قوطی فولادی ,فولاد مهر سهند
پروفیل, لوله, میلگرد, سپری, میلگرد آجدار, نبشی, ناودانی,قیمت لوله,قیمت پروفیل

آخرین اخبار

سه مصوبه مجلس برای لایحه حمایت از تولید
گروه خبر: لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی با حضور اعضای کمیته اقتصادی شورای ...
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو، مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی از هلدینگ مهر سهند
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو،مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی به همراه هیات همراه...
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر سهند
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر ..
واردات فولاد صفر شد
جعفر سرقینی با بیان مطلب فوق گفت در حال حاضر صنعت فولاد در کشور نیازهای داخلی کشور را تامین می‌کند و ...
کمبود آهن قراضه در کشور به شدت حس می شود
فولاد نیوز: عضو انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گفت: وضعیت آهن قراضه در کشور بحرانی است و کمبود آن به...

آخرین اخبار

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق
تاریخ انتشار :  1394/08/23

لزوم افزایش عوارض وارداتی فولاد

از ابتدای سال 94 در بازار داخلی فولاد رکود تعمیق یافته است. به عقیده کارشناسان لازمه خروج رکود در بازار فولاد این است که باید تقاضایی در بازار وارد شود و طرح‌های عمرانی جریان بگیرند تا وضعیت بازار مقداری رو به بهبود حرکت کند.

کارشناسان بر این باورند که در پنج شش ماه آینده طرح‌های عمرانی و ساخت و ساز مسکن یک تکان جدی خواهد داشت و در بازار فولاد شاهد رونق خواهیم بود. یکی از راهکارهایی هم که برای خروج از رکود در نظر گرفته شده این است که دولت در بخش مسکن به اصطلاح سیاست‌های تشویقی و سیاست‌های تسهیلاتی را اعمال کند تا این امر موجب رونق در بازار مسکن شود چرا که اگر مسکن رونق پیدا کند بازار فولاد هم از رکود خارج خواهد شد.

در گفت‌وگویی با بهادر احرامیان، مدیرعامل فولاد یزد به راهکارهای خروج از رکود بازار فولاد پرداخته ایم که به شرح زیر است:

بهادر احرامیان با تاکید بر رکور بازار مسکن و تاثیر آن در بازار فولاد گفت: باید بگوییم که طبیعتاً در کشور ما 70 درصد مصرف فولاد در مقاطع عریض و طویل هستند که بیشتر محصولات فولادی ما صرف مصارف ساختمانی می‌شود. طبیعتاً وقتی که تقاضای ساخت و ساز پایین بیاید در بخش محصولات فولادی هم اثر بسیاری می‌گذارد و این امر همان بحث ناشی از رکودی است که در بخش ساختمان وجود دارد کاهش تقاضای فولاد ما معمولاً در بخش مقاطع عریض یعنی ورق‌ها تقاضای بسیاری داریم که این تقاضاهای پایداری هستند.

وی همچنین گفت: تولید فولاد داخلی از ابتدای سال 94 تاکنون نسبت به مشابه سال گذشته ظاهراً  کاهش حدود هشت درصدی را نشان می‌دهد.

احرامیان با بیان وجود مشکلات زیاد برای تولیدکنندگان فولاد گفت: یکی از مشکلات عمده این است که مقداری بحث اضافه ظرفیت داریم، رکود جهانی دراین امر واقعاً موثر است. اگر بخواهیم به درستی این قضیه را نگاه کنیم وضعیت فولاد و رکود در صنعت فولاد داخلی امروز صنعت ناشی از عوامل داخلی نیست، بلکه صنعت جهانی فولاد هم همین شرایط را تجربه می‌کند و اضافه شدن این دو پارامتر در کنار یکدیگر فضا را بسیار مشکل کرده است برای صنعت داخلی فولاد کشور.

وی درباره راهکارهای خروج از رکود گفت: به هر صورت این را می‌دانیم که صنعت فولاد کالای واسطه‌ای است و به خودی خود این صنعت به تنهایی نمی‌تواند اقدامی انجام دهد که بتواند از رکود خارج شود. باید تقاضا برای محصولاتی که در آن فولاد مصرف می‌شود بالاتر رود تا باعث شود این صنعت از رکود خارج شود. ولی در کوتاه‌مدت می‌شود گفت که به عنوان یک راهکار میانی باز شدن امکان صادرات و تاثیر صادرات بتواند تا حدی به بهبود وضع موجود کمک کند.

این عضو هیئت مدیره انجمن در خصوص نقش دولت در ورود محصولات چینی‌ها به بازار فولاد ایران گفت: دولت می‌تواند با ایجاد عوارض وارداتی جلوی محصولات چینی را بگیرد. نکته مهم این است که هیچ کدام یک از فولادسازان مخالف رقابت سالم نیستند و همه معتقد هستند باید بتوانیم در بازار رقابت بکنیم. مشکلاتی که ما با محصولات چینی داریم این است که کشور چین دام کننده فولاد است محصولات فولادی خود را به زیر قیمت تمام شده می‌فروشند به همین دلیل است که بیش از 40 کشور دنیا چین را به عنوان یک دام کننده فولاد شناختند و عوارض دامپینگ در برابر محصولات چینی وضع کردند. ما هم به همین دلیل انتظار دایم که به هر صورت عوارض واردات در محصولات چینی که مبدا اصلی واردات ایران چین است عوارض کلی روی عوارض واردتی فولاد افزایش پیدا کند.

احرامیان همچنین درباره تاثیر اجرایی شدن برجام بر بازار فولاد گفت: با اجرایی شدن برجام فقط در حدی که بتوانیم صادرات را تسهیل کنیم که آن بازار هم شدیداً رقابتی است و روی این حساب تغییر خیلی بزرگی نمی‌شود انتظار داشت از ناحیه اثرات برجام.

به گزارش استیل ایران به نقل از اقتصادنیوز، بهادر احرامیان، مدیرعامل فولاد یزد با بیان اینکه اجرایی شدن برجام فقط در بخش صادرات ما موثر است که بازار صادراتی هم شدیداً رقابتی است، مطرح کرد: دولت باید با افزایش عوارض وارداتی جلوی محصولات چینی را بگیرد.

 

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق

اخبار مرتبط

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به کمک ، با ما تماس بگیرید.
کارخانه
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
61 91 3432 (041)
60 91 3432 (041) (نمابر)
info [at] mehrsteel.com
فروش داخلی، فروش خارجی و فروش شرکتی
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
041-5995
041-36550000
041-36562214
041-36578908
041-36571433
041-36563305
041-36576882
041-36551667