قوطی فولادی ,فولاد مهر سهند
پروفیل, لوله, میلگرد, سپری, میلگرد آجدار, نبشی, ناودانی,قیمت لوله,قیمت پروفیل

آخرین اخبار

سه مصوبه مجلس برای لایحه حمایت از تولید
گروه خبر: لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی با حضور اعضای کمیته اقتصادی شورای ...
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو، مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی از هلدینگ مهر سهند
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو،مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی به همراه هیات همراه...
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر سهند
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر ..
واردات فولاد صفر شد
جعفر سرقینی با بیان مطلب فوق گفت در حال حاضر صنعت فولاد در کشور نیازهای داخلی کشور را تامین می‌کند و ...
کمبود آهن قراضه در کشور به شدت حس می شود
فولاد نیوز: عضو انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گفت: وضعیت آهن قراضه در کشور بحرانی است و کمبود آن به...

آخرین اخبار

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق
تاریخ انتشار :  1390/12/10

مصاحبه ماهنامه اخبار فلزات با مدیرعامل شرکت فولاد مهر سهند

به نقل از ماهنامه اخبار فلزات- شماره 33- اسفند ماه 1390 شرکت فولاد مهر سهند در سال 1387 از محل طرح بنگاه های زودبازده ایجاد گردیده است. کارخانه تولید لوله و پروفیل فولادی این شرکت به مساحت 3/5 هکتار با سالن های متعدد جهت تولید سالیانه 160 هزار تن انواع محصولات فولادی در شهرک صنعتی شهید سلیمی واقع شده است. وجود بازار بالقوه مصرف در سطح منطقه، ایجاد ارزش افزوده از طریق فعالیت های تولیدی و مشارکت در اشتغال زائی از دلایل اصلی سهامداران در ایجاد این واحد صنعتی بوده است.

این شرکت با لحاظ نمودن مقوله کیفیت به مفهوم اهمیت آستانه ای، تلاش در جهت جلب رضایت مشتریان به منزله ولی نعمتان اصلی و هم چنین توجه به نیازها و توانمندی های نیروی انسانی به عنوان سرمایه اصلی خود در مدت زمان کوتاهی به یکی از تولیدکنندگان عمده پروفیل فولادی در سطح منطقه تبدیل شده است. اخذ علامت استاندارد ملّی از سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران، کسب عنوان واحد نمونه صنعتی در سال 1389، منتخب جشنواره یکصد برند برتر استان در زمینه مقاطع فولادی در سال 1390 از جمله موفقیت های این واحد می باشد.
ماهنامه اخبار فلزات مصاحبه ای با حسین رسولی مدیرعامل شرکت انجام داده است که در ادامه می خوانید.

شما موفق به دریافت جایزه برند برتر استان آذربایجان شرقی شده اید، لطفاً در رابطه با اهمیت برند و همچنین علت توجه ویژه شرکت به این موضوع توضیحاتی را به خوانندگان مجله ارائه فرمائید. برند نمادی است که جهت معرفی کالا و خدمات و ایجاد اطمینان در مصرف کننده مورد استفاده قرار می گیرد و به دنبال آن تبدیل به سرمایه ای می شود که ارزش مادی آن می تواند چندین برابر ارزش خود بنگاه گردد. ارزش بهره مندی از برند، زمانی دو چندان خواهد شد که تبدیل به یک مقوله اجتماعی شود و حسّ تعلق خاطر و وفاداری را در مشتری ایجاد نماید. با این تفاصیل ضمن اظهار خرسندی از کسب عنوان برند برتر استانی می بایست اذعان نمایم جلب نظر مشتریان و همچنین ارتقاء روزافزون کیفیت محصولات از اولویت های اساسی تمام عوامل دست اندرکار شرکت فولاد مهر می باشد تا به تدریج با جلب اعتماد عمومی نسبت به تصاحب سرمایه ای عظیم به نام برند نزد آحاد جامعه نائل آئیم.

