قوطی فولادی ,فولاد مهر سهند
پروفیل, لوله, میلگرد, سپری, میلگرد آجدار, نبشی, ناودانی,قیمت لوله,قیمت پروفیل

آخرین اخبار

سه مصوبه مجلس برای لایحه حمایت از تولید
گروه خبر: لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی با حضور اعضای کمیته اقتصادی شورای ...
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو، مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی از هلدینگ مهر سهند
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو،مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی به همراه هیات همراه...
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر سهند
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر ..
واردات فولاد صفر شد
جعفر سرقینی با بیان مطلب فوق گفت در حال حاضر صنعت فولاد در کشور نیازهای داخلی کشور را تامین می‌کند و ...
کمبود آهن قراضه در کشور به شدت حس می شود
فولاد نیوز: عضو انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گفت: وضعیت آهن قراضه در کشور بحرانی است و کمبود آن به...

آخرین اخبار

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق
تاریخ انتشار :  1394/06/02

چشم انداز 10 تا 15 ساله بازار فولاد جهان

جیان پیترو بندتی، مدیرعامل شرکت ایتالیایی دانیلی که از شرکت های مهم فولادسازی در اروپا و جهان است، در شماره جدید نشریه دانیوز که نشریه خبری این شرکت است، در یادداشتی چشم انداز 10 تا 15 ساله بازار فولاد جهان را بررسی کرده است که طبق نظر مدیرعامل شرکت دانیلی ظرف 15 سال آینده روند رشد بازار فولاد در کشورهای آسیایی و هند خواهد بود و تولید مواد خام معدنی در چین افزایش خواهد یافت.

متن این یادداشت را می خوانید:

به گفته جیان پیترو بندتی مدیرعامل شرکت دنیلی در چشم انداز 10 تا 15 سال آینده باید مواردی را در نظر گرفت از جمله: تغییر نوع مصرف در کشورهای توسعه یافته، تمرکز بر مدل های تکنولوژیکی و سازمانی، افزایش بیش از یک میلیارد نفر به جمعیت جهان به ویژه در کشورهای در حال توسعه، کاهش رشد اقتصادی چین، افزایش رشد اقتصادی آسیا و هند، رسیدن مصرف فولاد به 400 میلیون تن در سال که 90 درصد آن در کشورهای در حال توسعه خواهدبود،همچنین بعید به نظر می رسد که کشورهای توسعه یافته به میزان مصرف خود تا قبل از سال 2008 برسند،تمرکز بر تولیدفولاد بین فولادسازان اصلی افزایش خواهد یافت (در حال حاضر 20 فولادساز برتر 50 تا 60 درصد تولید فولاد را دارند)، تولید با استفاده از کوره های قوس الکتریکی و کارخانه احیای مستقیم افزایش خواهد یافت (به دلایل اکولوژیکی و همچنین انعطاف پذیری حتی در مقیاس تولید پایین و همچنین هزینه های سرمایه ای و رقابتی این نوع تولید پیشنهاد می شود که انتخاب ایده آلی برای بازارهای منطقه ای است)، ویژگی های فولاد تغییر خواهد کرد و سبک تر و محکم تر خواهد شد، کامپیوتری شدن کارخانه ها تحقق خواهد یافت و به منظور مصرف بهینه و کیفیت پایدار می توان چرخه کنترل را از مواد خام تا تولید نهایی کاملا نظارت کرد. مواد خام همچنان از اهمیت بالایی برخوردارخواهد بود و احتمالا چین تولید مواد خام خود را افزایش خواهد داد.

پس از سال 2020 ذخایر موادمعدنی رو به کاهش خواهد رفت که در هر حال به ناچار باید این ذخایر را ارتقا داد. به نظر می رسد که در بسیاری از نواحی به ویژه کشورهای توسعه یافته کسب و کار ساخت کارخانه های فولادسازی کاهش خواهد یافت. کارخانه های ذوب کوچک احیای مستقیم به ویژه در زمانی که گاز با قیمت رقابتی (3.5 تا 4 دلار آمریکا در هر میلیون BTU) در دسترس باشد صعود ناگهانی را در مسیر رشد خود تجربه خواهند کرد.

به نظر می رسد که در 10 تا 15 سال آینده کسب و کار کارخانه های فولادسازی در بسیاری از نواحی به ویژه در کشورهای توسعه یافته کاهش خواهد یافت. در آینده فرصتها را می توان در کارخانه های ذوب کوچک به دست آورد. اینجاست که تکنولوژی به فولادسازان اجازه می دهد تا به هزینه رقابتی (هزینه سرمایه‌ای+هزینه عملیاتی) حتی در مقیاس تولید 150 هزار تن در سال دست یابند.

ارتقا و جایگزینی کارخانه های موجود به منظور بهبود هزینه های عملیاتی، کیفیت و انعطاف پذیری خدمت به مشتریانی که مقیاس کمی مواد موردنیاز دارند، می تواند فرصت های بیشتری را به همراه داشته باشد.

کاهش و ادغام کارخانه های قدیمی منجر به ارتقا می شود. در کشورهای نوظهور کارخانه های ذوب کوچک که براساس کوره قوس الکتریکی هستند، به جز در مواردی که به انرژی الکتریکی دسترسی ندارند راه حل مناسبی برای خدمت به بازارهای منطقه است. همچنین در سال های آینده فعالیت های مرتبط با ذخیره انرژی و محیط زیست بیشتر مورد توجه قرار خواهد گرفت.

نوآوری همچنان مورد توجه مشتریان در افزایش ارزش قرار خواهد گرفت و باید در نوآوری این موضوع را نیز مدنظر قرار دهیم که مصرف و نوع مصرف کردن تغییراتی مهم خواهد داشت. دانیلی با حفظ و گرامیداشت شعار خود دانیلی همراه واقعی و نوآوری در صنعت فولاد سیر تکاملی تکنولوژیکی مشتریان خود را حمایت خواهد کرد. ما یکی از ویژگی های متمایز خود را نوآوری می دانیم که در شعار نیز وجود دارد و آن را ادامه می دهیم پس ما به دنبال خرید تجهیزات و اتوماسیون خاص نیستیم.
 

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق

اخبار مرتبط

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به کمک ، با ما تماس بگیرید.
کارخانه
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
61 91 3432 (041)
60 91 3432 (041) (نمابر)
info [at] mehrsteel.com
فروش داخلی، فروش خارجی و فروش شرکتی
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
041-5995
041-36550000
041-36562214
041-36578908
041-36571433
041-36563305
041-36576882
041-36551667