قوطی فولادی ,فولاد مهر سهند
پروفیل, لوله, میلگرد, سپری, میلگرد آجدار, نبشی, ناودانی,قیمت لوله,قیمت پروفیل

آخرین اخبار

سه مصوبه مجلس برای لایحه حمایت از تولید
گروه خبر: لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی با حضور اعضای کمیته اقتصادی شورای ...
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو، مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی از هلدینگ مهر سهند
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو،مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی به همراه هیات همراه...
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر سهند
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر ..
واردات فولاد صفر شد
جعفر سرقینی با بیان مطلب فوق گفت در حال حاضر صنعت فولاد در کشور نیازهای داخلی کشور را تامین می‌کند و ...
کمبود آهن قراضه در کشور به شدت حس می شود
فولاد نیوز: عضو انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گفت: وضعیت آهن قراضه در کشور بحرانی است و کمبود آن به...

آخرین اخبار

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق
تاریخ انتشار :  1394/10/09

رکود بی سابقه ی فولاد ادامه دار است

به گفته کارشناسان بازار آهن رکودی که در این بازار پدیدار شده در چندین سال اخیر بی‌سابقه بوده و این رکود روز به روز و هفته به هفته بیشتر می‌شود. فروشندگان بازا آهن بر این عقیده هستند که با توجه به رکودی که در بازار آهن وجود دارد قیمت محصولات فولادی در بهترین حالت تا پایان سال تغییری نخواد داشت و ثابت خواهد ماند.
بررسی‌ها در بازار آهن نشان می‌دهد رکودی که از ابتدای سال آغاز شده همچنان ادامه دارد و شاهد رونق در این بازار تا پایان سال نخواهیم بود. برخی از فعالان بازار آهن امیدوار بودند که توافق ایران با 1+5 و با اجرایی شدن برجام بازار آهن رونقی پیدا کند به و این بازار رنگ و بوی تازه‌ای به خود ببیند اما به نظر برخی دیگر از فعالان این رکودی که در بازار آهن وجود دارد تا پایان سال 94 وجود خواهد داشت.
به گفته کارشناسان بازار آهن رکودی که در این بازار پدیدار شده در چندین سال اخیر بی‌سابقه بوده و این رکود روز به روز و هفته به هفته بیشتر می‌شود. فروشندگان بازا آهن بر این عقیده هستند که با توجه به رکودی که در بازار آهن وجود دارد قیمت محصولات فولادی در بهترین حالت تا پایان سال تغییری نخواد داشت و ثابت خواهد ماند.
فعالان بازار آهن علت کاهش قیمت انواع محصولات فولادی را در بازار داخلی به عواملی چون کاهش قیمت جهانی، نبود تعادل عرضه و تقاضا در بازار و ورود محصولات فولادی چینی به بازار داخل می‌دانند که این امر باعث کاهش قیمت محصولات فولادی و رکود در بازار آهن شده است. آنها امیداورند که هر چه زودتر دولت پروژه‌های عمرانی را آغاز کنند تا بازار آهن روی رونق به خود ببیند و این بازار رو به بهبودی حرکت کند.
در همین زمینه محمد آزاد، رئیس اتحادیه آهن‌فروشان در خصوص وضعیت بازار آهن به اقتصادنیوز گفت: بازار آهن طی هفته گذشته تغییر خاصی نداشته و هفته گذشته در بازار آهن معاملات همچون مثل سابق کم و بیش وجود داشت اما این معاملات با حالت رکود انجام شد.
آزاد عنوان کرد: در هفته گذشته محصولات فولادی افزایش قیمت نداشته بلکه مقداری هم این محصولات با افت کاهش قیمت معامله شدند چرا که اگر فروشندگان قیمت محصولات فولادی را کاهش ندهند مردم حاضر به خرید این محصولات نخواهند شد.
او درخصوص وضعیت بازار آهن از ابتدای سال 94 تا دی‌ماه امسال گفت: طی 10 ماه گذشته بازار آهن تغییر محسوسی نداشته و وضعیت این بازار روز به روز و هفته به هفته بدتر می‌شود و این حالت رکود تا پایان سال در این بازار وجود خواهد داشت.
آزاد درخصوص فروش محصولات چینی در بازار آهن افزود: فروش محصولات چینی در بازار آهن همچنان وجود دارد و این امر به دلیل این است که دولت به جای مطالبات و طلب‌هایی که دارد تمایل نشان می‌دهد که محصولات فولادی چینی وارد شود و این واردات باعث می‌شود که تقریباً مطالبات دولت وصول شود.
او افزود: ورود محصولات فولادی چینی به بازار داخلی باعث می‌شود که تولیدکنندگان ما دچار مشکل شوند و ضرر اقتصادی نیز ببینند از طرف دیگر کیفیت محصولات فولادی چین پایین است و به طور کلی فعالان بازار آهن راضی نیستند که این کالاها وارد بازار شده و عرضه شوند اما متاسفانه این محصولات وارد بازار آهن می‌شود و به ارزانی هم به فروش می‌رسد و این امر باعث می‌شود که این محصولات مشتری پیدا کند و نرخ محصولات ما در بازار کاهش پیدا می‌کند و بازار ما وارد رکود نیز می‌شود.
به گزارش استیل ایران به نقل از اقتصادنیوز، آزاد در خصوص معاملات محصولات فولادی در هفته گذشته خاطرنشان کرد: در هفته گذشته میلگرد و تیرآهن بیشتر از بقیه محصولات نیز معامله شد.
او ادامه داد: قیمت شمش آهن در هفته گذشته در بازار آهن هر کیلوگرم 1000 تومان معامله شد و تیرآهن به ازای هر کیلوگرم 1400 تومان داد و ستد شد و میلگرد هم به ازای هر کیلوگرم 1200 تومان به فروش رسید و قیمت این محصولات نسبت به هفته گذشته کاهش داشته و اگر این رکود به این سرعت ادامه‌دار باشد قیمت این محصولات به زیر هزار تومان هم خواهد رسید.

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق

اخبار مرتبط

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به کمک ، با ما تماس بگیرید.
کارخانه
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
61 91 3432 (041)
60 91 3432 (041) (نمابر)
info [at] mehrsteel.com
فروش داخلی، فروش خارجی و فروش شرکتی
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
041-5995
041-36550000
041-36562214
041-36578908
041-36571433
041-36563305
041-36576882
041-36551667