قوطی فولادی ,فولاد مهر سهند
پروفیل, لوله, میلگرد, سپری, میلگرد آجدار, نبشی, ناودانی,قیمت لوله,قیمت پروفیل

آخرین اخبار

سه مصوبه مجلس برای لایحه حمایت از تولید
گروه خبر: لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی با حضور اعضای کمیته اقتصادی شورای ...
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو، مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی از هلدینگ مهر سهند
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو،مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی به همراه هیات همراه...
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر سهند
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر ..
واردات فولاد صفر شد
جعفر سرقینی با بیان مطلب فوق گفت در حال حاضر صنعت فولاد در کشور نیازهای داخلی کشور را تامین می‌کند و ...
کمبود آهن قراضه در کشور به شدت حس می شود
فولاد نیوز: عضو انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گفت: وضعیت آهن قراضه در کشور بحرانی است و کمبود آن به...

آخرین اخبار

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق
تاریخ انتشار :  1394/07/14

قیمت فولاد تا پایان سال تغییری نخواهد کرد

مدیرعامل یک شرکت فلزات مطرح کرد: افت تقاضا برای فلزات و به خصوص فولاد باعث شده در حال حاضر اکثر فولادسازان کشور اقدام به فروش محصولات خود با قیمت‌های ارزان تر و حتی کمتر از قیمت تمام شده می کنند.

فرشید سلطان زاده افزود: دسترسی وسیع و آسان به ذخایر سنگ‌آهن و تکنولوژی‌های کم‌هزینه، موجب شده قیمت فولاد چندین برابر کمتر از قیمت فلزات پایه غیر‌آهنی باشد و همین مساله، تجارت فولاد در فاصله‌های دور را غیر‌اقتصادی کرده است. به عبارتی، قیمت‌ها در شرایط فعلی بازار به حدی پایین هستند که هزینه حمل و نقل قابل توجه می شود و همین مسایل باعث شده بازار فولاد بر خلاف بازار فلزات دیگر، کاملا منطقه‌ای باشد و بسته به شرایط عرضه و تقاضای هر منطقه، قیمت فولاد در آن منطقه مشخص شود.

وی ضمن بیان این مطلب که قیمت فولاد در مناطق مختلف متفاوت است عنوان کرد: گرچه قیمت فولاد در مناطق مختلف با هم فرق می‌کند، ولی عموماً شرایط حاکم بر بازار و اقتصاد جهانی، روند کلی حاکم بر بازار جهانی فولاد و همین‌طور بازارهای منطقه‌ای را مشخص می‌کند. در حقیقت تاثیر شرایط اقتصاد کلان را بر بازار سایر فلزات نیز می‌توان مشاهده کرد.

او افزود: اقتصاد دنیا چند وقتی است که دوران بغرنجی را سپری می‌کند. اروپا با مشکلات بسیاری مواجه است که ورشکستگی یونان و احتمال جدا شدن آن از اتحادیه اروپا، بخشی از آن است. در آمریکا، گرچه وضعیت با ثباتی حاکم شده، ولی هنوز اقتصاد این کشور با دوران اوج آن فاصله دارد. چین نیز به عنوان موتور محرکه اقتصاد جهان، با مشکلات مهمی در بازار سرمایه مواجه شده که افت بازار بورس این کشور، یکی از شواهد آن است که همه این عوامل سبب شد تا تقاضا برای فولاد که استفاده گسترده ای در صنعت ساختمان، پروژه‌های عمرانی، حمل و نقل و صنعت دارد، از عرضه آن عقب بماند و شرایط برای بروز مازاد عرضه و افت قیمت‌ها مهیا شود.

او ادامه داد: سود سرشار معدنکاران سنگ آهن در دهه گذشته، موجب رشد سرمایه گذاری در این بخش و سرعت گرفتن عرضه معدنی سنگ آهن در جهان شد. از طرفی تقاضا به دلیل رکود اقتصادی حاکم بر جهان، توان جذب تولیدات سنگ آهن و فولاد را نداشت و همه این موارد، به ایجاد شرایطی منجر شد که در حال حاضر بازار با آن درگیر است. به طور نمونه قیمت بیلت وارداتی خلیج فارس، طی یک سال گذشته حدود 35 درصد افت داشته و به کمتر از 340 دلار بر تن رسیده است.

رئیس شرکت فلزات و مواد خاطر نشان کرد: در بازار داخل نیز، وضعیت بهتر از بازار جهانی نیست. گرچه شرایط اقتصادی و صنعتی کشور به دلیل محدودیت تجارت خارجی ایران باعث شده وضعیت بازار کشور، کمتر تحت تاثیر شرایط حاکم بر اقتصادی جهانی باشد، ولی رکود اقتصادی ناشی از کم تدبیری‌های برخی مسوولین در دوره‌های قبل، باعث شده صنایع مختلف مصرف‌کننده در کشور به خصوص صنعت ساختان با رکود شدیدی مواجه باشد. همین مساله به افت تقاضا برای فلزات و به خصوص فولاد منجر شده است و در حال حاضر، اکثر فولادسازان کشور اقدام به فروش محصولات خود با قیمت‌های ارزان تر و حتی کمتر از قیمت تمام شده می کنند.

او تصریح کرد: امید است با بهبود شرایط اقتصادی کشور طی یک یا دو سال آینده، بازار فولاد کشور به تدریج رونق بگیرد و قیمت‌ها تا حدی احیا شوند؛ چراکه انتظار می‌رود بازار جهانی فولاد، دوره زمانی بیشتری را در رکود سپری کند.

به گزارش استیل ایران به نقل از اقتصادنیوز، سلطان‌زاده در مورد چشم‌انداز قمیت فولاد گفت: قیمت فولاد تا پایان سال تغییری نخواهد کرد اما با افزایش پروژه‌های عمرانی و افزایش ساخت و ساز بازار فولاد از حالت رکود خارج خواهد شد و شاهد افزایش قیمت فولاد نیز خواهیم بود.

 

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق

اخبار مرتبط

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به کمک ، با ما تماس بگیرید.
کارخانه
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
61 91 3432 (041)
60 91 3432 (041) (نمابر)
info [at] mehrsteel.com
فروش داخلی، فروش خارجی و فروش شرکتی
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
041-5995
041-36550000
041-36562214
041-36578908
041-36571433
041-36563305
041-36576882
041-36551667