قوطی فولادی ,فولاد مهر سهند
پروفیل, لوله, میلگرد, سپری, میلگرد آجدار, نبشی, ناودانی,قیمت لوله,قیمت پروفیل

آخرین اخبار

سه مصوبه مجلس برای لایحه حمایت از تولید
گروه خبر: لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی با حضور اعضای کمیته اقتصادی شورای ...
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو، مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی از هلدینگ مهر سهند
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو،مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی به همراه هیات همراه...
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر سهند
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر ..
واردات فولاد صفر شد
جعفر سرقینی با بیان مطلب فوق گفت در حال حاضر صنعت فولاد در کشور نیازهای داخلی کشور را تامین می‌کند و ...
کمبود آهن قراضه در کشور به شدت حس می شود
فولاد نیوز: عضو انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گفت: وضعیت آهن قراضه در کشور بحرانی است و کمبود آن به...

آخرین اخبار

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق
تاریخ انتشار :  1394/06/02

سه فرمول بازپرداخت بدهی دولت

گروه صنعت‌ و معدن: متولیان حوزه نیرو از بدهی بیش از 20 هزار میلیارد تومانی دولت به نیروگاه‌های خصوصی و شرکت‌های مشاور پیمانکار خبر دادند و روش‌های جدید برای تسویه این بدهی‌ها را اعلام کردند. تعیین تکلیف بدهی‌های دولت در این بخش در حالی است که در قانون بودجه سال 94 و قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی به بحث طلب پیمانکاران از وزارت نیرو توجه ویژه شده است.


در این میان، به گفته وزیر نیرو، در بخش برق 5/ 15 هزار میلیارد تومان و در بخش آب 5 هزار میلیارد تومان وزارت نیرو بدهی دارد که با سه روش انتشار اوراق مشارکت، اسناد خزانه اسلامی و صکوک اجاره این بدهی‌ها پرداخت می‌شود. حمید چیت‌چیان همچنین در نشست خبری در جمع خبرنگاران که به مناسبت هفته دولت برگزار شد،‌ گزارشی از عملکرد دو ساله این وزارتخانه ارائه کرد. وزیر نیرو همچنین از پیشنهاد وزارتخانه به شورای اقتصاد در مورد اصلاح قیمت آب و برق نیز خبر داد.


وی در مورد تغییر اعتبارات عمرانی وزارت نیرو گفت: اعتبارات وزارت نیرو در طرح‌های عمرانی در بخش آب نسبت به سال‌های گذشته 30 درصد افزایش یافته و سعی کردیم، اعتبارات را بیشتر از سمت سدسازی به سمت طرح‌های تعادل‌بخشی سوق دهیم که اعتبار طرح‌های تعادل بخشی 17 برابر شده است. وزیر نیرو همچنین در مورد بدهی‌های وزارت نیرو در حوزه آب و برق، گفت: در ابتدای دولت یازدهم 20 هزار میلیارد تومان بدهی از دولت قبل به نیروگاه‌های خصوصی شرکت‌های پیمانکار و مشاور داشتیم که این رقم اکنون به حدود 5/ 15 هزار میلیارد تومان در بخش برق رسیده است و در بخش آب هم حدود 5 هزار میلیارد تومان بدهی داریم که امیدواریم با بهبود شرایط و با اتکا به مکانیزم‌هایی که در قانون رفع موانع تولید داشتیم، بتوانیم در زمان معقولی بدهی‌های طرف مقابل را پرداخت کنیم.

وی همچنین اظهار امیدواری کرد که با هوشمند کردن شبکه برق کشور، تغییر آرایش شبکه و برچیده شدن شبکه ضعیف، بتوان گام‌های مهمی را برای کاهش اتلاف برق در شبکه برداشت. چیت‌چیان افزود: اصلاح سیستم‌های مترینگ و تعویض کنترل مصرف‌کنندگان نیز در کاهش اتلاف اثرگذار است که آن را در دستور کار داریم.


وزیر نیرو با تشریح جزئیات برنامه‌های دولت به منظور اصلاح قیمت آب و برق نیز اعلام کرد: سناریوهای اصلاح قیمت آب و برق به شورای اقتصاد رفته است که در صورت تصویب، اجرایی خواهد شد. چیت‌چیان گفت: تداوم توسعه پایدار صنایع آب و برق کشور در گرو کاهش هزینه‌ها و افزایش درآمدها است. وزیر نیرو با تاکید بر اینکه براساس این سیاست کلان، باید قیمت حامل‌های انرژی به‌ویژه آب و برق افزایش یابد و اصلاح شود، تصریح کرد: براساس قانون هدفمندسازی یارانه‌ها، باید تکلیف قیمت آب و برق تا پایان برنامه پنجم روشن و قیمت‌ها واقعی شود.وی با تاکید بر اینکه اصلاح قیمت آب و برق دارای پشتوانه، منطق قانونی و اقتصادی است، بیان کرد: بر این اساس، باید قیمت‌ها سال به سال افزایش یابد و در طول فعالیت دولت تدبیر و امید تاکنون قیمت برق در دو مرحله و قیمت آب در یک مرحله اصلاح شده است.


