قوطی فولادی ,فولاد مهر سهند
پروفیل, لوله, میلگرد, سپری, میلگرد آجدار, نبشی, ناودانی,قیمت لوله,قیمت پروفیل

آخرین اخبار

سه مصوبه مجلس برای لایحه حمایت از تولید
گروه خبر: لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی با حضور اعضای کمیته اقتصادی شورای ...
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو، مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی از هلدینگ مهر سهند
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو،مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی به همراه هیات همراه...
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر سهند
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر ..
واردات فولاد صفر شد
جعفر سرقینی با بیان مطلب فوق گفت در حال حاضر صنعت فولاد در کشور نیازهای داخلی کشور را تامین می‌کند و ...
کمبود آهن قراضه در کشور به شدت حس می شود
فولاد نیوز: عضو انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گفت: وضعیت آهن قراضه در کشور بحرانی است و کمبود آن به...

آخرین اخبار

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق
تاریخ انتشار :  1394/05/03

دولت باید مانع ورود ارزهای آزادشده به بخش دلالی شود

ایسنا: یک کارشناس اقتصادی با اشاره به آثار برداشته شدن تحریم‌ها بر اقتصاد ایران، گفت: برداشته شدن تحریم‌ها شرط لازم برای رونق اقتصاد است و می‌تواند آثار کوتاه مدتی داشته باشد، اما اقتصاد کشور با یک‌سری موانع ساختاری مواجه است که به بیان صریح اراده‌ای برای رفع این موانع نیست.

مرتضی افقه با بیان اینکه نباید رسانه‌ها انتظار ایجاد تغییرات کوتاه مدت به محض دستیابی به توافق را ایجاد کنند، اظهار کرد: در صورت انجام توافق محدودیت فروش نفت که نقش حیاتی در اقتصاد دارد برداشته می‌شود، ارزهای ناشی از فروش نفت که بلوکه شده بود به کشور وارد خواهد شد، محدودیت واردات بسیاری از اقلام رفع می‌شود و مهم‌تر از همه زمینه مراودات سیاسی و به تبع آن مراودات اقتصادی با کشورهای قدرتمند در زمینه اقتصاد فراهم خواهد شد که این امر به علاوه شرایط دیگر اقتصادی، می‌تواند زمینه رونق را فراهم کند.

وی با تاکید بر اینکه همه اینها شرط لازم برای ایجاد رونق اقتصادی است، گفت: لایه‌های اصلی دولت فعلی نشان داده است که با تعقل تصمیم‌گیری می‌کند و به همین دلیل ممکن است پس از دستیابی به توافق نشانه‌های کوتاه مدت رونق ایجاد شود.
این کارشناس اقتصادی همچنین خاطرنشان کرد: با این حال اقتصاد کشور با یک‌سری موانع ساختاری مواجه است که رفع آن نه در کوتاه مدت به دست می‌آید و نه از طریق دولت میسر است. به بیان صریح‌تر باید گفت حتی اراده‌ای برای رفع این موانع که اعم از موانع سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و نگرشی می‌شود، نیست.

وی ادامه داد: به‌دست آمدن توافق هسته‌ای در کوتاه مدت می‌تواند موجب رونق بازار و همچنین رشد کاهنده در بازار ارز و طلا شود.
افقه با اشاره به اینکه شرط کافی برای تحول در اقتصاد، اراده دولت بر رونق تولید در داخل است، اظهار کرد: برای این کار لازم است نیازهای ارزی و ریالی در بخش تولیدات داخل تامین شود.
این کارشناس اقتصادی در این باره عنوان کرد: اما متاسفانه در یک دهه اخیر ساختارهای اقتصادی به گونه‌ای شکل گرفته است که فعالیت‌های غیرمولد سودآورتر است، بنابراین با وجود تلاش دولت، ممکن است نقدینگی وارد بخش‌های غیرمولد شود.
وی همچنین تصریح کرد: به دلیل اینکه منافع عده‌ای در همین بخش‌های غیرمولد است بر هم ریختن این ساختار می‌تواند پرهزینه باشد، اما برای رونق اقتصاد چاره‌ای جز بر هم ریختن ساختار اقتصاد غیرمولد و سوق دادن ارز به بخش تولید نیست.

افقه با اشاره به اینکه دستیابی به توافق هسته‌ای می‌تواند منجر به افزایش واردات شود، گفت: لازم است در ابتدا به واردات کالاهای واسطه‌ای و سرمایه‌ای مورد نیاز بخش‌های تولیدی توجه شود و در واردات کالای مصرفی تنها آن دسته از کالاهای ضروری یا کالاهایی که تولید داخلی ندارند، وارد شوند.
وی همچنین با اشاره به اینکه توافق ژنو تاکنون زمینه سرمایه‌گذاری‌های خارجی را فراهم کرده است، ادامه داد: از سوی دیگر سرمایه‌گذاران اروپایی نیز تمایل زیادی برای ورود به بازار ایرانی دارند اما با توجه به حجم سرمایه در ایران و اتلاف منابع به نظر می‌رسد نیاز به سرمایه‌گذاری خارجی نیست.
این کارشناس اقتصادی در این باره عنوان کرد:‌ در عین حال با اتلاف سرمایه در داخل، سرمایه‌گذاری خارجی اگر مدیریت شود می‌تواند به رونق اقتصاد، رشد و اشتغالزایی کمک کند.

افقه همچنین با تاکید بر اینکه آزاد شدن ارزهای بلوکه شده ایران نمی‌تواند منجر به تورم شود، گفت: به دو دلیل؛ اول آنکه کشور ظرفیت‌های خالی زیادی دارد و دیگر اینکه این ارزها می‌تواند به واحدهای تولیدی تعلق پیدا کند که نیاز به نقدینگی دارند.
وی افزود: بنابراین دولت باید مانع از ورود ارزهای آزادشده به بخش دلالی شود و اگر این ارزها به بخش تولید وارد شود می‌تواند آثار ضدتورمی نیز داشته باشد.

 
 

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق

اخبار مرتبط

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به کمک ، با ما تماس بگیرید.
کارخانه
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
61 91 3432 (041)
60 91 3432 (041) (نمابر)
info [at] mehrsteel.com
فروش داخلی، فروش خارجی و فروش شرکتی
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
041-5995
041-36550000
041-36562214
041-36578908
041-36571433
041-36563305
041-36576882
041-36551667