قوطی فولادی ,فولاد مهر سهند
پروفیل, لوله, میلگرد, سپری, میلگرد آجدار, نبشی, ناودانی,قیمت لوله,قیمت پروفیل

آخرین اخبار

سه مصوبه مجلس برای لایحه حمایت از تولید
گروه خبر: لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی با حضور اعضای کمیته اقتصادی شورای ...
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو، مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی از هلدینگ مهر سهند
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو،مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی به همراه هیات همراه...
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر سهند
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر ..
واردات فولاد صفر شد
جعفر سرقینی با بیان مطلب فوق گفت در حال حاضر صنعت فولاد در کشور نیازهای داخلی کشور را تامین می‌کند و ...
کمبود آهن قراضه در کشور به شدت حس می شود
فولاد نیوز: عضو انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گفت: وضعیت آهن قراضه در کشور بحرانی است و کمبود آن به...

آخرین اخبار

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق
تاریخ انتشار :  1395/03/24

رکود صنایع فولادی تشدید شد

عضو انجمن فولاد با بیان اینکه در یک سال اخیر ۲۰ تا ۲۵ درصد نیروی کار فعال در کارخانه‌های فولاد بخش خصوصی اخراج شده‌اند،‌ گفت: افزایش سود بانکی با هدف کنترل تورم باعث تشدید رکود در بخش صنعت شده است.
رضا شهرستانی اظهار کرد: با توجه به بالا بودن سرمایه مورد نیاز برای ایجاد کارخانه‌های صنعت فولاد، را‌ه‌اندازی این صنایع از طریق سرمایه‌های خصوصی به راحتی صورت نمی‌گیرد و این کار نیازمند دریافت تسهیلات بانکی است.وی تصریح کرد: بعد از جنگ ایران و عراق برای بازسازی کشور نیاز زیادی به فولاد داشتیم و این در حالی بود که تا آن زمان، میزان تولید فولاد در کشور کمتر از یک میلیون تن بود، اما پس از جنگ و با افزایش نیاز کشور، بسیاری از شرکت‌های دولتی و خصوصی برای توسعه تولید یا ایجاد کارخانه‌های جدید اقدام کردند.
وی ادامه داد:‌ در نتیجه ظرفیت زیادی در بخش نورد ایجاد شد و برای بیش از 100 میلیون تن محصولات نوردی طی 20 سال اخیر مجوز صادر شد.شهرستانی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از 35 میلیون تن ظرفیت نصب شده تولید محصولات نوردی در کشور داریم، گفت: ایجاد این کارخانه‌ها نیازمند دریافت تسهیلات است و در ابتدا که بازسازی کشور رونق داشت، وضعیت تولید این شرکت‌ها مناسب بود.
وی ادامه داد: به مرور زمان و با وضع تحریم‌ها و کاهش ارزش ریال، دولت به مشکل کمبود بودجه بر خورد و مصرف فولاد در کشور کاهش یافت. در عین حال در دولت یازدهم برای جلوگیری از نرخ تورم، سود بانکی افزایش یافت که این مساله‌ باعث تشدید رکود شد.وی با اشاره به اینکه هم اکنون کمتر شرکت فولادی وجود دارد که معوقه بانکی نداشته باشد، گفت: کارخانه‌ها با مشکل گرفتن تسهیلات و دریافت دسته چک روبه‌رو هستند و در چنین شرایطی کارخانه‌ها تعطیل شده یا نیمه‌ تعطیل هستند.
عضو انجمن فولاد با بیان اینکه در حال حاضر شرکت‌های دولتی تولید‌کننده فولاد مانند فولاد مبارکه، ذوب‌آهن اصفهان و فولاد خوزستان محصولاتشان را با حداقل قیمت عرضه می‌کنند، گفت: به دلیل اشتغال‌زایی بالای این شرکت‌ها، فشار کمتری از سوی دستگاه‌های دولتی مانند شرکت برق، بر آنها وارد می‌شود و این در حالی است که شرکت برق فشار زیادی به کارخانه‌های خصوصی وارد می‌کند.وی افزود: در چنین وضعیتی تولید‌کنندگان بخش خصوصی با سود بالای 28درصدی تسهیلات بانکی و همچنین جرایم دیرکرد بازپرداخت این تسهیلات روبه‌رو هستند و هزینه مالی بالایی دارند.
وی تاکید کرد: اگر این هزینه‌های مالی کاهش نیابد، حتی در دورانی که چرخ اقتصاد بچرخد نیز وضعیت کارخانه‌ها مناسب نخواهد بود و اگر دولت، جرایم بانکی کارخانه‌ها را نبخشد و کاهش سود بانکی اتفاق نیفتد به معضل جدی بر‌می‌خوریم.به گفته شهرستانی، میزان تولید فولاد از 16 میلیون تن در سال 93 به 15 میلیون تن در سال 94 رسید و این کاهش تولید باعث تعطیل یا نیمه‌تعطیل شدن کارخانه‌های کوچک و بزرگ فولاد در کشور شده است.
وی با بیان اینکه اکثر کارخانه‌های تولید فولاد تعدیل نیرو و اخراج کارگر داشته‌اند، گفت:‌ همه کارخانه‌ها بدون استثنا با کاهش تولید روبه‌رو شده‌اند و شاهد معوقات 6 ماهه در پرداخت حقوق کارگران هستیم.وی تصریح کرد: به جز کارخانه‌های دولتی، در کارخانه‌های بخش خصوصی طی یک سال اخیر 20 تا 25 درصد از نیروی کار اخراج شده‌اند.
 

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق

اخبار مرتبط

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به کمک ، با ما تماس بگیرید.
کارخانه
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
61 91 3432 (041)
60 91 3432 (041) (نمابر)
info [at] mehrsteel.com
فروش داخلی، فروش خارجی و فروش شرکتی
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
041-5995
041-36550000
041-36562214
041-36578908
041-36571433
041-36563305
041-36576882
041-36551667