قوطی فولادی ,فولاد مهر سهند
پروفیل, لوله, میلگرد, سپری, میلگرد آجدار, نبشی, ناودانی,قیمت لوله,قیمت پروفیل

آخرین اخبار

سه مصوبه مجلس برای لایحه حمایت از تولید
گروه خبر: لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی با حضور اعضای کمیته اقتصادی شورای ...
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو، مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی از هلدینگ مهر سهند
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو،مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی به همراه هیات همراه...
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر سهند
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر ..
واردات فولاد صفر شد
جعفر سرقینی با بیان مطلب فوق گفت در حال حاضر صنعت فولاد در کشور نیازهای داخلی کشور را تامین می‌کند و ...
کمبود آهن قراضه در کشور به شدت حس می شود
فولاد نیوز: عضو انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گفت: وضعیت آهن قراضه در کشور بحرانی است و کمبود آن به...

آخرین اخبار

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق
تاریخ انتشار :  1394/09/05

لزوم اجرای پروژه های فولادی مشترک با سرمایه گذار خارجی

مدیر‌عامل فولاد آناهیتا گیلان، کاهش سود سپرده و تسهیلات بانکی، جذب سرمایه‌گذاری خارجی، به‌کارگیری مدیران نخبه صنعتی تولیدی و اختصاص سرمایه در گردش به واحدهای تولیدی را از راهکارهای اساسی خروج از رکود از صنعت فولاد دانست.

کریم سلیمی درخصوص رکود حاکم بر بازار فولاد گفت: رکود فعلی در اقتصاد کشور به‌ویژه در این بازار از دولت قبلی به‌جا مانده است. وی با بیان اینکه ظرفیت اسمی تولید این شرکت 350 هزار تن است، افزود: اما به دلیل رکود حاکم بر صنعت فولاد، به‌ناچار با 50 درصد ظرفیت کارخانه تولید می‌کنیم.


مدیر عامل فولاد آناهیتا گیلان خواستار کاهش سود سپرده سیستم بانکی تا 10 درصد و سود تسهیلات به 13 درصد شد و خاطرنشان کرد: تا زمانی که سودهای بانکی از درصد بالایی برخوردار باشند خروج از رکود امکان‌پذیر نیست. تا زمانی که به سپرده مشتریان در سیستم بانکی سود 20 تا 22 درصدی تخصیص داده می‌شود و همچنین تولید‌کننده برای دریافت تسهیلات بین 25 تا 27 درصد بهره پرداخت کند، تولید به‌صرفه نخواهد بود و از توجیه اقتصادی برخوردار نیست.


وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون کل نقدینگی در سیستم بانکی کشور بلوکه شده‌ است، افزود: دولت در شرایط کنونی با اعطای کمترین اعتبارات می‌تواند از واحدهای تولیدی که قادر به ادامه فعالیت هستند حمایت کند تا از بحران حاکم نجات یابند و در شرایطی که این نقدینگی به چرخه تولید بازگردد چرخه اقتصاد به حرکت درخواهد آمد و بالطبع صنعت فولاد کشور نیز از رکود حاکم خارج خواهد شد.


مدیر عامل فولاد آناهیتا گیلان با تاکید بر لزوم اجرای پروژه های فولادی مشترک با سرمایه گذار خارجی گفت: جذب سرمایه‌گذاری خارجی را از جمله راهکارهای اساسی دیگر برای برون‌رفت صنعت فولاد از رکود است و دولت باید پروژه‌های فولادی را به‌صورت مشترک با سرمایه‌گذاران خارجی اجرایی کند. و هم اکنون که سرمایه‌گذاری‌های جدیدی در کشور آغاز و طرح‌های صنعتی درحال احداث است که باید بستر مناسب برای کار مشترک با سرمایه‌گذاران خارجی فراهم شود.


سلیمی با بیان اینکه در کشور مدیران نخبه صنعتی تولیدی زیادی داریم، خاطرنشان کرد: دولت باید برای اجرای طرح‌های عمرانی و صنعتی از این مدیران استفاده کند، چراکه در دوران تحریم باوجود محدودیت‌های بین‌المللی، بسیاری از واحدهای تولیدی کشور به خودکفایی و از لحاظ صنعتی به شکوفایی رسیده‌اند.


سلیمی درخصوص وضعیت بازار فولاد در آینده گفت: با توجه به بودجه‌های عمرانی صنعتی سال آینده، برای نیمه دوم سال آینده افق روشنی پیش‌بینی می‌شود.


وی درخصوص طرح‌های توسعه فولاد آناهیتا گیلان تصریح کرد: طرح ذوب و نورد این شرکت در مرحله آماده‌سازی است به گونه‌ای که هم اکنون 10 هزار هکتار زمین خریداری شده است و ظرفیت واحد طرح توسعه ذوب و نورد این شرکت را 300 هزار تن در سال است و از سال 95 عملیات اجرایی طرح آغاز خواهد شد.


وی همچنین تصریح کرد: بودجه لازم برای طرح توسعه واحد ذوب و نورد فولاد آناهیتا گیلان از محل منابع داخلی شرکت تامین خواهد شد. به گفته سلیمی، کارخانه نورد فولاد آناهیتا گیلان با سرمایه‌گذاری ۴۵ میلیارد تومانی بخش خصوصی در سال 92در شهر صنعتی رشت به بهره‌برداری رسید.  


وی افزود: این کارخانه با ظرفیت اسمی تولید سالانه 350 هزار تن انواع محصولات فولادی و میلگرد و با ظرفیت اشتغال‌زایی ۱۲۰ نفر احداث شد.
 

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق

اخبار مرتبط

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به کمک ، با ما تماس بگیرید.
کارخانه
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
61 91 3432 (041)
60 91 3432 (041) (نمابر)
info [at] mehrsteel.com
فروش داخلی، فروش خارجی و فروش شرکتی
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
041-5995
041-36550000
041-36562214
041-36578908
041-36571433
041-36563305
041-36576882
041-36551667