قوطی فولادی ,فولاد مهر سهند
پروفیل, لوله, میلگرد, سپری, میلگرد آجدار, نبشی, ناودانی,قیمت لوله,قیمت پروفیل

آخرین اخبار

سه مصوبه مجلس برای لایحه حمایت از تولید
گروه خبر: لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی با حضور اعضای کمیته اقتصادی شورای ...
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو، مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی از هلدینگ مهر سهند
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو،مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی به همراه هیات همراه...
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر سهند
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر ..
واردات فولاد صفر شد
جعفر سرقینی با بیان مطلب فوق گفت در حال حاضر صنعت فولاد در کشور نیازهای داخلی کشور را تامین می‌کند و ...
کمبود آهن قراضه در کشور به شدت حس می شود
فولاد نیوز: عضو انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گفت: وضعیت آهن قراضه در کشور بحرانی است و کمبود آن به...

آخرین اخبار

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق
تاریخ انتشار :  1394/08/24

لزوم اجرای راهکارهای پیشهادی انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران

عضو انجمن تولیدکنندگان فولاد با بیان اینکه نباید نامه انجمن فولاد به معاون اول رئیس‌جمهور فقط بایگانی شود، گفت: دولت گوش شنوایی درخصوص راهکارهای حمایت از صنعت فولاد ندارد و با توجه به این که هنوز پاسخی به نامه انجمن تولیدکنندگان فولاد داده نشده است، برگزاری جلسات متعدد بی‌فایده است. چندین بار طی جلساتی با آقای جهانگیری و وزیر صنعت مشکلات صنعت فولاد را مطرح کرده‌ایم اما دولت فقط کار خودش را انجام می‌دهد.

رضا شهرستانی، مدیرعامل شرکت تولید لوله و اتصالات چدنی کلاچ با اشاره به تهاتر نفتی ایران با چین و هند گفت: این دو کشور بابت بدهی خود به ایران محصولات فولادی صادر می‌کنند و مشکلات انتقال پول ناشی از تحریم‌ها را بهانه می‌کنند. در حالی که بهترین زمان برای اینکه دولت جلوی واردات محصولات فولادی را بگیرد، همین الان است.

عضو انجمن تولیدکنندگان فولاد با تاکید بر لزوم افزایش تعرفه وارداتی افزود: بسیاری از کشورهای اروپایی و ترکیه تعرفه واردات خود را به بالاتر از 40 درصد رسانده‌اند در صورتی که ایران تعرفه بیلت را 10 درصد، تعرفه ورق 15 درصد و تعرفه میلگرد و تیرآهن را 20 درصد افزایش داده و این ارقام اصلا کفایت نمی‌کند.

شهرستانی با تاکید بر اینکه لازمه حیات صنعت فولاد حمایت دولت است، گفت: در سال 1975 قانون کار انگلستان اشتباه بودو با وجود اینکه از نیروهای انسانی حمایت می‌شد اما آنها کار نمی‌کردند تا اینکه صنعت خودرو این کشور به کل تعطیل شد و انگلستان فقط سرویس‌ده و بانکدار شد. اگر دولت ایران هم از صنعت فولاد حمایت نکند، چنین سرنوشتی را برای صنایع داخلی رقم زده می‌شود.

وی با بیان این که گمرک و سازمان استاندارد می‌توانند نقش مهمی در جلوگیری از محصولات فولادی نامرغوب داشته باشند، گفت: متاسفانه فولادهای وارداتی مورد آزمایش قرار نمی گیرند و چینی ها به راحتی و با تغییر کد محصولات فولادی تقلبی و فاقد کیفیت لازم را روانه بازار می کنند.در حال حاضر نیز چینی‌ها فولادهای بی کیفیت را با قیمت ارزان تری نسبت محصولات دیگر عرضه می کنند که پیمانکارانی که تنها دنبال سوددهی هستند خریدار این فولادها هستند.


عضو انجمن تولیدکنندگان فولاد در خصوص برخورد دولت با نامه انجمن پیش بینی کرد:با توجه به تجربه های قبلی که داریم به نظر می رسد این نامه هم مانند نامه های دیگر فقط بایگانی شود در حالی که این 25 راهکار انجمن با نظرات کارشناسی تدوین شده است. تا زمانی که به صنعتگران دولت اعتماد ندارد و سیاست‌ها در راستای بهبود وضعیت تولید فولاد در دستورکار قرار نخواهد گرفت.

او با تاکید بر لزوم اجرای راهکارهای پیشهادی انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران افزود: برای خروج از رکود صنعت فولاد باید 25 راهکار پیشنهادی تماما از سوی دولت اجرا شود و در غیر اینصورت هیچ نشانه بهبودی در صنعت فولاد دیده نمی شود. حتی از الان پیش بینی می شود سه ماهه اول سال آینده رکود ادامه دارد. کاش دولت به جای کمک به خودروسازان به صنعت مسکن توجه می کرد و کارخانه ها را با اقدامات زیربنایی از رکود نفسگیر نجات می داد.

هفته گذشته اعضای انجمن فولاد ایران در حاشیه مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت، با امضای نامه‌ای خطاب به معاون اول رئیس جمهور 25 راهکار را برای بهبود وضعیت تولید فولاد کشور و خروج این صنعت از رکود پیشنهاد دادند. در این نامه بیش از ۱۲۰ نفر از مدیران کارخانجات تولیدکننده فولاد عضو انجمن تولید‌کنندگان فولاد ایران در نامه خود ابتدا با تشریح وضعیت دشوار کنونی صنعت فولاد، و بر شمردن 6 چالش اصلی این صنعت، خواستار حمایت ویژه دولت از این صنعت مادر برای جلوگیری از تعطیلی کارخانجات، حفظ سطح اشتغال فعلی و گذار از شرایط تحریم به پسا‌تحریم شده‌اند. این در حالی است که طی یک سال اخیر واردات محصولات فولادی از چین شدت گرفته و افزایش هزینه تولید در برابر افت قیمت این محصول در بازار جهانی باعث شده تولیدکنندگان داخلی توان رقابت خود را با محصولات وارداتی از دست بدهند.

 

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق

اخبار مرتبط

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به کمک ، با ما تماس بگیرید.
کارخانه
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
61 91 3432 (041)
60 91 3432 (041) (نمابر)
info [at] mehrsteel.com
فروش داخلی، فروش خارجی و فروش شرکتی
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
041-5995
041-36550000
041-36562214
041-36578908
041-36571433
041-36563305
041-36576882
041-36551667