قوطی فولادی ,فولاد مهر سهند
پروفیل, لوله, میلگرد, سپری, میلگرد آجدار, نبشی, ناودانی,قیمت لوله,قیمت پروفیل

آخرین اخبار

سه مصوبه مجلس برای لایحه حمایت از تولید
گروه خبر: لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی با حضور اعضای کمیته اقتصادی شورای ...
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو، مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی از هلدینگ مهر سهند
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو،مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی به همراه هیات همراه...
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر سهند
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر ..
واردات فولاد صفر شد
جعفر سرقینی با بیان مطلب فوق گفت در حال حاضر صنعت فولاد در کشور نیازهای داخلی کشور را تامین می‌کند و ...
کمبود آهن قراضه در کشور به شدت حس می شود
فولاد نیوز: عضو انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گفت: وضعیت آهن قراضه در کشور بحرانی است و کمبود آن به...

آخرین اخبار

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق
تاریخ انتشار :  1395/02/06

صادرات فولاد کشور در سال 1394 به 4.1 میلیون تن رسید

معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت اعلام کرد: مجموع صادرات تولیدات فولادی کشور در سال 1394 به رقم 4.1 میلیون تن رسید که موجب ثبت رکورد تاریخی در این عرصه شد و تا حدودی واحدهای تولیدکننده را از بحران خارج کرد.

مهدی کرباسیان روز یکشنبه پس از نشست بررسی عملکرد سال گذشته و برنامه پیش رو در سال 1395 با اعضای هیات مدیره انجمن تولید کنندگان فولاد ایران و مدیران عامل شرکت ملی فولاد ایران و صندوق ضمانت صادرات، اظهار داشت: در سال 1394 سیاست های دولت بر حمایت از تولید و صادرات متمرکز بود و سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) نیز این مهم را در دستور کار خود داشت.
وی افزود: کاهش قیمت جهانی فولاد سبب بروز بحران در این حوزه و سنگ آهن شد و کشورهای چین و روسیه با اعمال سیاست دامپینگ (صادرات به ارزش کمتر از قیمت تمام شده) فعالیت این بخش را تحت تاثیر قرار دادند.
کرباسیان خاطرنشان کرد: واحدهای فولاد ساز کشور در سال گذشته با صادرات محصولات فولادی توانستند تا حدی از بحران خارج شوند و به تولید خود ادامه بدهند و با صادرات مشکل خود را حل کنند.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: بررسی آمارها نشان می دهد ارزش صادرات بخش معدن و صنایع معدنی در سال گذشته به رقم 10 میلیارد دلار رسید که از این رقم حدود 6 تا هفت میلیارد دلار سهم صادرات فولاد در قالب شمش، اسلب، میلگرد، مقاطع و دیگر اقلام مربوطه به همراه سنگ آهن بود.
وی گفت : دستاورد بخش معدن و صنایع معدنی در عرصه صادرات در سال گذشته، نشان داد برنامه ریزی دولت یازدهم با تکیه بر سیاست اقتصاد مقاومتی و توسعه صادرات دنبال می شود و از خام فروشی جلوگیری شده و در واقع صادرات هدفدار دنبال می شود و صدور مواد خام به حداقل رسیده است.
کرباسیان اظهار امیدواری کرد: فولاد سازان امسال نیز برنامه صادرات خود را تداوم بخشند و رشد آن نیز مشاهده شود و در عین حال فرآورده های تولیدی ایران در بازارهای صادراتی جایگاه خود را بیابند.
وی یکی از اقدام های دولت در سال گذشته را اصلاح تعرفه واردات عنوان کرد و افزود: این اقدام در واقع گامی در جهت حمایت از تولید داخلی محسوب می شود و این امر با توجه به سیاست های بین المللی صورت گرفت .
رئیس هیات عامل ایمیدرو اظهار داشت: دولت یازدهم و مجلس شورای اسلامی برای امسال نرخ انرژی را تا حدی ثابت گذاشتند و از سوی دیگر برای امسال (2016 ) انتظار می رود در بعضی از اقلام قیمت ها در بازارهای جهانی با کاهش روبرو شود.
وی اضافه کرد: براساس مذاکراتی که در نشست امروز صورت گرفت، مقرر شد اعضای هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران همکاری و هماهنگی با واحد های تولید کننده فولاد داشته باشند که به آنها آسیبی وارد نشود و قیمت ها برای مصرف کننده هیجان و افت بی رویه نداشته باشد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن بیان اینکه سیاست تامین نیاز بازار داخل از سوی تولید کنندگان فولاد کشور مورد تاکید قرار گرفته است، موضوع اولویت بخشیدن برای تهیه شمش و ورق مورد نیاز واحدهای تولیدی را خاطرنشان شد .
وی گفت : مساله مهمی که واحدهای تولیدی کشور باید مورد توجه قرار دهند، کاهش قیمت تمام شده تولیدات است و سازمان ایمیدرو نیز به این امر توجه ویژه ای دارد .
کرباسیان اظهار امیدواری کرد، امسال واحدهای آهن اسفنجی فولاد استانی سپید دشت (چهارمحال وبختیاری)، نی ریز( فارس ) و میانه (آذربایجان شرقی ) به بهره برداری برسد که این امر می تواند نقش موثری در تحقق برنامه های اقتصاد مقاومتی کشور داشته باشد.
جمهوری اسلامی ایران چهاردهمین فولاد ساز جهان محسوب می شود و براساس سند چشم انداز 1404 قرار است ظرفیت تولید فولاد کشور به رقم 55 میلیون تن برسد که از این رقم 13 تا 15 میلیون تن به صادرات اختصاص دارد .
هفت طرح فولاد استانی به ظرفیت 800 هزار تا یک میلیون تن از سال 1385 به مورد اجرا گذاشته شد، اما به دلیل مشکلات مالی سالها متوقف ماند و دولت یازدهم از نیمه 1392 فعال سازی این واحدها را در دستور کار قرار داد و امسال قرار است بخش آهن اسفنجی واحدهای مزبور به بهره برداری برسد.
به گزارش استیل ایران به نقل از ماین نیوز، فولاد قائنات (خراسان جنوبی)، سبزوار (خراسان رضوی)، شادگان (خوزستان) و بافت (کرمان) دیگر واحدهای فولاد استانی هستند.
 
 

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق

اخبار مرتبط

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به کمک ، با ما تماس بگیرید.
کارخانه
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
61 91 3432 (041)
60 91 3432 (041) (نمابر)
info [at] mehrsteel.com
فروش داخلی، فروش خارجی و فروش شرکتی
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
041-5995
041-36550000
041-36562214
041-36578908
041-36571433
041-36563305
041-36576882
041-36551667