قوطی فولادی ,فولاد مهر سهند
پروفیل, لوله, میلگرد, سپری, میلگرد آجدار, نبشی, ناودانی,قیمت لوله,قیمت پروفیل

آخرین اخبار

سه مصوبه مجلس برای لایحه حمایت از تولید
گروه خبر: لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی با حضور اعضای کمیته اقتصادی شورای ...
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو، مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی از هلدینگ مهر سهند
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو،مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی به همراه هیات همراه...
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر سهند
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر ..
واردات فولاد صفر شد
جعفر سرقینی با بیان مطلب فوق گفت در حال حاضر صنعت فولاد در کشور نیازهای داخلی کشور را تامین می‌کند و ...
کمبود آهن قراضه در کشور به شدت حس می شود
فولاد نیوز: عضو انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گفت: وضعیت آهن قراضه در کشور بحرانی است و کمبود آن به...

آخرین اخبار

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق
تاریخ انتشار :  1395/01/29

سرنوشت بازار فولاد در سال ۹۵ از نگاه کارشناسان

کارشناسان نسبت به بهبود وضعیت بازار فولاد در سال ۹۵ خوشبین هستند.
در شرایط کنونی قیمت فولاد افزایش پیدا کرده و این افزایش قیمت ناشی از افزایش قیمت نفت و تحت‌تاثیر سیاست‌های کشور چین بوده است.
از سویی میزان تعرفه فولاد در سال جدید افزایش یافته و به رقمی معادل ۲۰درصد رسیده است که این امر به‌دلیل جلوگیری از واردات بی‌رویه فولاد باعث افزایش تقاضا در کشور می‌شود. علاوه بر آن با درنظر گرفتن شرایط پسابرجام و لغو تحریم‌های اقتصادی در کشور و همچنین رونق ساخت‌وساز و بهبود پروژه‌های عمرانی می‌توان به بهبود بازار فولاد در سال جدید امیدوار بود. در کل سال ۹۴ برای فولادسازان کشور، سال خوبی نبود. رکود حاکم بر صنعت فولاد فشارهای زیادی را به این تولیدکنندگان وارد کرد.
مازاد فولاد و دپوی این محصولات در انبارها و از سویی نبود تقاضا در بازار وضعیتی نامناسبی را برای فولادی‌ها رقم زده بود به گونه‌ای که بسیاری از تولیدکنندگان فولاد در معرض ورشکستگی و تعطیلی کارخانه‌های خود قرار گرفتند. بخش مسکن و ساخت‌وساز سهم عمده‌ای از مصرف فولاد و محصولات فولادی دارد این در شرایطی است که سال ۹۴ این بخش نیز با رکود مواجه بود و رکود مسکن بازار محصولاتی مانند تیرآهن، میلگرد را نیز تحت‌تاثیر قرار داد اما در ماه‌های پایانی سال ۹۴ بسیاری از کارشناسان از افزایش ساخت‌وساز و رونق پروژه‌های عمرانی در نیمه دوم سال ۹۵ سخن گفتند.
فروش فولاد با تعرفه‌های جدید
یک کارشناس فولاد اظهار کرد: در سال ۹۵ و درحالی که در ماه‌های ابتدایی این سال به سر می‌بریم بازار فولاد داخل کشور بهبود پیدا نکرده است البته قیمت فولاد افزایش پیدا کرده که این جهش قیمت نیز به دلیل تحرکات اقتصادی چین بوده یعنی در سال ۲۰۱۶م چین تصمیم‌گرفته حدود ۱۵۰میلیون تن از تولیدات خود را کاهش دهد و این امر باعث ایجاد یک جو روانی در بازار و در نتیجه افزایش قیمت فولاد شده است.
محمد سیاوشی معتقد است پیش‌بینی می‌شود دوباره قیمت‌های جهانی فولاد کاهش پیدا کند اما به‌طور کلی می‌توان گفت که بازار فولاد در سال ۹۵ وضعیت مناسب‌تری نسبت به سال ۹۴ پیدا خواهد کرد و این امر به‌دلیل برداشته شدن تحریم‌های اقتصادی در ایران و رونق پروژه‌های عمرانی در سال جدید روی می‌دهد. سیاوشی تصریح کرد: تعرفه‌هایی که در سال جدید گذاشته شد باعث می‌شود از واردات فولاد جلوگیری شده و از فولادسازان کشور حمایت‌های لازم انجام شود زیرا این امر منجر به بهبود فروش کارخانه‌های فولادی کشور می‌شود.
