قوطی فولادی ,فولاد مهر سهند
پروفیل, لوله, میلگرد, سپری, میلگرد آجدار, نبشی, ناودانی,قیمت لوله,قیمت پروفیل

آخرین اخبار

سه مصوبه مجلس برای لایحه حمایت از تولید
گروه خبر: لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی با حضور اعضای کمیته اقتصادی شورای ...
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو، مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی از هلدینگ مهر سهند
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو،مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی به همراه هیات همراه...
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر سهند
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر ..
واردات فولاد صفر شد
جعفر سرقینی با بیان مطلب فوق گفت در حال حاضر صنعت فولاد در کشور نیازهای داخلی کشور را تامین می‌کند و ...
کمبود آهن قراضه در کشور به شدت حس می شود
فولاد نیوز: عضو انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گفت: وضعیت آهن قراضه در کشور بحرانی است و کمبود آن به...

آخرین اخبار

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق
تاریخ انتشار :  1395/03/09

فولادسازان ایرانی با وجود مشکلات بسیار خوب عمل کرده‌اند

09 خرداد 1395. ارسال شده در اخبار عمومی.
ازبرگزارکنندگان سمینارها و کنفرانس‌ها در ایران که باعث می‌شود سرمایه‌گذاران و متخصصان بسیاری از تمام نقاط دنیا در ایران گردهم آیند و از توانمندی و فرصت‌های بسیار مغتنمی که در ایران عزیز وجود دارد، مطلع شوند و در نهایت بستر سرمایه‌گذاری و شکوفا شدن اقتصاد در ایران را به همراه دارد، از صمیم قلب تشکر و سپاسگزاری می‌کنم.
همچنین از افرادی که به ایران می‌آیند و در می‌یابند که واقعیات چیست و نگرانی‌های آنها و بسیاری دیگر از آمدن به ایران برطرف می‌شود نیز تشکر می‌کنم چرا که هر یک از آنها سفیری خواهند بود در آگاه‌سازی دیگران از موقعیت‌های بسیار خوب ایران.
اما در مورد صنعت فولاد ایران، چشم‌انداز صنعت فولاد ایران با توجه به طرح‌های توسعه در دست اجرا، به ویژه برنامه‌های مطرح شده توسط فولاد مبارکه اصفهان و سایرین بسیار امیدوارکننده است. البته تحقق آنها مستلزم اصلاح زیربناها و آماده‌سازی بسترها در تمام بخش‌ها، راه‌ها، بنادر، گمرکات و ... نیز است.
به عبارت دیگر به موازات اجرای طرح‌های توسعه، اصلاحات اساسی زیادی در سایر بخش‌ها نیز باید انجام شود. از جمله رفع نواقص و کمبودها در سیستم و مکانیزم‌های حمل و نقل بنادر و غیره که در برخی از موارد حتی امروزه هم متاسفانه جوابگو نیستند. نه تنها پاسخگوی نیاز شرکتهای تولیدی و تجاری نیستند بلکه مشکلات عدیده‌ای را هم برای آنها به وجود می‌آورند که البته با مدیریت و برنامه‌ریزی خوب این مشکل قابل حل است.
ما در ایران از شرایط و نعمات خدادادی بسیار خوبی برخوردار هستیم که باید از وجود آنها استفاده کنیم و بالطبع فرصت‌های کاری و درآمدزایی را به وجود آوریم که خوشبختانه بسیاری از مسئولین محترم از وجود آنها آگاه هستند لیکن باید به اجرا درآید و به صورت فایل راکد در بایگانی‌ها نماند! عدم اصلاح این مشکلات هزینه‌های بسیار زیادی را به تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان (داخلی و خارجی) تحمیل می‌کند و مشکلات عدیده‌ای را هم برای صادرکننده کالا بوجود می‌آورد که در انتها باعث بالا رفتن قیمت تمام شده می‌شود.
نکته بسیار مهم دیگری که باید به آن اشاره شود، عبارتست از عدم وجود قوانین و مقررات تثبیت شده در درازمدت در امر صادرات و واردات کالاها. در واقع نبود یک برنامه مشخص و درازمدت برای صادرکننده و واردکننده یکی دیگر از مشکل‌هاست. علاوه بر آن، ایجاد محدودیت‌های متعدد و غیرمنتظره برای صادرکننده و واردکننده محصولات، یکی دیگر از معضلات همیشگی بوده و هست!
همانطور که استحضار دارید کارخانه‌ها و کارگاه‌های صنعتی مرتبط با صنعت فولاد و شرکت‌های فولادی برنامه خرید مواد اولیه خود و همچنین تولید خود را براساس و به اتکاء داشتن یک برنامه منظم دریافت محصول تنظیم می‌کنند.
بدیهی است هرگونه توقف، تغییر و یا کاهش در دریافت کالا که به آن اتکا و عادت کرده‌اند، به منزله یک شوک و ضربه خواهد بود و سبب بی‌اعتمادی می‌شود که در پی آن به از دست دادن بازار و مشتری منجر خواهد شد و بازگشت به آن بازار چه بسا مشکل و بسیار هزینه‌بر و در برخی موارد دیگر غیرممکن خواهد بود. نمونه آن‌را هم به وفور داشته‌ایم.
به‌هرحال در خاتمه باید عرض کنم که بحمداله کیفیت محصولات فولادی فولادسازان بزرگ ایران در سال‌های اخیر بسیار خوب بوده است. هم از نظر کیفی و هم از نظر اجرایی در تحویل به موقع کالا. ما شاهد نفوذ و ورود محصولات فولاد ایران به بسیاری از بازارها و کشورها بوده‌ایم که کار ساده و آسانی نبوده است. به حق صادقانه عرض می‌کنم فولادسازان ایرانی خیلی خوب عمل کرده‌اند. امیدوارم این روند علیرغم محدودیت‌ها و سختی‌ها ادامه یابد.
به عنوان یک فرد نسبتا باخبر از اوضاع می‌توانم اذعان کنم که تولید محصولات باکیفیت قابل رقابت در دنیا، تحویل به موقع با اجرای عملیات خوب (علیرغم مشکلات موجود) و تحویل کالاها روی چند کشتی به صورت همزمان بسیار قابل تحسین و تقدیر است.
از خدای مهربان سلامتی و موفقیت روزافزون همه تلاشگران عزیز و محترم را در عرصه صنعتی و اقتصاد خواهانم.
* علیرضا معظم
مشاور و نماینده شرکت سالزگیتر (Salzgitter) آلمان

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق

اخبار مرتبط

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به کمک ، با ما تماس بگیرید.
کارخانه
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
61 91 3432 (041)
60 91 3432 (041) (نمابر)
info [at] mehrsteel.com
فروش داخلی، فروش خارجی و فروش شرکتی
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
041-5995
041-36550000
041-36562214
041-36578908
041-36571433
041-36563305
041-36576882
041-36551667