قوطی فولادی ,فولاد مهر سهند
پروفیل, لوله, میلگرد, سپری, میلگرد آجدار, نبشی, ناودانی,قیمت لوله,قیمت پروفیل

آخرین اخبار

سه مصوبه مجلس برای لایحه حمایت از تولید
گروه خبر: لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی با حضور اعضای کمیته اقتصادی شورای ...
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو، مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی از هلدینگ مهر سهند
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو،مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی به همراه هیات همراه...
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر سهند
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر ..
واردات فولاد صفر شد
جعفر سرقینی با بیان مطلب فوق گفت در حال حاضر صنعت فولاد در کشور نیازهای داخلی کشور را تامین می‌کند و ...
کمبود آهن قراضه در کشور به شدت حس می شود
فولاد نیوز: عضو انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گفت: وضعیت آهن قراضه در کشور بحرانی است و کمبود آن به...

آخرین اخبار

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق
تاریخ انتشار :  1395/03/23

کارخانه فولاد و چدن دورود در آستانه تعطیلی

شرکت فولاد و چدن دورود به دلیل عدم سرمایه در گردش، افزایش قیمت مواد اولیه و نداشتن سفارش در آستانه تعطیلی است.
درحالی که احیاء واحدهای صنعتی راکد به عنوان یکی از اولویت های کشور در دستور کار دولتمردان قرارگرفته است؛ اما متأسفانه این روزها شاهد تعطیلی صنایع یکی پس از دیگری چه در سطح کشور و چه در سطح استان لرستان هستیم و بااین حال یکی از کارخانه هایی که زمزمه تعطیلی آن در جلسه ستاد تسهیل تولید لرستان به گوش رسید کارخانه فولاد و چدن دورود است که چندان حال و روز خوشی ندارد.
سالاروند مدیرعامل شرکت فولاد و چدن و فارسیت دورود امروز در جلسه ستاد تسهیل تولید استان لرستان که به ریاست استاندار و در محل استانداری برگزار شد، اظهار داشت: اگر شرکت فولاد و چدن دورود با وضعیت کنونی اداره شود به طور یقین به سرنوشت شرکت فارسیت دچار خواهد شد و به زودی تعطیل می شود.
وی افزود: حدود هشت ماه است که به عنوان مدیرعامل شرکت فولاد چدن دورود منصوب شده ام. همه می دانند که در این کارخانه کارگران 70 روز اعتصاب کرده بودند و مدیرعامل جرأت نمی کرد پا به آنجا بگذارد و با ین حال توانستیم با شیوه فرهنگی مشکل را حل کنیم والان هم کارخانه در حال فعالیت است و به طور صادقانه هم کار می کند؛ اما مشکلات عمده ای دارد.
اخراج 18 نیرو از کارخانه فولاد و چدن دورود
مدیرعامل شرکت فولاد و چدن و فارسیت دورود بابیان اینکه شرکت فولاد چدن دورود 128 نیرو داشته است که 18 نفر از آن ها اخراج شده اند که علی رغم پرداخت سنوات آن ها بازهم شکایت کرده اند، عنوان کرد: ما در این کارخانه دو مشکل عمده داریم. مأموریت و هدف اصلی این کارخانه تولید قطعات کارخانه های سیمان است. اما الآن کارخانه های سیمان با توجه به مشکلات اقتصادی کشور خودشان با مشکل مواجه شده اند به همین دلیل قطعه ای را هم به ما سفارش نمی دهند.
وی بیان کرد: درآمد ما به این صورت بوده است که سفارش قطعه را می گرفته ایم و بابت آن 30 درصد پیش پرداخت اخذ می کرده ایم و با همین 30 درصد پیش پرداخت ها پول وارد کارخانه می شده است؛ اما امروز با توجه به نبود سفارش ما این درآمد را نداریم.
