قوطی فولادی ,فولاد مهر سهند
پروفیل, لوله, میلگرد, سپری, میلگرد آجدار, نبشی, ناودانی,قیمت لوله,قیمت پروفیل

آخرین اخبار

سه مصوبه مجلس برای لایحه حمایت از تولید
گروه خبر: لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی با حضور اعضای کمیته اقتصادی شورای ...
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو، مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی از هلدینگ مهر سهند
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو،مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی به همراه هیات همراه...
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر سهند
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر ..
واردات فولاد صفر شد
جعفر سرقینی با بیان مطلب فوق گفت در حال حاضر صنعت فولاد در کشور نیازهای داخلی کشور را تامین می‌کند و ...
کمبود آهن قراضه در کشور به شدت حس می شود
فولاد نیوز: عضو انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گفت: وضعیت آهن قراضه در کشور بحرانی است و کمبود آن به...

آخرین اخبار

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق
تاریخ انتشار :  1395/04/30

رسیدن پروژه تولید ریل به مرحله نهایی و تست گرم در مرداد ماه

محمدرضا کجباف از اجرای دو پروژه مهم در ذوب‌آهن خبر داد و گفت: پروژه اول، پروژه افزایش یک میلیون تنی ایستگاه ریخته‌گری است که فولادسازی را از 2.6 میلیون تن به 3.6 میلیون تن افزایش می‌دهد و پروژه دوم، پروژه ملی تولید ریل است.

به گفته کجباف، سعی بر این است در مرداد ماه و همزمان با میلاد امام رضا (ع) - 24 مرداد ماه - پروژه تولید ریل به مرحله نهایی و تست گرم برسد. با محمدرضا کجباف، مدیر روابط عمومی شرکت سهامی ذوب‌آهن اصفهان گفت‌وگویی انجام داده ایم که متن آن به شرح زیر است:

ایده برگزاری همایش افزایش مقاومت و تنوع تولید ذوب‌آهن از سوی کدام بخش مطرح شد؟ همچنین درباره تقدیر از مشتریان ذوب‌آهن توضیحی بدهید. امسال ششمین سالی‌ است که ما از مشتریان ذوب‌آهن تقدیر کردیم. این همایش هرساله با توجه به حس وفاداری مشتریان و خرید مداوم آنها و همچنین وفاداری به کیفیت محصولات برگزار می‌شود. سعی ما بر آن بوده تا کیفیت محصول تولیدی بالا باشد، همانطور که در همایش چندین بار مطرح شد؛ کیفیت محصولات تولیدی ذوب‌آهن جزو محصولات فولادی ساختمانی رده اول کشور است.

خوشبختانه این موضوع بازخورد خوبی از سوی بازار داشت و خریداران ما همیشه بیان می‌کنند که محصولات ذوب‌آهن بسیار عالی است اما امسال این همایش با وسعتی بیش از سال گذشته برگزار شد، یعنی همایش تقدیر از مشتریان را با همایش تنوع تولید ادغام کردیم. در واقع تلاش بر این بود تا رویکرد همایش، رویکرد علمی و تقدیری باشد. با توجه به اینکه رقابت در شرایط فعلی نقشی اساسی را در بازار فولاد ایفا می‌کند، ناگزیر به تنوع تولید و حفظ کیفیت محصولات تولیدی ذوب‌آهن هستیم تا بتوانیم حضور خود را در بازار‌های رقابتی حفظ کنیم.

ذوب‌آهن اصفهان با نیم قرن تجربه در بحث بازار، کیفیت و مشتری‌مداری پیشتاز بوده، تلاش می‌کند تا این پیشتازی را در سال‌های آینده نیز حفظ کند. خوشبختانه ذوب‌آهن امسال دو پروژه بسیار مهم را در دستورکار دارد. البته 7 و 8 پروژه متوسط نیز در برنامه‌ها وجود دارد. پروژه اول، پروژه افزایش یک میلیون تنی ایستگاه ریخته‌گری است که فولادسازی را از 2.6 به 3.6 میلیون تن افزایش می‌دهد.

البته خبر گرفتن مذاب را به زودی به صورت رسمی اعلام خواهیم کرد. همچنین پروژه دیگر، پروژه ملی تولید ریل است. سعی ما بر این است در 24 مرداد ماه و همزمان با میلاد امام رضا (ع) این پروژه به مرحله نهایی و تست گرم برسد. این پروژه به دلیل جلوگیری از خروج ارز و خودکفایی تولید ریل پروژه بسیار مهمی است. البته مهمترین دلیل دیگر آن است که هر کشور برای توسعه باید زیرساخت‌های حمل‌ونقلی خود را توسعه دهد. همانطور که از ذوب‌آهن در توسعه صنعت کشور به عنوان پدر صنعت یاد می‌شود، امیدوار هستیم در صنعت حمل‌ونقل و توسعه صنعت ریلی نیز نقش کلیدی و اساسی خود را ایفا کند و امیدوار هستیم سال 96 سالی باشد که توسعه صنعت ریلی کشور با سرعت بیشتری صورت بگیرد.