چه اهداف و برنامه هایی را برای آینده در دستور کار دارید؟ آیا طرح های توسعه و یا افزایش ظرفیت مدّنظر است؟

اولویت های برنامه ای شرکت برای آینده عبارتند از تولید صادرات محور با افزایش بیش از پیش کیفیت محصولات، رشد و تعالی روزافزون نیروی انسانی به عنوان مهمترین مؤلفه موفقیت سازمان و توجه به ایفای مطلوب مسئولیتهای اجتماعی از قبیل مشتری مداری، ایجاد اشتغال و توسعه صنعت استان. همچنین این شرکت در حال حاضر مشغول اجرای طرح توسعه کارخانه در زمینی به مساحت 5/2 هکتار برای تولید انواع لوله فولادی می باشد که با بهره برداری از آن ظرفیت تولید و اشتغال زائی 50% افزایش خواهد یافت. طی سه سال فعالیت تولیدی، فضای کسب و کار کشور را چگونه ارزیابی می کنید ؟

فضای کسب و کار به مفهوم میزان آسانی فعالیتهای قانونی بخش خصوصی در حوزه اقتصاد است. بی شک یکی از اهرم های رشد اقتصادی بهره مندی فعالان از فضای مطلوب می باشد. کسب و کار کشورمان همواره برخی مشکلات همانند نبود منابع کافی و مناسب تامین مالی، نوسانات نرخ ارز و قوانین و بوروکراسی طاقت فرسا را به همراه خود داشت لیکن در یک سال اخیر مشکلات و چالشهای دیگری از قبیل اجرای ناقص قانون هدفمندی یارانه ها در بخش صنعت، تحریم های اقتصادی و بانکی و همچنین افزایش بی رویه نرخ تورم فشار مضاعفی را بر بخش خصوصی وارد می نماید که حل و فصل عاجل آن از سوی مسئولین جهت جلوگیری از رکود اقتصادی و زوال فرصت های شغلی امری ضروری است. لطفاً در رابطه با مشکلات صنعت فولاد کشور و به ویژه محصولات فولادی صحبت نمایید. صنعت فولاد کشور خصوصاً صنایع مادر به دلیل حجم بالای سرمایه گذاری عمدتاً دولتی بوده و تولیدات آن تنها جوابگوی نصف تقاضای موجود داخلی است و به دلیل کثرت کارخانجات و صنایع پایین دستی کمبود مواد اولیه از جمله مشکلات اصلی می باشد. کارخانجات تولید لوله و پروفیل فولادی به طور اخصّ از نظر تامین مواد اولیه وابستگی شدید به شرکت فولاد مبارکه اصفهان به عنوان تنها عرضه کننده داخلی ورق فولادی دارند که اخیراً با پرده برداری از سوء استفاده سه هزار میلیاردی و به دنبال آن تصمیم عجولانه و غیرکارشناسی بانک مرکزی درخصوص گشایش اعتبارات اسنادی داخلی بخش خصوصی، این به اصطلاح چشمه نیز کور و عملاً آب سردی به دست تولیدکنندگان این بخش از صنایع فولادی ریخته شده است که امیدواریم با پیگیری های انجام یافته از طریق تشکل ها و تولیدکنندگان شاهد رفع سریع این تبعیض باشیم. تحریم شبکه بانکی کشور چه تاثیری بر فعالیت های شما داشته است؟ آیا تاثیرات آن را می توان ناچیز دانست؟

باتوجه به اینکه سیستم مالی اقتصاد کشور بانک محور بوده و بخش عمده نیازها به خدمات پولی و ارزی از طریق بانک ها انجام می شود، تاثیر تحریم شبکه بانکی نیز به تأسی از نقش و سهم بانک ها مهم و تاثیرگذار خواهد بود و در حال حاضر این تاثیر را بخش خصوصی بصورت ملموس تجربه می نماید که از مصادیق آن می توان به محدودیت شدید به وجود آمده در نقل و انتقالات ارزی، مشکلات گشایش اعتبارات اسنادی و همچنین کاهش منابع بانک ها اشاره نمود. بیش از یک سال از طرح هدفمندی یارانه ها گذشته است . ارزیابی شما از این طرح چیست؟