سالاروند گفت: در حال حاضر سفارش این شرکت به صفر رسیده است و بااین حال تنها کاری که الآن انجام می دهیم این است که 120 میلیون تومان از صنایع سفارش گرفته ایم و در حال انجام آن هستیم.
وی با تأکید بر اینکه شرکت فارسیت دورود اگر با این وضعیت اداره شود به سرانجام شرکت فارسیت دورود دچار می شود، تصریح کرد: ماشین شاسی بلند زیر پای خودم را هم همان روز اولی که وارد کارخانه شدم فروخته ام تا حقوق کارگران را پرداخت کنیم چون خجالت می کشیدم که پا به کارخانه بگذارم؛ البته یک مرحله هم به صورت شخصی از بازار پول گرفته ام و حقوق شب یلدای کارگران را پرداخت کرده ام.
معوق ماندن حقوق 7 ماهه کارگران کارخانه فولاد و چدن
مدیرعامل شرکت فولاد و چدن و فارسیت دورود اظهار داشت: از زمانی که به عنوان مدیرعامل شرکت فولاد و چدن دورود منصوب شده ام معوقه حقوق کارگران را که 8.5 ماه بوده است را به 4.5 ماه رساندیم والان دوباره به هفت ماه معوقه رسیده است یعنی دو ماه حقوق سال 95 به معوقه ها اضافه شده است.
وی بابیان اینکه کارخانه فولاد و چدن دورود تقریباً 900 میلیون تومان حقوق معوقه کارگران را بدهکار است، افزود: انتظار از استاندار این است که شرایطی را فراهم کند که تولید قطعات موردنیاز راه آهن به این شرکت واگذار شود.
سالاروند عنوان کرد: این آمادگی وجود دارد که هر نوع قطعه فولادی و چدنی که در استان لرستان نیاز است آن را تولید کنیم و هیچ مشکل فنی و تخصصی نیز در این رابطه وجود ندارد؛ اما با این شرایط سفارش نداریم.
سرمایه در گردش از جمله مشکلات کارخانه فولاد و چدن دورود
وی مشکل بعدی این شرکت را سرمایه در گردش است، دانست و گفت: در هیئت مدیره مطرح کرده ایم که هلدینگ سیمان فارس خوزستان دو میلیارد تومان را به عنوان سرمایه در گردش به شرکت فولاد و چدن دورود اختصاص دهد اما متأسفانه این پیشنهاد عملی نشد والان دست ما بسته شده است و کاری هم نمی توانیم انجام دهیم.
مدیرعامل شرکت فولاد و چدن و فارسیت دورود بابیان اینکه عمده ترین مشکل این کارخانه نبود سفارش تولید و سرمایه در گردش است، عنوان کرد: اگر این دو مشکل رفع شوند شرکت می تواند به فعالیت خود ادامه دهد و درآمد داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه تقاضای پنج میلیارد تومان سرمایه در گردش را نیز ارائه کرده ایم، بیا ن کرد: این شرکت درحالی که ارزش آن 4.5 میلیارد تومان است؛ اما 26 میلیارد تومان بدهکار است و ماده 141 نیز شده است.
افزایش قیمت مواد اولیه کارخانه
سلاروند به افزایش مواد اولیه موردنیاز این شرکت اشاره کرد و افزود: نیکل به عنوان یکی از مواد اولیه موردنیاز این کارخانه هر کیلو 17 هزار تومان بوده است؛ اما الآن به هر کیلو 57 هزار تومان افزایش یافته است و بااین حال ما سرمایه خرید مواد اولیه را هم نداریم.
وی اظهار داشت: درگذشته ترمزهای موردنیاز راه آهن را تولید کرده ایم و می توانیم قطعات موردنیاز سنگ شکن های شرکت های تولید شن و ماسه را نیز تولید کنیم که در حال پیگیری هستیم.
مدیرعامل شرکت فولاد و چدن و فارسیت دورود افزود: مشکل سرمایه در گردش این شرکت باید حل شود وگرنه در صورت اخذ سفارش نیز چون سرمایه ای برای خرید مواد اولیه نداریم نمی توانیم سفارشات را انجام دهیم.
بدهی یک میلیارد و 300 میلیون تومانی بیمه کارگران به تأمین اجتماعی