وضعیت فعلی و آینده بازار را چطور ارزیابی می‌کنید؟

سعی ما بر آن است تا همیشه روحیه امید را در سازمان حفظ کنیم. از سوی دیگر حفظ کیفی محصولات ذوب آهن باعث شده علیرغم رکود موجود، مشتریان نسبت به محصولات ذوب‌آهن رویکرد مثبت داشته باشند اما نکته‌ای که در این میان وجود دارد این است که قیمت محصولات فولادی در بازار قیمت بسیار پایینی است و این قیمت در مقایسه با قیمت تمام شده به مجموعه کمی فشار وارد کرده است. در واقع با توجه به افزایش هزینه‌های انرژی، مواد اولیه و نیروی انسانی هزینه محصول رشد نداشته و نسبت به دو یا سه سال گذشته با کاهش چشمگیر مواجه شده است. عدم توازن قیمت تا حدودی شرکت را با فشار مواجه کرده که امیدوار هستیم با رویکرد‌های مدیر عالی سازمان در کاهش هزینه‌ها و افزایش بهره‌وری و صرفه‌جویی شدید در مصرف انرژی و مواد اولیه سال 95 را با سوددهی با پایان رسانده و سود خوبی به سهام‌داران اعطا شود.

آیا شرکتی که پیشتر گفته شده بود برای استفاده از نیروهای خبره ذوب‌آهن در حوزه خدمات فنی ایجاد شود، تشکیل شده‌ است؟ لطفا در این باره کمی توضیح دهید.

با حضور مدیریت عالی جدید سازمان، رویکرد استفاده بهینه از پتانسیل‌ها و توانمندی‌های درون سازمان در دستورکار قرار گرفت. با توجه به تجهیزات وسیع و نیروی انسانی توانمندی که در اختیار ذوب‌آهن قرار دارد و با توجه به اینکه سرانه پرسنلی متناسب به سرانه تولیدی نبود، معاونتی تحت عنوان معاونت ساخت و توسعه ایجاد شد تا خدماتی را به بیرون از شرکت ارائه کرده و در مقابل برای ذوب‌آهن درآمدزایی داشته باشد. یعنی از تجهیزات و ماشین‌آلات و نیروی انسانی درون شرکت، پروژه‌های بیرونی را انجام دهد. در واقع می‌توان این‌طور بیان کرد که ذوب‌آهن نیروپرور است، یعنی اگر نگاهی به گذشته بیشتر صنایع فولادی و غیرفولادی داشته باشید خواهید دید، این افراد مدتی در ذوب‌آهن فعالیت داشته‌اند.

در همایش افزایش مقاومت و تنوع تولید ذوب‌آهن منتقدان نیز نظرات خود را اعلام کردند، نظر شما درباره این اقدام چیست؟

روابط عمومی ذوب‌آهن واحدی به نام افکارسنجی و نظرسنجی جامعه پیرامون و درون سازمانی دارد. رویکرد کلی ما این است که از نقد و انتقاد منصفانه و دور از توهین و افترا بسیار استقبال می‌کنیم. این موضوع هم درون ذوب‌آهن و هم خارج از ذوب‌آهن یعنی در میان مشتریان و تامین‌کنندگان مواد اولیه قابل رویت بوده و انتقادها را با جان و دل شنیده و آنهایی که پایه علمی داشته و می‌تواند منجر به اصلاحات شود، را استفاده می‌کنیم. اعتقاد ما بر این است، نقد زمینه رشد و پیشرفت هر سازمانی است و سازمان‌های یادگیرنده سازمان‌هایی هستند که با پذیرش انتقاد رشد و توسعه را برای خود ایجاد می‌کنند.

وضعیت خرید سهام ذوب‌آهن از سوی شرکت‌های خارجی به کجا رسیده‌ است؟

در حال حاضر هیچ درخواست رسمی برای ذوب‌آهن ارسال نشده‌ است. در صورتی که این درخواست به بورس ارسال شده باشد، بنده اطلاعی از آن ندارم.

نظر شما درباره روابط عمومی ذوب‌آهن چیست؟

بطور کلی کشور دچار رکود است که باعث شده مشکلات فراوانی را ایجاد کند. به جرات می‌توان گفت، سختی کار نه در خط تولید و نه در فروش است، بلکه با حاکم شدن رکود، کار تمامی بخش‌ها سخت است. در نتیجه روابط عمومی به عنوان حلقه‌ای که باید این سختی را گرفته و به شکل مناسب منتقل کند، به همین دلیل کار روابط عمومی، کاری پراسترس خواهد بود. بنده از تمامی همکاران خودم در روابط عمومی ذوب‌آهن به عنوان یکی از بزرگترین روابط عمومی‌های کشور تشکر می‌کنم. دوستان ما در روابط عمومی روزانه بین 15 تا 16 ساعت تلاش می‌کنند که باعث شده به عنوان روابط عمومی موفق در کشور دیده شویم.
 

 

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق

اخبار مرتبط

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به کمک ، با ما تماس بگیرید.
کارخانه
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
61 91 3432 (041)
60 91 3432 (041) (نمابر)
info [at] mehrsteel.com
فروش داخلی، فروش خارجی و فروش شرکتی
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
041-5995
041-36550000
041-36562214
041-36578908
041-36571433
041-36563305
041-36576882
041-36551667