قوطی فولادی ,فولاد مهر سهند
پروفیل, لوله, میلگرد, سپری, میلگرد آجدار, نبشی, ناودانی,قیمت لوله,قیمت پروفیل

آخرین اخبار

سه مصوبه مجلس برای لایحه حمایت از تولید
گروه خبر: لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی با حضور اعضای کمیته اقتصادی شورای ...
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو، مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی از هلدینگ مهر سهند
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو،مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی به همراه هیات همراه...
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر سهند
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر ..
واردات فولاد صفر شد
جعفر سرقینی با بیان مطلب فوق گفت در حال حاضر صنعت فولاد در کشور نیازهای داخلی کشور را تامین می‌کند و ...
کمبود آهن قراضه در کشور به شدت حس می شود
فولاد نیوز: عضو انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گفت: وضعیت آهن قراضه در کشور بحرانی است و کمبود آن به...

آخرین اخبار

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق
تاریخ انتشار :  1395/03/04

شرکت‌های هندی در زمینه همکاری‌های فولادی عملکرد خوبی نداشتند

عضو انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان فولاد با بیان اینکه شرکت‌های هندی در زمینه همکاری‌های فولادی عملکرد خوبی نداشته‌اند، گفت: اغلب کارخانه‌های فولاد هند بدون رعایت ملاحظات زیست‌محیطی تولید دارند و کیفیت در استراتژی هند در زمینه تولید محصولات فولادی چندان زیاد لحاظ نشده است.
رضا شهرستانی اظهار کرد: صنعت فولاد ایران در سال‌های تحریم با حجم عظیمی از واردات محصولات فولادی از سه کشور چین، ترکیه و هند روبه‌رو بود و همواره هند در ازای پول نفت، درصدد واردات فولاد به ایران بود و هر بار پیشنهاد تهاتر نفتی را مطرح می‌کرد. در حالی که هند و دو کشور دیگر صادرکننده تولیدات‌شان به لحاظ کیفی فاقد استانداردهای لازم هستند.
او افزود: در مقطعی که اغلب کشورها به دلیل موانع بانکی و تحریم‌ها قادر به همکاری با ایران نبودند، در عین حال که ایران قصد داشت تحریم‌ها را دور بزند، برخی کشورها از قبیل هند از فرصت استفاده می‌کردند و ما ناچار به تبادل و معامله با هندی‌ها بودیم.
اما فراموش نکنیم مبادله و تجارت باید بر اساس منفعت هر دو کشور باشد و برد-برد تعریف شود. درست است که هند در مقطع کنونی تولیدات خود را به 100 میلیون تن رسانده اما در دنیا ثابت شده که اکثر کارخانه‌های فولاد هند بدون رعایت ملاحظات زیست‌محیطی تولید دارند و کیفیت در استراتژی هند در زمینه تولید محصولات فولادی چندان زیاد لحاظ نشده است.
این تولیدکننده فولاد بخش خصوصی با بیان اینکه همکاری فولادی با هندی‌ها به جایی نخواهد رسید، گفت: قبلا تجربه همکاری با صنعتگران هندی را در زمینه فولاد داشتیم و به یاد دارم در اهواز واحد فولادی توسط هندی‌ها راه‌اندازی شد اما بعدا دیدیم که این شرکت هندی به تعهداتش عمل نکرد و در نیمه راه کار را رها کردند و رفتند. بنابراین هندی کارنامه خوبی از عملکرد خودشان به ما نداده‌اند و نمی‌توانند اعتماد ما را نسبت به خودشان کاملا جلب کنند.
 عضو انجمن تولیدکنندگان فولاد با بیان اینکه شرط همکاری ایران و هند باید رعایت منافع اقتصادی هر دو کشور باشد، گفت: سرمایه‌گذاری هند در هر منطقه‌ای از ایران باشد، تفاوتی ندارد و اینکه در مقطع کنونی قرار است آنها در چاربهار متمرکز شوند، با توجه به سابقه همکاری با شرکت‌های هندی، سرمایه‌گذاری آنها در هر منطقه‌ای از کشور باشد، موفقیت‌آمیز نخواهد بود.
شهرستانی تصریح کرد: البته هند شرکت‌های خوشنام و معتبری هم در حیطه صنعت دارد اما اغلب شرکت‌های پیشتاز برای سرمایه‌گذاری در ایران، جزو این شرکت‌ها نیستند و به دلیل تجربه ناموفق شخصی خودم به عنوان یک صنعتگر برخی از آنها را برای همکاری و سرمایه‌گذاری اصلا توصیه نمی‌کنم. در سال‌های اخیر قراردادی برای ساخت یک کارخانه با هندی‌ها داشتیم که به دلیل اینکه این شرکت هندی اشتباهات بسیاری به طور مثال در تامین تجهیزات کارخانه داشت، زیان بسیاری متحمل شدیم.
به گزارش استیل ایران به نقل از اقتصادنیوز، نخست وزیر هند در صدر هیات بلندپایه سیاسی، اقتصادی و فرهنگی وارد تهران شده و از سویی قرار است رئیس‌جمهور افغانستان نیز به تهران بیاید تا توافق‌نامه سه جانبه (ایران – هند – افغانستان) در راستای بررسی راه‌های تقویت همکاری‌های مشترک در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی و ایجاد تحرک جدی در روابط دوجانبه امضا شود. گفته شده یکی از محورهای اصلی سفر نخست وزیر هند به تهران انعقاد قراردادهای اقتصادی بوده است، با وجود این باید دید چه همکاری‌هایی در زمینه صنعت فولاد با هندی‌ها خواهیم داشت؟
 

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق

اخبار مرتبط

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به کمک ، با ما تماس بگیرید.
کارخانه
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
61 91 3432 (041)
60 91 3432 (041) (نمابر)
info [at] mehrsteel.com
فروش داخلی، فروش خارجی و فروش شرکتی
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
041-5995
041-36550000
041-36562214
041-36578908
041-36571433
041-36563305
041-36576882
041-36551667