وی یکی دیگر از مشکلات این شرکت را بدهی بیمه کارگران به تأمین اجتماعی عنوان کرد و گفت: یک میلیارد و 300 میلیون تومان را به بیمه بدهکاریم و ادعایی هم نداریم؛ البته بیمه 700 میلیون تومانی را ازهلدینگ سیمان فارس خوزستان گرفته است.
سالاروند بابیان اینکه به خاطر مشکل بدهی به بیمه دفترچه های درمان کارگران تمدید نمی شود، تصریح کرد: پنج تا شش ماه قبل از اینکه به عنوان مدیرعامل شرکت فولاد و چدن منصوب شوم از طرف بیمه هیچ فشاری روی کارخانه نبود؛ اما به محض اینکه من وارد کارخانه شدم به روز باید کار را انجام دهیم و بااین حال کارخانه ای که به وضعیت بدی دچار شده است من نمی توانم مشکلات بیمه را با این شرایط رفع کنم.
وی خواستار تمدید دفترچه های درمان کارگران این شرکت شد و بیان کرد: کارگر هیچ گناهی ندارد و حق دارد که مشکلش حل شود.
مدیرعامل شرکت فولاد و چدن دورود اظهار داشت: مشکل دیگری که کارخانه با آن دست به گریبان است این است که احکام صادره اجرایی زیادی برای شرکت صادر می شود و بااین حال چیزی نمانده که خود من را هم بازداشت کنند و این روند، روند خوبی نیست.
وی بابیان اینکه برای دو میلیون هم حکم توقیف صادر می کنند، افزود: الآن چهار حکم توقیف روی ماشین خود من قرار دارد و آن را ازیر پایم بیرون کشیده اند.
تهدید شرکت گاز برای قطع انشعاب کارخانه
سالاروند مشکل تهدیدات شرکت گاز برای قطع انشعاب را از دیگر مشکلات پیش روی این شرکت برشمرد، عنوان کرد: شرکت گاز با آچار به در کارخانه مراجعه می کنند و می گویند که می خواهیم گاز را قطع کنیم. قبول داریم که بدهکار هستیم؛ اما حاضریم که ماهی پنج میلیون تومان را بابت مصرف هم گاز و هم برق پرداخت کنیم.
ماشاءالله نعمتی فرماندار دورود نیز در این رابطه گفت: در مورد صدور احکام اجرایی علیه شرکت فولاد و چدن دورود را هلدینگ سیمان فارس و خوزستان مقصر می دانیم به دلیل اینکه این شرکت یک نماینده حقوقی ندارد که پیگیر باشد والان بیش از دو میلیارد تومان رأی علیه هلدینگ سیمان فارس خوزستان در حال نهایی شدن است و خود آقایان هیچ اراده و انگیزه ای هم برای حل این موضوع ندارند.
وی با اشاره به اینکه اگر این احکام قطعی شوند شورای تأمین دیگر چه کاری می تواند انجام دهد، افزود: تا الآن شخصاً چندین بار با رئیس دادگستری حرف زده ام و وی هم گفتند که مسئولان این هلدینگ اصلاً مراجعه ای نمی کنند و حتی وی تلفنی چند بار هم با مدیرعامل هلدینگ حرف زده اند. درهرحال باید یک نماینده حقوقی از طرف این هلدینگ وجود داشته باشد که با محاکم قضایی طرف صحبت باشد.
شهناز حمزه لویی مدیرکل تأمین اجتماعی لرستان نیز بابیان اینکه فرصتی می خواهم که میزان بدهی های شرکت فولاد و چدن را اعلام کنیم که بیشتر از این از ما تقاضای استمهال نداشته باشند، عنوان کرد: حدود چهار سال است که هم نیروهای این شرکت را بازنشسته کرده ایم و هم لیست بدون حق بیمه گرفته ایم و الان وضعیت بسیار نامناسبی رادارند.
پرداخت مستمری 13 میلیارد تومانی در شهرستان دورود
وی با اشاره به اینکه در شهرستان دورود ضریب پشتیبانی بیمه به سه به سه رسیده است یعنی به ازای سه بیمه شده سه مستمری بگیر وجود دارد، بیان کرد: در شهرستان دورود 13 میلیارد تومان را به عنوان مستمری پرداخت می کنیم؛ اما کمترین دریافتی راداریم. درواقع شعبه شهرستان دورود آخرین شعبه در سطح کشور است که اگر تعطیل هم شود و ما پرداختی های آن ها را هم انجام دهیم درواقع هیچ ضرری نمی کنیم.
