قوطی فولادی ,فولاد مهر سهند
پروفیل, لوله, میلگرد, سپری, میلگرد آجدار, نبشی, ناودانی,قیمت لوله,قیمت پروفیل

آخرین اخبار

سه مصوبه مجلس برای لایحه حمایت از تولید
گروه خبر: لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی با حضور اعضای کمیته اقتصادی شورای ...
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو، مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی از هلدینگ مهر سهند
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو،مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی به همراه هیات همراه...
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر سهند
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر ..
واردات فولاد صفر شد
جعفر سرقینی با بیان مطلب فوق گفت در حال حاضر صنعت فولاد در کشور نیازهای داخلی کشور را تامین می‌کند و ...
کمبود آهن قراضه در کشور به شدت حس می شود
فولاد نیوز: عضو انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گفت: وضعیت آهن قراضه در کشور بحرانی است و کمبود آن به...

آخرین اخبار

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق
تاریخ انتشار :  1394/04/10

وزیر صنعت خبر داد...

فولاد نیوز: وزیر صنعت، معدن و تجارت با اعلام اینکه ۴۰ درصد رشد اقتصادی کشور در سال گذشته مختص بخش معدن بوده است گفت: ۸۰۰۰ طرح صنعتی در ۲۲ ماه اخیر تکمیل شد...

به گزارش«فولاد نیوز»، محمدرضا نعمت‌زاده امروز در مراسم روز ملی صنعت و معدن اظهار داشت: امسال با توجه به آمار بانک مرکزی شاهد رشد 6.7 درصدی بخش صنعت و رشد 9.8 درصدی بخش معدن بوده‌ایم این موضوع بعد از چند سال رشد منفی بخش صنعت کشور اتفاق افتاده که جای تقدیر از تمام مسئولین مربوطه را دارد.

وی با اعلام اینکه 40 درصد رشد اقتصادی کشور در سال گذشته مختص بخش معدن بوده است، افزود: این موضوع نشان از آن داد که بخش معدن به عنوان یک حوزه پیشران در اقتصاد به شمار آمده و باید توجه بیشتری برای رفع مشکلات آن انجام شود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: رشد مثبت بخش صنعت در حالی اتفاق افتاده که کشور در شرایط تحریم‌های ظالمانه قرار دارد که امیدواریم این موضوع با تعامل تیم مذاکره کننده به سرانجام رسیده و تا حدودی با حفظ منافع ملی راه‌ها برای توسعه بیشتر بخش صنعت فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه رئیس جمهور در سال گذشته در سخنرانی خود اعلام کرد که صنعت همه جا فراگیر شود و کشور باید به سمت صنعتی شدن پیش رود، اظهار داشت: سخنان رئیس جمهور نشان می‌دهد در کشورهای توسعه یافته محرک اصلی بخش تولید، صنعت و فناوری بوده است به همین منظور ایران نیز برای صنعتی‌سازی خود باید تمرکز بیشتری را بر تولید رقابت‌پذیر و متکی بر فناوری‌های روز داشته باشد.

نعمت زاده در ادامه با اشاره به اینکه متأسفانه از سال 80 تا 91 شاهد کاهش سهم تشکیل سرمایه بخش صنعت و معدن از 18.2 به 9.1 درصد بوده‌ایم، گفت: این موضوع نشان از آن دارد که بخشی از منابع از صنعت کشور خارج شده و به بخش‌های دیگر تزریق گردیده است.
وی تصریح کرد: دولت تدبیر و امید در همین مدت کوتاه فعالیت خود با اقدامات لازم بخشی از این منابع را به بخش صنعت و معدن برگشت داده است به نحوی که با توجه به روند مثبت ما شاهد تکمیل بیش از 8 هزار طرح صنعتی طی 22 ماهه گذشته بوده‌ایم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه اطلاعات طرح‌های تکمیل شده استان به استان و در لیست‌هایی مشخص قابل مشاهده است، گفت: سرمایه‌گذاری صنعتی باید با رویکرد صادراتی صورت گیرد البته نمی‌گویم که به نیاز داخل توجهی نکنیم اما واحدهای تولیدی باید در سرمایه گذاری‌های خود رویکرد صادرات را در اولویت قرار دهند تا در شرایط رقابت‌پذیر بتوانند در سطح بازارهای بین‌المللی حضور پررنگ‌تری داشته باشند.

نعمت زاده به اولویت‌های وزارت صنعت برای توسعه بیشتر بخش صنعت پرداخت و افزود: یکی از برنامه‌های ما نوسازی تجهیزات صنایع است البته افزایش بهره‌وری واحدها از اعم از سرمایه و ارتقای توان مدیریت و بازاریابی نیز در اولویت قرار دارد.
به گزارش تسنیم، وی با بیان اینکه باید توجه بیشتری در صنایع نرم افزاری صورت گیرد، گفت: ایجاد و توسعه خوشه های صادراتی در واحدهای کوچک و متوسط، تکمیل واحدهای موجود و ایجاد واحدهای بزرگ و توسعه فروشگاه‌های بزرگ زنجیره‌ای را باید دیگر رویکردها در حوزه صنعت به شمار آورد که باید مورد توجه قرار گیرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تأکید بر برند سازی را یکی از اولویتهای مهم در توسعه بخش صنعت دانست و تصریح کرد: در صددیم اطلاعات بخش معدنی را منسجم تر کنیم برهمین اساس با مشارکت بخش خصوصی برای اولین بار ظرف یکی دوسال آینده اطلاعات معدنی تهیه خواهد شد.
نعمت زاده اضافه کرد: از مسئولان مربوط تقاضا داریم تا معافیت‌های مالیاتی را در بخش اکتشافات معدنی اعمال کنند تا سهم بخش معدن که بسیار ناچیز است ارتقا پیدا کنند.

 

مورخ : 1394/04/10

 

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق

اخبار مرتبط

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به کمک ، با ما تماس بگیرید.
کارخانه
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
61 91 3432 (041)
60 91 3432 (041) (نمابر)
info [at] mehrsteel.com
فروش داخلی، فروش خارجی و فروش شرکتی
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
041-5995
041-36550000
041-36562214
041-36578908
041-36571433
041-36563305
041-36576882
041-36551667