قوطی فولادی ,فولاد مهر سهند
پروفیل, لوله, میلگرد, سپری, میلگرد آجدار, نبشی, ناودانی,قیمت لوله,قیمت پروفیل

آخرین اخبار

سه مصوبه مجلس برای لایحه حمایت از تولید
گروه خبر: لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی با حضور اعضای کمیته اقتصادی شورای ...
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو، مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی از هلدینگ مهر سهند
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو،مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی به همراه هیات همراه...
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر سهند
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر ..
واردات فولاد صفر شد
جعفر سرقینی با بیان مطلب فوق گفت در حال حاضر صنعت فولاد در کشور نیازهای داخلی کشور را تامین می‌کند و ...
کمبود آهن قراضه در کشور به شدت حس می شود
فولاد نیوز: عضو انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گفت: وضعیت آهن قراضه در کشور بحرانی است و کمبود آن به...

آخرین اخبار

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق
تاریخ انتشار :  1394/05/15

مدیرعامل مجتمع فولاد یزد مطرح کرد...

خصوصی‌سازی‌ در صنعت فولاد ناقص است
فولاد نیوز: مدیرعامل مجتمع فولاد یزد از عملکرد دولت‌ها در حمایت صحیح از تولیدکنندگان انتقاد کرد و گفت: هنوز دولت حضور سنگینی در صنعت فولاد دارد.

بهادر احرامیان در گفت و گو با فولادنیوز با بیان اینکه حمایت نامتقارن دولت از کارخانجات دولتی در مقابل تولیدکنندگان خصوصی و تعلل در برابر رفتارهای غیر رقابتی رقبای جهانی مانند علامت ایستی به توسعه فعالیت و سرمایه‌گزاری آتی بخش خصوصی است، گفت: عملکرد دولت‌ها در حمایت صحیح از تولیدکنندگان در این شرایط بسیار حیاتی است.

او افزود: صنعت فولاد ایران از چند جبهه مختلف با چالش روبه‌رو شده، از یک سو قیمت‌های جهانی فولاد به دنبال به پایان رسیدن دوره رونق فلزات پایه در حال کاهش است و از سوی دیگر تقاضای جهانی و مخصوصا داخلی نیز به واسطه رکود اقتصادی در حال کم شدن است. از این رو شرایط خاص ساختار تولید و تقاضا در صنعت فولاد همزمان شدن کاهش قیمت‌ها و سطح تقاضا به طور سنتی شرایطی را به وجود می‌آورد که به دلیل وخامت اثر آن بر تولیدکنندگان به طور سنتی از آن دره مرگ یاد می‌شود.
مدیرعامل مجتمع فولاد یزد با بیان اینکه صنعت فولاد جهان در آستانه ورود به یکی دیگر از دره‌های مرگ در حیات خود قرار گرفته است، گفت: در چنین شرایطی رقابت جهانی و داخلی تشدید می‌شود و تولیدکنندگان غیر رقابتی که هزینه تولید بالایی دارد، از گردونه تولید خارج می‌شوند.

احرامیان افزود: عملکرد دولت‌ها در حمایت صحیح از تولیدکنندگان در این شرایط بسیار حیاتی است. زیرا از دید یک اقتصاد سالم یکی از رفتارهای مورد انتظار از دولت‌ها حمایت از صنایع داخلی از طریق رصد رفتارهای ضد رقابتی کشورها و تولیدکنندگان و برقراری ساز و کارهای ضد دامپینگ و نه حمایت‌های مخرب کلی و ضد رقابتی است.
او با بیان اینکه هنوز دولت حضور سنگینی در صنعت فولاد دارد، گفت: با وجود ارائه حمایت‌های منطقی و اقتصادی از صنعت، ایجاد فضایی که تولیدکنندگانی که برنده مسابقه رقابت سالم هستند و در غیاب وجود رانت‌های مختلف بتوانند بر بنگاه‌هایی که مدیریت غیربهینه داشته‌اند چیره شوند بیشتر از گذشته حیاتی است.

مدیرعامل مجتمع فولاد یزد افزود: در کشور ما با توجه به اینکه هنوز دولت حضور سنگینی در صنعت فولاد دارد و پروژه خصوصی‌سازی به طور کامل انجام نگرفته است رفتار مناسب دولت در این برحه اهمیت دوچندانی پیدا می‌کند.
او افزود: در این شرایط اعلام خبر از سرگیری ساخت طرح‌های هفت‌گانه توسط دولت در حالی‌که بخش خصوصی واقعی عملا به واسطه محدودیت‌های بانکی از انجام طرح‌های توسعه بازمانده است برای دست اندرکاران این بخش بسیار غیرمنتظره بود.
احرامیان تصریح کرد: ایجاد طرح‌های 800 هزار تنی هفت‌گانه که در دولت قبل همزمان با اعلام استراتژی خصوصی‌سازی صنعت فولاد مطرح شد در زمان خود نیز تنها به افزایش جو بی اعتمادی بخش خصوصی نسبت به عزم واقعی دولت به خروج از صنعت فولاد منجر شد.

او در این باره توضیح داد: از یک سو دولت اعلام می‌کرد که قصد واگزاری بنگاهی مانند فولادمبارکه با بیش از 5 میلیون تن تولید را دارد اما از سوی دیگر نسبت به ایجاد طرح‌های 800 هزار تنی در مناطقی از کشور که توجیه بسیار پایینی از نظر دسترسی به امکانات زیرساختی و مهمتر از همه بازار مصرف مخصوصا صادرات برخوردار بودند، اقدام شد.
مدیرعامل مجتمع فولاد یزد با اشاره به سوابق حضور دولت در عرصه فولادسازی گفت: بخش دولتی از تمامی اهرم‌های در دست خود برای جلوگیری از زیانده بودن کارخانجات خود استفاده می‌کنند. در حالی که مشکلات عدیده این طرح‌ها به اعتقاد بسیاری کارشناسان توجیه‌پذیر بودن فعالیت اقتصادی این طرح‌ها را با چالش مواجه می‌کند.

او در آخر افزود: نگرانی بخش خصوصی این است که دولت با استفاده از انواع ابزارهای تحت اختیار خود که بخش خصوصی از آن محروم است، شرایطی را پدید خواهد آورد تا این طرح‌ها پس از بهره‌برداری به ظاهر سودده به نظر آیند. در واقع این کار رویارویی با بیش از 6 میلیون تن ظرفیت تولید دیگر است که با رقابت نابرابر به مشکلات بخش خصوصی اضافه خواهد کرد.
 

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق

اخبار مرتبط

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به کمک ، با ما تماس بگیرید.
کارخانه
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
61 91 3432 (041)
60 91 3432 (041) (نمابر)
info [at] mehrsteel.com
فروش داخلی، فروش خارجی و فروش شرکتی
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
041-5995
041-36550000
041-36562214
041-36578908
041-36571433
041-36563305
041-36576882
041-36551667