پیشنهاد قیمتی به شورای اقتصاد

این مقام مسوول با یادآوری اینکه سیاست دولت اصلاح تدریجی قیمت آب و برق است، تاکید کرد: هدف از افزایش تدریجی قیمت‌ها، بالا نرفتن هزینه سبد خانوارها است.


چیت‌چیان با بیان اینکه هم‌اکنون پیشنهاد افزایش قیمت آب و برق از سوی وزارت نیرو به شورای اقتصاد ارسال شده است، گفت: پیش‌بینی شده است در اولین جلسه شورای اقتصاد پیشنهاد افزایش قیمت آب و برق بررسی و تصویب شود که در این صورت قابلیت اجرایی پیدا می‌کند.


وزیر نیرو همچنین درباره احتمال افزایش عوارض فروش برق به مشترکان در قبوض هم توضیح داد: فعلا طرح افزایش عوارض فروش برق از ۳۰ به ۵۰ ریال به ازای هر کیلووات منتفی است و این افزایش دست‌کم تا پایان سال جاری اجرایی نمی‌شود. این مقام مسوول با اعلام اینکه وزارت نیرو قصد دارد در قالب لایحه بودجه سال ۹۵، پیشنهاد افزایش عوارض مصرف برق به ۵۰ ریال را ارائه کند، اظهار کرد: این افزایش در صورت تصویب دولت و مجلس قابل اجرا خواهد بود. چيت‌چيان در ادامه با اشاره به نگاه ویژه دولت به بخش آب افزود: دولت يازدهم از آغاز فعالیت خود نگاه ويژه‌اي به آب داشته است، به طوري که طي دو سال گذشته 12 بار شوراي عالي آب را تشکيل داده و تصميمات کليدي، راهبردي و مهمي را اتخاذ کرده که توسط دستگاه‌هاي مختلف در حال اجرا است.


تعیین آب مجاز قابل برداشت

وي با اشاره به اقدامات انجام شده وزارت نيرو در بخش آب طي دو سال گذشته گفت: وزارت نيرو نیز ميزان آب قابل برداشت از منابع آب زيرزميني و سطحي را دشت به دشت، استان به استان و در هر استان به تفکيک حوضه مختلف آبريز و مصارف آن تعيين کرده است. وي با بيان اينکه با ادامه روند کنونی طي 4 تا 5 سال آينده ميزان بيلان منفي منابع آب زيرزميني به صفر مي‌رسد، گفت: همچنين در نظر داريم که حدود 55 درصد از منابع آب سطحي را استفاده کرده و بقيه آن به منظور حفظ محيط زيست در درياچه‌ها و تالاب‌ها رها شود. وزير نيرو از بهره‌برداري از 9 سد در 8 استان به حجم 436 ميليون مترمکعب در هفته دولت خبر داد و گفت: علاوه بر آن 4 سد در سه استان به حجم 4/ 61 ميليون مترمکعب آبگيري شده است.

وي افزود: طي دو سال گذشته 65 شبکه آبياري و زهکشي در 19 استان به ظرفيت 76 هزار و 150 هکتار به بهره‌برداري رسيده است. چيت‌چيان در ادامه از افتتاح و بهره‌برداري از 13 طرح آب‌رساني به 36 شهر کشور با حجم 288.6 ميليون مترمکعب طي دو سال گذشته خبر داد و گفت: 12 تصفيه‌خانه آب و 20 تصفيه‌خانه فاضلاب در کشور به بهره‌برداري رسيده است. وي در خصوص آب‌رساني روستايي طي فعاليت دولت يازدهم نیز گفت: 1743 روستا نيز در همين مدت از آب مطمئن برخوردار شدند. وي با اشاره به افزايش يک ميليون و 350 هزار مشترک آب شهري در طول فعاليت دو ساله دولت يازدهم گفت: همچنين 400 هزار مشترک آب روستايي و يک ميليون و 60 هزار مشترک جديد فاضلاب شهري به جمع مشترکان اضافه شده‌اند.


میزان آب بدون درآمد

وزير نیرو همچنین ميزان آب بدون درآمد را 7/ 24 درصد عنوان کرد و گفت: طي دو سال گذشته ميزان آب بدون درآمد با 3/ 1 درصد کاهش، از 26 درصد به 7/ 24 درصد رسيده است. وي يادآور شد: در طول فعاليت دولت يازدهم ستاد احياي درياچه اروميه تشکيل و 27 اقدام اساسي برنامه‌ريزي شده است. وزير نيرو در خصوص عملکرد بخش برق وزارت نيرو طي دو سال گذشته نیز گفت: در اين مدت 29 واحد نيروگاهي به ظرفيت 4091 مگاوات، 11 پست 400 کيلوولت، 14 پست 230 کيلوولت، 26 پست 132 کيلوولت و 68 پست 63 کيلوولت در استان‌هاي کشور به بهره‌برداري رسيده‌اند. وي تصريح کرد: همچنين 2 ميليون و 625 هزار مشترک جديد برق به جمع مشترکان اضافه شده‌اند.

