قوطی فولادی ,فولاد مهر سهند
پروفیل, لوله, میلگرد, سپری, میلگرد آجدار, نبشی, ناودانی,قیمت لوله,قیمت پروفیل

آخرین اخبار

سه مصوبه مجلس برای لایحه حمایت از تولید
گروه خبر: لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی با حضور اعضای کمیته اقتصادی شورای ...
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو، مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی از هلدینگ مهر سهند
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو،مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی به همراه هیات همراه...
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر سهند
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر ..
واردات فولاد صفر شد
جعفر سرقینی با بیان مطلب فوق گفت در حال حاضر صنعت فولاد در کشور نیازهای داخلی کشور را تامین می‌کند و ...
کمبود آهن قراضه در کشور به شدت حس می شود
فولاد نیوز: عضو انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گفت: وضعیت آهن قراضه در کشور بحرانی است و کمبود آن به...

آخرین اخبار

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق
تاریخ انتشار :  1395/02/26

ضرورت هم افزایی و تعامل صنعت فولاد کشور و رسانه ها

جمعی از مدیران مسئول و سردبیران روزنامه های اصفهان با حضور در ذوب آهن در نشست تعاملی با مهندس صادقی مدیرعامل این شرکت حاضر شده و ‌از خط تولید و پروژه های توسعه بازدید نمودند .
مهندس رضا محزونیه مدیر مسئول روزنامه نسل فردا ، عبدالمحمد اکبری مدیرمسئول و امیر اکبری سردبیر روزنامه اصفهان امروز ، مظفرحاجیان مدیر مسئول روزنامه کیمیای وطن ، ایرج ناظمی مدیر مسئول روزنامه نصف جهان و مهندس مجتبی شاهمرادی سردبیر روزنامه اصفهان زیبا و تنی چند از دیگر دست اندرکاران این رسانه ها در این نشست به بیان نقطه نظرات خود پیرامون روش های افزایش تعامل وهمکاری با ذوب آهن اصفهان پرداختند .
مهندس صادقی در این دیدار طی سخنانی ، رسانه ها را یاور صنعت کشور دانست و گفت : در شرایط کنونی صنعت فولاد کشور به رغم رونق نسبی در بازار از شرایط خوبی برخوردار نیست و رسانه ها می توانند مسئولین را متوجه این مشکلات کنند .
وی افزود : ذوب آهن اصفهان به دلایل مختلف با مشکلات بیشتری نسبت به سایر صنایع فولادی مواجه است و از طرفی مشکلات این شرکت به دلیل اینکه با معادن و شرکت های بسیاری سروکار دارد ،‌تبعات گسترده تری نیز به همراه خواهد داشت و لذا نبایداز مشکلات این مجتمع عظیم صنعتی غافل شد .
مدیرعامل ذوب آهن اصفهان با اشاره به حجم سنگین بدهی های این شرکت گفت : از ابتدای مسئولیت خود در این شرکت ، برای حل مشکلات ، کاهش قیمت تمام شده محصولات را به عنوان یکی از اصلی ترین راهکارها دنبال نمودم . بدین منظور بیش از 2 هزار اقدام برنامه ریزی شد که حاصل این اقدامات فنی و تکنیکی تا کنون کاهش 550 تومانی قیمت تمام شده محصولات این شرکت است .
مهندس صادقی تصریح کرد : یکی از این اقدامات اساسی ، توقف کوره بلند شماره یک بود که حدود 300 تومان در هر کیلو ، قیمت تمام شده را کاهش داد و نه تنها باعث کاهش میزان تولید نشد ، بلکه افزایش تولید را نیز به همراه داشت .
وی افزود : کوره بلند شمار 3 ذوب آهن در طرح توازن تاسیس شد و قرار بود مذاب این کوره در نورد سبا جذب شود اما با جدا شدن این نورد از ذوب آهن ،‌عملاً مذاب مازاد داشتیم . در واقع در ذوب آهن طی سالهای گذشته سرمایه گذاری سنگینی برای طرح توازن صورت گرفته که با جدا شدن نورد سبا ، این سرمایه گذاری تا حدود زیادی بی اثر ماند .
مدیرعامل ذوب آهن اصفهان تصریح کرد : یکی دیگر از پروژه های مهم ما برای کاهش قیمت تمام شده به میزان 100 تومان در هر کیلو که در نهایت سالانه 300 میلیارد تومان صرفه اقتصادی به همراه دارد ، تزریق پودر زغال در کوره بلند است که مناقصه آن برگزار و برنده مشخص گردید که امیدوارم تا 6 ماه آینده به نتیجه برسد .
مهندس صادقی با اشاره به اینکه ذوب آهن قادر به پرداخت بدهی ها تنها با اتکاء به تولیدات خود نیست ، یکی دیگر از استراتژی های این شرکت برای پرداخت بدهی ها را استفاده  پتانسیل های مختلف همچون زمین های موجود در اصفهان ، فولادشهر و غیره دانست و گفت : تلاش می کنیم با بهره گیری از توان ذوب آهن ، پروژه های مهمی در این زمین ها اجرا کنیم و با فروش آنها بدهی های سنگین این شرکت را پرداخت نماییم .
مدیرعامل ذوب آهن اصفهان با اشاره به اینکه تا پایان سال تلاش می کنیم 1200 میلیاردتومان از بدهی های این شرکت را پرداخت کنیم ،‌ افزود : برنامه دیگر ما برای حل این مشکل ، بهره گرفتن از یک سرمایه گذار خارجی است تا بدین ترتیب تمام بدهی ما در یک جا متمرکز شود و برای پرداخت آن مشکلات کمتری داشته باشیم .
وی تصریح کرد : ذوب آهن اصفهان طی دهه های گذشته برای ساخت واحدهای فولادی در کشور از جمله فولاد خراسان و ... هزینه بسیاری نموده است و امروز که این شرکت به دلایل مختلف با مشکل مواجه شده ، نباید آن را به حال خود رها کرد .
مهندس صادقی با تاکید بر اهمیت مسائل فرهنگی و تاثیر آن بر مسائل اقتصادی گفت : ذوب آهن اصفهان به عنوان یک صنعت تاثیر گذار در کشور ، نمی تواند نسبت به مسائل فرهنگی و اجتماعی جهت کارکنان خود و مردم بی تفاوت باشد و قطعاً انجام این مسئولیت مهم اجتماعی ، مستلزم یاری گرفتن از رسانه هاست .
مهندس کجباف مدیر روابط عمومی ذوب آهن اصفهان نیز در ابتدای این نشست ، از تعامل و همکاری خوب روزنامه های اصفهان با این شرکت قدردانی نمود و گفت : برگزاری این نشست ، این پیام را دارد که مطابق استراتژی های مدیریت عالی شرکت ، در سال جاری ، تعامل ذوب آهن و رسانه ها متحول شده و شاهد نتایج موثر خواهیم بود .

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق

اخبار مرتبط

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به کمک ، با ما تماس بگیرید.
کارخانه
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
61 91 3432 (041)
60 91 3432 (041) (نمابر)
info [at] mehrsteel.com
فروش داخلی، فروش خارجی و فروش شرکتی
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
041-5995
041-36550000
041-36562214
041-36578908
041-36571433
041-36563305
041-36576882
041-36551667