قوطی فولادی ,فولاد مهر سهند
پروفیل, لوله, میلگرد, سپری, میلگرد آجدار, نبشی, ناودانی,قیمت لوله,قیمت پروفیل

آخرین اخبار

سه مصوبه مجلس برای لایحه حمایت از تولید
گروه خبر: لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی با حضور اعضای کمیته اقتصادی شورای ...
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو، مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی از هلدینگ مهر سهند
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو،مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی به همراه هیات همراه...
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر سهند
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر ..
واردات فولاد صفر شد
جعفر سرقینی با بیان مطلب فوق گفت در حال حاضر صنعت فولاد در کشور نیازهای داخلی کشور را تامین می‌کند و ...
کمبود آهن قراضه در کشور به شدت حس می شود
فولاد نیوز: عضو انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گفت: وضعیت آهن قراضه در کشور بحرانی است و کمبود آن به...

آخرین اخبار

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق
تاریخ انتشار :  1394/07/06

لزوم حمایت تعرفه‌ای از صنعت ورق عریض فولاد کشور

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان با اشاره به لزوم حمایت تعرفه‌ای از صنعت ورق عریض فولاد کشور، اظهار کرد: قیمت مواد اولیه یکی از چالش‌های تولید است. گاهی دیده می‌شود که قیمت صادراتی مواد اولیه ورق فولاد کمتر از نرخ فروش در بازار داخل است و این درحالی است که 90 درصد قیمت تمام شده ورق فولاد مربوط به مواد اولیه است.

عزیز قنواتی با تاکید بر این‌که نمی‌گوییم مواد اولیه صادر نشود، تصریح کرد: خواهان دریافت مواد اولیه با همان قیمت صادراتی هستیم. درحال حاضر اسلپ مورد نظر شرکت ما توسط تولیدکنندگان داخلی 270 دلار صادر می شود و در ایران 370 دلار به ازای هر تن به فروش می‌رسد.

وی با اشاره به این‌که ایران قادر به ساخت ورق‌های عریض 4.5 متری فولادی برای ساخت لوله خطوط انتقال گاز 56 اینچی است، اظهار کرد: این کارخانه به دلیل اعمال تحریم‌ها علیه ایران، عدم اختصاص بودجه به طرح‌های عمرانی و بازار نتوانست محصولات را براساس مقداری که انتظار می‌رفت تولید کند. از سوی دیگر واردات ورق‌های عریض فولادی از هند، تولید ما را مختل کرد.

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان با تاکید بر تهاتر کالا با هند به جای نفت فروخته شده است، خاطرنشان کرد: بهتر بود به جای محصول نهایی مقداری مواد اولیه وارد می‌کردیم تا صنعت ما نیز بتواند فعالیت خود را ادامه دهد؛ لذا از دولت تقاضا داریم واردات ورق‌های عریض فولاد را بخاطر حمایت از تولید داخل سامان‌دهی کند.


وی با تاکید براین‌که تولید ورق‌های عریض در ایران از پیشرفته‌ترین تکنولوژی روز دنیا برخوردار است، تصریح کرد: صنعت نفت حساس‌ترین صنعت کشور است و در تلاش هستیم محصولات خود را به وزارت نفت بفروشیم که در همین راستا تفاهم‌نامه ای با شرکت ملی نفت مناطق نفت خیز جنوب جهت تولید و فروش ورق عریض جهت ساخت ٢٧٠ کیلومتر لوله منعقد شد؛ لذا با درنظر گرفتن ضوابط و تلاش دوساله کارشناسان، توانستیم وارد وندورلیست شرکت های ملی نفت و گاز شویم.

به گزارش استیل ایران به نقل از ماین نیوز، مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان افزود: پیش‌بینی می‌شود تا سال 1404، بیش از 10 هزار کیلومتر لوله در صنعت نفت و گاز مورد نیاز باشد و ما می‌توانیم با تکیه بر تولید داخل سالانه یک میلیون تن از این نیاز را تامین کنیم. درواقع برای قدرت گرفتن تولید داخل ورق‌های عریض فولاد نیز نیاز است به صورت انبوه تولیدات خود را بفروشیم تا بتوانیم به سمت صادارت و تولید بیشتر برویم که البته درحال حاضر حدود پنج درصد از تولید خود را به کشورهای ترکیه، ترکمنستان، عراق و عمان صادر می‌کنیم.

وی با اشاره به مرایای حمایت از تولیدات داخلی و این که می توانیم نیاز داخلی را براوده کنیم تا نیاز به واردات نباشد گفت: وزارت نفت هر تن ورق فولاد عریض را از هند با قیمت 1100 دلار خریداری می‌کند، درحالی که ما می‌توانیم با قیمت مناسبتری محصول خود را بفروشیم. حتی با انجام فرآیندهای کیفی بیشتر در نهایت ورق فولادی عریض را با قیمت 900 دلار و کمتر از نرخ ورق هند می‌فروشیم.

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان درمورد تاثیر کاهش قیمت جهانی برخی مواد معدنی، گفت: کاهش قیمت‌ها خیلی بر روند تولید ورق فولادی شرکت فولاد اکسین به دلیل کیفیت بالا و شرایط منعطف فروش و تعامل با پروژها تاثیر زیادی نگذاشته است. در سال گذشته درحالی که مقرر بود 700 هزار تن تولید داشته باشیم، 783 هزار تن ورق تولید کردیم. از سوی دیگر می‌خواهیم در سال 1394، 850 هزار تن ورق تولید کنیم و تا کنون توانستیم حدود نیمی از این میزان مشخص شده را تولید کنیم.


وی با اشاره به ظرفیت یک میلیون و 50 هزار تنی تولید فولاد اکسین خوزستان، گفت: با حمایت از تولید، می‌توانیم با تمهیداتی ظرفیت تولید را افزایش دهیم و با توجه به توان داخلی دیگر نیازی به واردات ورق عریض نیست. بر اساس طرح توسعه فولادسازی نیز واحد تولید یک میلیون و 250 هزار تن فولاد خام با 20 درصد پیشرفت در دست اجراست و به دنبال فاینانسور برای تکمیل طرح هستیم و پیش‌بینی می‌شود با حمایت سهامداران و مسئولان استانی پروژه توسعه تولید فولاد خام تا سال 1397 به بهره‌برداری برسد.

 

 

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق

اخبار مرتبط

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به کمک ، با ما تماس بگیرید.
کارخانه
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
61 91 3432 (041)
60 91 3432 (041) (نمابر)
info [at] mehrsteel.com
فروش داخلی، فروش خارجی و فروش شرکتی
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
041-5995
041-36550000
041-36562214
041-36578908
041-36571433
041-36563305
041-36576882
041-36551667