وي در خصوص عملکرد صنعت برق براي کاهش تلفات بخش توزيع گفت: ميزان تلفات برق با 57/ 2 درصد کاهش از 15درصد به 3/ 12 درصد کاهش يافته است. وي يادآور شد: طي فعاليت دولت دهم 10 نيروگاه تجديدپذير به ظرفيت 78 مگاوات به بهره‌برداري رسيده است. وي از به کارگيري 17 فناوري جديد در صنعت آب و برق طي دو سال گذشته خبر داد و گفت: بيش از 90 درصد صدور خدمات فني و مهندسي کشور متعلق به حوزه آب و برق است. وي يادآور شد: در سال 93 حدود 2 ميليارد و 481.3 ميليون دلار خدمات فني و مهندسي، 87 ميليون دلار انواع تجهيزات و حدود یک ميليارد دلار برق به کشورهاي مختلف صادر شده است.


دلایل خاموشی‌های پراکنده برق

وزیر نیرو همچنین در مورد خاموشی‌های پراکنده برق نیز توضیح داد: متاسفانه به‌رغم افزایش 3/ 6 درصدی ظرفیت تولید برق نسبت به تابستان گذشته، در تابستان ۹۴ در ۳ استان تهران، مازندران و خوزستان خاموشی‌های متعدد و پراکنده داشتیم که به علت محدودیت تاسیسات و خطوط توزیع برق بود. وی افزود: به دلیل اینکه سرمایه‌گذاری‌ها در بحث افزایش تولید برق در طی سال‌های گذشته کم بوده، نتوانستیم آن طور که باید افزایش تولید برای سال جاری داشته باشیم. وزیر نیرو در مورد نتیجه پیشنهاد وزارتخانه در مورد جریمه مشترکان پرمصرف آب نیز گفت: ما پیشنهادمان را در خصوص جریمه و قطع آب مشترکان پرمصرف به هیات دولت ارائه کرده و امیدوار بودیم که برای تابستان امسال تصویب و اجرا شود؛ اما نشد. چیت‌چیان در مورد دلیل آن نیز این طور پاسخ داد: دلیل آن را از سخنگوی دولت بپرسید. وزیر نیرو با اشاره به اینکه «نیم بیشتری از فصل گرما را پشت سر گذاشته‌ایم» گفت: پیش‌بینی من این است که این مصوبه در آینده‌ای نزدیک به تصویب خواهد رسید.


آغاز به کار گشت‌های بازرسی آبی

وزیر نیرو در ادامه در خصوص ایجاد و تشکیل پلیس آب در کشور توضیح داد: در شرایط فعلی برنامه‌ای به منظور راه انداختن پلیس آب نداریم؛ اما یکسری گشت‌های بازرسی در مصرف آب در کلانشهرهای کشور فعالیت‌های خود را آغاز کردند. این مقام مسوول با یادآوری اینکه ایجاد پلیس آب نیاز به تشکیلات منسجم‌تری دارد، بیان کرد: در آینده نزدیک ساختار جدیدی تحت عنوان «پلیس آب» به منظور مدیریت مصرف آب در کشور فعالیت‌های خود را آغاز خواهد کرد.


11 طرح ویژه برای نجات ذخایر آب

خبرگزاری مهر: قائم مقام وزیر نیرو با تشریح جزئیات طرح نجات ذخایر آبی زیرزمینی کشور، گفت: در قالب ۱۱ طرح ویژه موضوع معالجه و نجات بخشی منابع زیرزمینی آبی انجام می‌شود. ستار محمودی درباره آخرین اقدامات صورت گرفته به منظور نجات ذخایر زیرزمینی آب کشور و طرح تعادل بخشی منابع آب گفت: ماهیت این طرح مهم است از این منظر که در چند دهه اخیر منابع آب زیرزمینی به دلیل شدت برداشت و بهره‌برداری با کاهش حجم و افت سطح آب مواجه شده است.

به گفته محمودی، برای امسال نسبت به سال گذشته اعتبارات این طرح حدود ۸ برابر شده و این اقدام گام بزرگی در نجات‌بخشی ذخایر آبی کشور تلقی می‌شود، البته به شرطی که این منابع محقق شود و تخصیص یابد، چون در این بخش موضوع درآمد نیست و بحث هزینه دنبال می‌شود تا منجر به معالجه دشت‌ها شود. قائم مقام وزیر نیرو تاکید کرد: همچنین اهتمام مدیران و پشتیبانی مالی از طرح در این بخش بسیار حائز اهمیت است. طرح شامل بخش‌های جزئی کوچکی است که در هر یک از دشت‌های کشور به اجرا گذاشته می‌شود.

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق

اخبار مرتبط

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به کمک ، با ما تماس بگیرید.
کارخانه
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
61 91 3432 (041)
60 91 3432 (041) (نمابر)
info [at] mehrsteel.com
فروش داخلی، فروش خارجی و فروش شرکتی
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
041-5995
041-36550000
041-36562214
041-36578908
041-36571433
041-36563305
041-36576882
041-36551667