قوطی فولادی ,فولاد مهر سهند
پروفیل, لوله, میلگرد, سپری, میلگرد آجدار, نبشی, ناودانی,قیمت لوله,قیمت پروفیل

آخرین اخبار

سه مصوبه مجلس برای لایحه حمایت از تولید
گروه خبر: لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی با حضور اعضای کمیته اقتصادی شورای ...
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو، مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی از هلدینگ مهر سهند
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو،مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی به همراه هیات همراه...
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر سهند
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر ..
واردات فولاد صفر شد
جعفر سرقینی با بیان مطلب فوق گفت در حال حاضر صنعت فولاد در کشور نیازهای داخلی کشور را تامین می‌کند و ...
کمبود آهن قراضه در کشور به شدت حس می شود
فولاد نیوز: عضو انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گفت: وضعیت آهن قراضه در کشور بحرانی است و کمبود آن به...

آخرین اخبار

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق
تاریخ انتشار :  1395/04/20

نقش اساسی ذوب‌آهن در رنسانس صنعتی اصفهان

دهـم تیرماه به نام روز صنعت و معدن نامگذاری شده است.

این روز، یادآور همه تلاش‌ها و مجاهدت‌هایی است که در راستای توسعه کشورمان انجام شده و تک‌تک فعالان این عرصه، طلایه‌دار دستیابی به رشد صنعتی کشور هستند. به مناسبت همین روز، با مهندس اسرافیل احمدیه، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان به گفت‌وگو نشستیم تا راهبردهای او درباره توسعه صنعتی استان را جویا شویم.

و درباره نقش ذوب‌آهن در صنعتی شدن اصفهان گفت: از آنجایی که ذوب‌آهن به عنوان مادر صنعت در هر کشور نمادی از صنعتی شدن آن به شمار می‌رود و تولید فولاد، توسعه یافتگی هر کشوری را نشان می‌دهد و رشد صنایع پایین دستی را در پی دارد، تأسیس ذوب‌آهن اصفهان نیز نقش اساسی در شکوفایی صنعت و آمادگی نیروی انسانی صنعتی و رنسانس صنعتی در اصفهان داشته است.

مهندس احمدیه افزود: با توجه به ایجاد بیش از 9 هزار واحد صنعتی در استان اصفهان به صورت مستقیم و غیرمستقیم، وابستگی‌هایی که صنایع به این صنعت مادر دارند، تأمین قطعات مورد نیاز و خدمات فنی شرکت‌ها در دسترسی به تکنولوژی ساخت را فراهم کرده و توسعه و فن‌آوری صنعت را در سطح کشور بنیان گذاشته است. وی تصریح کرد: شروع ساخت و بهره‌برداری از ذوب‌آهن اصفهان در سال 44 با تولید زیر یک میلیون تن آغاز شد و پس از بهره‌برداری در سال 50، اکنون شاهد تولید فولاد بیش از 16 میلیون تن هستیم و با احتساب ظرفیت‌سازی واحدهای تولید فولاد، این رقم به بیش از 25 میلیون تن می‌رسد که در اکثر واحدهای تولیدی نقش ذوب‌آهن اصفهان چه در انتقال کارشناسان و متخصصین این مجموعه بزرگ و چه سرمایه‌گذاری‌های انجام شده و همکاری ذوب‌آهن انجام گرفته و همچنان که اشاره شد از طرف دیگر توسعه تولید فولاد وجود صنایع پشتیبانی و خدماتی به صنایع فولاد را توسعه خواهد داد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان ادامه داد: خوشبختانه با توجه به مزیت‌های نسبی در کشور جهت توسعه فولاد که مواد معدنی، انرژی و نیروی انسانی متخصص است، طرح اولیه ذوب‌آهن از معدن تا تولید محصول نهایی قابل مصرف در بازار بود؛ فعال شدن معادن کشور در رابطه با تأمین مواد مصرفی مورد نیاز ذوب‌آهن اصفهان از جمله معادن سنگ‌آهن، زغال‌سنگ و مواد مصرفی کمکی و تبدیل آنها به ارزش افزوده قابل توجه نقش اساسی داشته و امیدواریم با توسعه معادن کشور در امر اکتشاف و استخراج، هم از نظر کیفی و هم از نظر کمی همراه با توسعه تولید فولاد، تأمین کننده مواد اولیه تولید فولاد باشند.

وی گفت: در شرایط فعلی بزرگترین چالش پیش روی ذوب‌آهن، قیمت تمام شده محصول، مشکل تأمین آب مورد نیاز و رکود بازار مصرف است و رسیدن به ظرفیت اقتصادی با توجه به مشکلات محیط زیست و شعاع 50 کیلومتری اصفهان و نوسازی و بازسازی تجهیزات و ماشین‌آلات با تکنولوژی بالاتر از جمله اولویت‌ها به شمار می‌رود که امیدواریم با تدابیر اندیشیده شده در جهت اقدامات عملی اقتصاد مقاومتی توسط دولت یازدهم، فعالیت‌های ساخت و ساز و طرح‌های عمرانی کشور رونق گرفته و تکیه بر بازاریابی صادرات در کشورهای همسایه و هدف توسط ذوب‌آهن و قابل رقابت کردن محصول خود و هماهنگ شدن با معادن تامین مواد اولیه از جمله زغال‌سنگ و سنگ‌آهن، بحران به وجود آمده را حل کند.

مهندس احمدیه در پاسخ به این سوال که چشم‌انداز ذوب‌آهن اصفهان را در زمینه‌های مختلف چگونه ارزیابی می‌کنید؟ تصریح کرد: با توجه به اینکه پشتوانه و سرمایه اصلی ذوب‌آهن اصفهان، کارگران ماهر، تکنیسین‌های مجرب و کارشناسان و مدیران متخصص در صنایع فولاد هستند، می‌توان با دسترسی به تکنولوژی و فناوری‌های جدید در تولید فولاد، صرفه‌جویی در مصرف انرژی و دسترسی به شاخص‌های چشم‌انداز برنامه بیست ساله کشور، تا سال 1404 نقش خود را در جایگزین کردن فولاد به جای صنایع نفت و بهبود شاخص‌های اقتصادی کشور به خوبی ایفا کند.

 
 

 

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق

اخبار مرتبط

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به کمک ، با ما تماس بگیرید.
کارخانه
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
61 91 3432 (041)
60 91 3432 (041) (نمابر)
info [at] mehrsteel.com
فروش داخلی، فروش خارجی و فروش شرکتی
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
041-5995
041-36550000
041-36562214
041-36578908
041-36571433
041-36563305
041-36576882
041-36551667