مدیرکل تأمین اجتماعی لرستان تصریح کرد: میانگین ضریب پشتیبانی بیمه در کشور الآن 10 به یک است اما در شهر دورود ه نقطه سربه سر رسیده است و بااین حال آنچه مدیرعامل شرکت فولاد و چدن می گویند کم لطفی در حق بیمه است.
حمزه لویی گفت: مدیرعامل هلدینگ سیمان فارس و خوزستان را تهدید کرده ام و حساب های آن ها را هم بسته ایم و اگر استاندار اجازه دهند 10 میلیارد تومان از آن ها را نیز برداشت می کنیم چراکه این هلدینگ سه شرکت سیمان دورود، فارسیت و فولاد و چدن دورود را در اختیار دارد که بار آن ها را به گردن تأمین اجتماعی انداخته است.
قانونی نبودن عدم پذیرش لیست بیمه توسط سازمان تأمین اجتماعی
علی آشتاب مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان نیز در واکنش به اظهارات مدیرکل تأمین اجتماعی اظهار داشت: بحث بیمه یک موضوع قانونی است و بیمه باید لیست های بیمه کارگران را بپذیرد. به هرحال عدم پذیرش لیست بیمه توسط سازمان تأمین اجتماعی کار قانونی نیست.
وی بابیان اینکه درهرحال شرکت فولاد و چدن باید معوقات بیمه خود را پرداخت کند، افزود: در همه جا مرسوم است که بیمه واحدهای بحران دار را با 10 درصد از 30 درصد حق بیمه پذیرش می کند و بااین حال این روند در مورد شرکت فولاد و چدن دورود نیز اعمال شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان، عنوان کرد: شرکت فولاد و چدن دورود باید زمان بندی پرداخت بدهی های خود به تأمین اجتماعی را ظرف شش ماه تعیین کند.
هوشنگ بازوند استاندار لرستان نیز در این جلسه نسبت به پیگیری و رفع مشکلات شرکت فولاد و چدن دورود قول مساعد داد و در واکنش به اظهارت مدیرکل تأمین اجتماعی و مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان گفت: تأسف می خورم برای وزارت رفاهی که دو مدیر آن در استان لرستان این گونه برخورد می کنند و بعد می خواهند مشکلات این مملکت را حل کنند.
رایزنی برای حل مشکلات کارخانه فولاد و چدن
وی ضمن موافقت با پرداخت 10 درصد از 30 درصد حق بیمه به تأمین اجتماعی توسط این شرکت، عنوان کرد: رایزنی های لازم با راه آهن برای واگذاری ساخت قطعات موردنیاز خود به شرکت فولاد و چدن را پیگیری می کنیم.
استاندار لرستان نسبت به پرداخت پنج میلیارد تومان سرمایه در گردش درخواستی شرکت فولاد و چدن قول مساعد داد و بیان کرد: موضوع صدور احکام اجرایی علیه این شرکت را نیز حل می کنیم.
بازوند بابیان اینکه در مورد جلوگیری از قطع گاز و برق این شرکت هم پیگیری های لازم را انجام می دهیم،گفت: با مدیرعامل هلدینگ سیمان فارس و خوزستان نیز برای پرداخت دو میلیارد تومان سرمایه در گردش درخواستی شرکت فولاد و چدن رایزنی می کنیم.

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق

اخبار مرتبط

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به کمک ، با ما تماس بگیرید.
کارخانه
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
61 91 3432 (041)
60 91 3432 (041) (نمابر)
info [at] mehrsteel.com
فروش داخلی، فروش خارجی و فروش شرکتی
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
041-5995
041-36550000
041-36562214
041-36578908
041-36571433
041-36563305
041-36576882
041-36551667