قوطی فولادی ,فولاد مهر سهند
پروفیل, لوله, میلگرد, سپری, میلگرد آجدار, نبشی, ناودانی,قیمت لوله,قیمت پروفیل

آخرین اخبار

سه مصوبه مجلس برای لایحه حمایت از تولید
گروه خبر: لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی با حضور اعضای کمیته اقتصادی شورای ...
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو، مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی از هلدینگ مهر سهند
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو،مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی به همراه هیات همراه...
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر سهند
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر ..
واردات فولاد صفر شد
جعفر سرقینی با بیان مطلب فوق گفت در حال حاضر صنعت فولاد در کشور نیازهای داخلی کشور را تامین می‌کند و ...
کمبود آهن قراضه در کشور به شدت حس می شود
فولاد نیوز: عضو انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گفت: وضعیت آهن قراضه در کشور بحرانی است و کمبود آن به...

آخرین اخبار

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق
تاریخ انتشار :  1394/011/01

چشم‌اندازه بخش معدن در پسابرجام

رئیس خانه معدن ایران پیش‌شرط‌‌های توسعه بخش معدن را در دوره پسابرجام تشریح کرد و گفت: ایران پس از اجرای برجام نیاز به تکنولوژی، آموزش و اطلاعات به روز دارد و صنعتگران ما باید با توجه به تحقق این اهداف در مسیر توسعه قرار بگیرند.
محمدرضا بهرامن با اشاره به چشم‌اندازه بخش معدن در پسابرجام، اظهار کرد: روزهای آغازین پسابرجام یادآور تلاش سیاستمداران کشور است که با هر سختی بوده دست و پنجه نرم کردند و در دشوارترین مسیر به مقصد نهایی رسیده‌اند. اما نباید فراموش شود که طعم تلخ تحریم را همه مردم با هم چشیدند و در این سا‌ل‌ها هزینه‌های غیرقابل بازگشتی را همه متقبل شدند.
او با بیان اینکه در این سال‌های سخت تحریم نبود مدیریت صحیح و تعامل را همه با هم تجربه کردیم، گفت: به ما ثابت شد که برخورداری از آموزش، تکنولوژی و سرمایه صرفا از طریق احترام به دست می‌آید و در یک فضای آمیخته با تعامل است که کشور به صنعتی شدن نزدیک خواهد شد.
رئیس خانه معدن ایران با بیان اینکه فقط با احترام و گفت‌وگو می‌توان سرمایه خارجی جذب کرد و تکنولوژی‌های نو را وارد صنایع کشور کرد، گفت: با کاهش قیمت نفت، ارزش واقعی بخش معدن در کشور شناسایی شده و مزیت‌های دیگر هم مانند صنعت گردشگری مورد توجه قرار گرفته است. بنابراین نباید فراموش کرد بخش معدن مواد اولیه بسیاری از صنایع کشور را تامین می‌کند و در برنامه ششم توسعه ایجاد ارزش افزوده در مواد معدنی مورد اهمیت قرار گرفته است. در سال‌های تحریم بخش معدن بیشترین زیان را متحمل شد و محدودیت‌های ظالمانه بین‌المللی و عدم مدیریت‌ها سبب شد رشد اقتصادی کشور تحت تاثیر قرار بگیرد و تولید را از ریل خارج کند.
بهرامن افزود: فضای پسابرجام بهترین موقعیت است تا با مدیریت و گفت‌وگو حلقه‌های زنجیری که در این سال‌ها از هم گسسته بود را دوباره به هم وصل کرد و حضور بخش‌ خصوصی در عرصه‌های محتلف تولید را شاهد باشیم. یکی از انتقاداتی که همواره بخش خصوصی مطرح می‌کند این است که در موضوع جذب سرمایه، بخش خصوصی کشور را در کنار سرمایه‌گذاران خارجی اولویت دهد و با ارتباط نزدیکی که بین فضای سیاسی و اقتصادی به وجود آمده استفاده کند و بیشتر از گذشته سرمایه‌گذاران داخلی را بازی دهد.
او با بیان اینکه در سال‌های تحریم مدیریت دولتی اجازه عرض اندام را به بخش خصوصی نداد، گفت: حال که زمان جذب سرمایه و ورود سرمایه‌گذاران خارجی فرا رسیده مهمترین فاکتور، امنیت است و باید در بخش معدن، پنجره واحد را عملیاتی کرد. زیرا در حال حاضر این پنجره از سوی متولیان بخش معدن قابل اجرا نیست و اغلب سیاست‌ها بازدارنده رشد و توسعه بخش معدن است.
رئیس خانه معدن ایران اظهار تاسف کرد: ارتقای جایگاه بخش معدن در اقتصاد کشور نگاه‌های کارشناسی، تکنولوژی روز، هماهنگی سازمان محیط زیست و منابع طبیعی را خواستار است تا صنعت گستری و توسعه زیرساخت‌های تکمیلی به زودی میسر شود. چرا که شاهد هستیم در اغلب کشورهای معدن‌خیز، سازمان‌هایی مانند محیط زیست و منابع طبیعی بازدارنده فعالیت‌های معدنی نیستند و با آخرین تکنولوژی‌ها معدنکاری می‌کنند.
به گزارش استیل ایران به نقل از اقتصاد نیوز، بهرامن افزود: متاسفانه نگاه‌های ناهماهنگ سرمایه‌گذاران را برای انتقال سرمایه‌ خود به ایران مردد کرده و همین مشکلات باعث شده بخش معدن از صنعت گستری غافل شود و ارزش افزوده نادیده گرفته شود. در صورتی که از این به بعد باید برای تصاحب بازارهای نو و تکنولوژی‌های بروز تلاش کرد و نگاه‌ها را در پساتحریم تغییر داد. ایران پس از اجرای برجام نیاز به تکنولوژی، آموزش و اطلاعات به روز دارد و صنعتگران ما باید با توجه به تحقق این اهداف در مسیر توسعه قرار بگیرند. زیرا در سا‌ل‌های تحریم به قدر کافی بخش تولیدی کشور از این امکانات به دور بوده و حال باید از این دریچه‌های بیرونی حداکثر استفاده را ببرد. در واقع فضای به وجود آمده پس از برجام مانند نیمه دوم بازی فوتبالی است که تیم ایران در نیمه اول گل خورده و باخته و حالا چشم همه عوامل به نیمه دوم بازی است.
او با بیان اینکه توسعه زیرساخت‌های بخش معدن نیازمند روان‌سازی مقررات است، گفت: دولت، مجلس و سایر سازمان‌های حاکمیتی باید نگاه‌شان را به بخش معدن عوض کنند تا مسیر سرمایه‌گذاری دراین حیطه هموار شود و سرمایه‌گذار از ریسک سرمایه‌گذاری در معادن هراسی نداشته باشد. گرچه بخش معدن جذابیت‌های بسیاری دارد اما ورود به این عرصه از نظر بازارهای جهانی فارغ از مسائل داخلی به اندازه کافی پرریسک خواهد بود. اگر مدیران کیفی در بخش معدن نداشته باشیم و تصمیم‌گیری درستی انجام نمی‌شود. چرا که دولت و بخش خصوصی در دوره پساتحریم نیازمند آموزش و تکنولوژی‌ بروز است.
 
 

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق

اخبار مرتبط

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به کمک ، با ما تماس بگیرید.
کارخانه
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
61 91 3432 (041)
60 91 3432 (041) (نمابر)
info [at] mehrsteel.com
فروش داخلی، فروش خارجی و فروش شرکتی
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
041-5995
041-36550000
041-36562214
041-36578908
041-36571433
041-36563305
041-36576882
041-36551667