عواملی است که به زعم مدیر عامل فولاد یزد بازدارنده افزایش ظرفیت فولاد شده است...

سید محمد احرامیان با بیان اینکه نمی توان انتظار رشد فولاد را داشت در حالی که هنوز مزیت تولیدی و قیمتی برای آنها پیش بینی نشده است، گفت: طرف چینی، سنگ آهن را از معادن ایران خریداری می کند تا ساحل و در نهایت تا کارخانه های چین حمل و نقل می کند و در آخر فولادی که به عنوان محصول نهایی عرضه می کند از فولادی که ما در داخل با سنگ آهن خودمان تولید می کنیم ارزان‌ تر تمام می شود. با این تفاسیر مشخص است که امکان رقابت با آنها را نداریم.

وی در واکنش به اظهارات معاونت معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت مبنی بر افزایش ظرفیت تولید فولاد تا ۳۰ میلیون تن در سه سال آینده تصریح کرد: دانش بعضی اظهارات نشان می دهد که برخی افراد دانش تولید فولاد را ندارند که موجب می شود عملکرد، گفتار، سیاست گذاری و در نهایت هدف گذاری متناسبی نداشته باشد.

احرامیان افزود: البته معاون مربوطه دانش مربوط به این موضوع را دارد اما با نگاهی به پروژه های انجام شده و هزینه های صورت گرفته می توان دریافت که میان سرمایه گذاری و تولید رابطه درستی وجود ندارد.

وی به صورت مصداقی در خصوص پروژه هایی که در حال بررسی و اجرا هستند، گفت: طرحی تحت عنوان فولاد آلیاژی ارائه شده است که هرکسی ذره ای از فولاد سازی سررشته داشته باشد خواهد فهمید که این یک کلاه برداری و حقه است تا طرحی را که ۸۰ میلیون دلار قیمت دارد با دو میلیارد دلار به ما غالب کنند که البته در نامه‌ای شرح این ماجرا را به معاون اول رئیس جمهور و وزیر کشور ارائه کرده‌ایم.

مدیرعامل فولاد یزد در ادامه با بیان اینکه داستان عدم تقارن هزینه و بهره وری ادامه دار است، عنوان کرد: برای فولاد مبارکه ۱۲ میلیارد دلار هزینه شده است تا یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار تولید داشته باشد و در نهایت یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار نیز فروش و این ها ارقامی است که موجود است و می توان به آنها رجوع کرد.

وی با اشاره به اینکه بخش خصوصی می تواند در صورتی که تقارن میان سرمایه گذاری و تولید منطقی باشد به تولید دولت دست پیدا کند، گفت: در این باره پیشنهادی به معاونت امور معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت داده شده تا ۲۰ درصد از سرمایه در نظر گرفته شده برای توسعه فولاد را در اختیار بخش خصوصی قرار دهند تا این محصول با قیمت کمتر از ۲۰۰ دلار برای هر شمش فولادی ارائه شود و در صادرات آن نیز ارزش افزوده مناسبی ایجاد شود.

احرامیان در خصوص طرح توسعه ای که برای فولاد یزد دارد، گفت: طرح توسعه ای قطعا برای افزایش ظرفیت وجود دارد اما بخش خصوصی همواره در کش و قوس سرمایه گذاری و جذب سرمایه است که فولاد یزد هم از آن مستثنی نیست و در تلاش هستیم با دریافت تسهیلات از بانک‌ها بتوانیم بخشی از این طرح ها را به مرحله اجرا برسانیم که البته همچنان در پیچ و خم‌های بانکی برای دریافت تسهیلات قرار داریم.

 

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق

اخبار مرتبط

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به کمک ، با ما تماس بگیرید.
کارخانه
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
61 91 3432 (041)
60 91 3432 (041) (نمابر)
info [at] mehrsteel.com
فروش داخلی، فروش خارجی و فروش شرکتی
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
041-5995
041-36550000
041-36562214
041-36578908
041-36571433
041-36563305
041-36576882
041-36551667