اجرای طرح هدفمندی یارانه ها یک نیاز و ضرورت برای کشور بود، چه از نظر حفظ منابع خدادادی و چه از حیث اصلاح و تحّول فرهنگ عمومی لیکن به همان اندازه که اجرای صحیح آن می تواند منشاء خیر و برکت برای اقتصاد کشور باشد، اجرای ناقص آن نیز مخرّب خواهد بود. آنچه که در این مدت یک سال از اجرای قانون می توان گفت بسته ماندن بسته های حمایتی در حوزه صنعت و تولید می باشد که در صورت تداوم روند فعلی آسیب های جدّی به اشتغال و تولید وارد خواهد شد. بسیاری از تولیدکنندگان قانون فعلی کار را یکی از مشکلات اصلی خود می دانند. اکنون که بحث تغییر قانون کار مد نظر قانون گذاران است، نظر شما در این رابطه چیست؟ وجود قوانین کارآمد و همه جانبه لازمه هر نوع فعالیت اجتماعی است. در کشور ما از بابت وجود قانون خلعی وجود ندارد لیکن در برخی موارد بدلیل تحولات اجتماعی و هم چنین تغییر نیازها به روز رسانی قانون ضروری است. قانون کار فعلی نسبت به شرایط زمانی خود و نیازهای وقت شاید قانون خوب و کاملی باشد لیکن در زمان فعلی و به دلیل تغییرات بنیادی در تئوریها و دیدگاهها نسبت به نیروی انسانی و سرمایه کاستی های زیادی دارد. تعریف و لحاظ نمودن تکالیف و منافع تمامی طرفهای درگیر در حوزه کار و اشتغال (دولت، کارفرمایان و کارگران) می بایست از جمله نکات اصلی جهت تدوین و تقنین قانون جدید کار باشد.

جمع بندی شما از اقتصاد تولید محصولات فولادی در وضعیت فعلی اقتصاد کشور چیست؟

چنانچه گفته شد در حال حاضر میزان تولید داخلی به تنهایی جوابگوی نیاز کشور به محصولات فولادی نبوده و الزاماً بخشی از نیاز موجود از طریق واردات مرتفع می شود و این یکی از دلایل و جاذبه های سرمایه گذاری در صنایع فولادی می باشد لیکن به این نکته نیز باید توجه داشت که با اجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها به دلیل هزینه های بالای انرژی و سربار شرایط برای تولیدکنندگان این صنعت بسیار متفاوت از گذشته گردیده است و می بایست کنترل هزینه ها و کاهش بهای تمام شده از طریق نوسازی و بهینه سازی ماشین آلات و تجهیزات و بهره مندی از تکنولوژی روز از اولویتهای اصلی مدیران واحدها باشد تا بتوانند در شرایط رقابتی نسبت به فروش محصولات خود نائل آیند. همچنین باید به این نکته نیز اشاره نمایم که در صورت افزایش نرخ رشد اقتصادی و شتاب گرفتن قطار توسعه کشور، بازار محصولات فولادی بیش از پیش فعالتر و نتیجه فعالیتها رضایت بخش تر خواهد شد.

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق

اخبار مرتبط

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به کمک ، با ما تماس بگیرید.
کارخانه
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
61 91 3432 (041)
60 91 3432 (041) (نمابر)
info [at] mehrsteel.com
فروش داخلی، فروش خارجی و فروش شرکتی
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
041-5995
041-36550000
041-36562214
041-36578908
041-36571433
041-36563305
041-36576882
041-36551667