وی عنوان کرد: درحال‌حاضر میزان تعرفه فولاد ممزوج ۲۰درصد شده این درحالی است که در گذشته میزان تعرفه فولاد ممزوج ۴درصد بوده و حجم بالایی از واردات را به خود اختصاص می‌داد بنابراین تا جایی که به نفع اقتصاد کشور و متناسب با منافع کشور است باید تعرفه افزایش یابد البته این امر تاثیر کوتاه‌مدت دارد و باید واحدهای تولیدکننده فولاد روی افزایش بهره‌وری و قیمت متمرکز شوند. کارشناسان وضعیت بازار فولاد را تحت‌تاثیر شرایط داخلی و جهانی می‌دانند و به اعتقاد آنها افزایش قیمت نفت، دامپینگ فولاد در چین، وضع تعرفه‌های جدید، شرایط پسابرجام و رونق ساخت‌وساز در کشور از شاخص‌های تاثیر‌گذار در چگونگی بازار فولاد در سال جدید است. در حال حاضر قیمت‌های فولاد افزایش پیدا کرده البته امید است شرایطی که در حال حاضر به وجود آمده شرایط پایداری باشد در غیراین صورت نمی‌توان به‌طور کامل به بهبود وضعیت فولاد در سال ۹۵ امیدوار بود.
افزایش قیمت فولاد در سال جاری
نصیرالدین ضوئی نیز یکی دیگر از کارشناسان فولادی درباره بازار فولاد سال ۹۵ اظهار کرد: بیشترین رکود قیمت جهانی فولاد و به دنبال آن قیمت فولاد کشور در ۴ سال گذشته و بخش عمده آن نیز تحت تاثیر دامپینگ چین بوده است. وی تصریح کرد: شاخص پیشران قیمت جهانی فولاد که بیشترین تاثیر را در کاهش و افزایش قیمت دارد قیمت نفت است به عنوان مثال زمانی‌که قیمت نفت روی ۱۰۰ دلار بود، قیمت ورق گرم فولاد در بندرعباس از چین ۶۷۰دلار بود و زمانی‌که قیمت نفت کاهش پیدا کرد و به ۴۰ دلار رسید قیمت فولاد ورق گرم به ۲۹۰ دلار کاهش پیدا کرد و ۵۰‌درصد کاهش قیمت داشت.
این کارشناس فولاد افزود: قیمت فولاد در سال جدید به ۲ یا ۳ دلیل افزایش پیدا کرده و این افزایش قیمت ناشی از افزایش قیمت نفت و همچنین کاهش ظرفیت تولید فولاد در کشور چین است که این امر روی افزایش تقاضا نیز تاثیر گذاشته است؛ بخشی از فولادسازان چینی نیز به‌دلیل دامپینگی که انجام می‌دهند دچار ورشکستگی شده‌اند به همین دلیل قیمت‌ها افزایش پیدا کرده است.
ضوئی افزود: بیشتر کشورهای دنیا در یک سال گذشته برای ورود محصولات چینی به کشورشان تعرفه وضع کرده‌اند و به اصطلاح از سیاست‌های ضددامپینگ استفاده کرده‌اند به‌عنوان مثال امریکا ۲۶۳درصد تعرفه واردات فولاد چین وضع کرده و ایران نیز در سال جدید تعرفه‌ها را به ۲۰درصد افزایش داده است که این تعرفه‌ها باعث می‌شود قیمت تمام‌شده برای واردکننده توجیه اقتصادی نداشته باشد و درنتیجه از تولیدکننده داخل حمایت شود. وی بیان کرد: کاهش ۵۰درصدی قیمت فولاد در یک سال گذشته، در سال جدید جبران نخواهد شد بلکه در ۲یا ۳ سال آینده به‌تدریج و آرام‌آرام شیب قیمت فولاد افزایش خواهد یافت.
به گزارش استیل ایران به نقل از گسترش صمت، این کارشناس فولاد درباره وضعیت فولادسازانی که با مازاد تولید و دپوی محصولات فولادی در انبارها مواجه شدند، گفت: براساس نوع محصول تولیدی مشکل دپوی فولاد در انبارها نیز حل می‌شود به‌عنوان مثال بیشتر تولیدکنندگان فولاد کشور میلگرد یا فولاد طویل تولید می‌کنند برای یک شرکتی مانند فولادمبارکه که محصولات تخت تولید می‌کند و نسبت به میلگردسازان و تولیدکنندگان فولاد که میلگرد تولید می‌کنند انبارهای این شرکت در حال تخلیه شدن است یا ذوب‌آهن اصفهان که میلگرد و شمش بیلت تولید می‌کند زودتر از بقیه محصولات خودش را عرضه می‌کند، انبارهای بخش کوچک و متوسط دیرتر از سایر کارخانه‌ها تخلیه می‌شود، بخشی از کارخانه‌ها هم که ورشکست می‌شوند و برخی نیز نتوانستند تولیدی داشته باشند بنابراین براساس نوع محصول فولادی برای این کالاها تقاضا به وجود می‌آید.

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق

اخبار مرتبط

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به کمک ، با ما تماس بگیرید.
کارخانه
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
61 91 3432 (041)
60 91 3432 (041) (نمابر)
info [at] mehrsteel.com
فروش داخلی، فروش خارجی و فروش شرکتی
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
041-5995
041-36550000
041-36562214
041-36578908
041-36571433
041-36563305
041-36576882
041-36551667