قوطی فولادی ,فولاد مهر سهند
پروفیل, لوله, میلگرد, سپری, میلگرد آجدار, نبشی, ناودانی,قیمت لوله,قیمت پروفیل

آخرین اخبار

سه مصوبه مجلس برای لایحه حمایت از تولید
گروه خبر: لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی با حضور اعضای کمیته اقتصادی شورای ...
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو، مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی از هلدینگ مهر سهند
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو،مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی به همراه هیات همراه...
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر سهند
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر ..
واردات فولاد صفر شد
جعفر سرقینی با بیان مطلب فوق گفت در حال حاضر صنعت فولاد در کشور نیازهای داخلی کشور را تامین می‌کند و ...
کمبود آهن قراضه در کشور به شدت حس می شود
فولاد نیوز: عضو انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گفت: وضعیت آهن قراضه در کشور بحرانی است و کمبود آن به...

آخرین اخبار

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق
تاریخ انتشار :  1394/03/19

دولت دست روی دست بگذارد، کارخانه‌های فولاد تعطیل می‌شوند

عضو انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران مطرح کرد:

فولاد نیوز: عضو انجمن تولیدکنندگان فولاد افزود: اگر دولت اقدام جدی انجام ندهد شاهد از بین رفتن کارخانه‌های فولاد خواهیم بود؛ با این وضع به زودی مجبور به واردات خواهیم شد...

به گزارش«فولاد نیوز»: شهرستانی، عضو انجمن فولاد در پاسخ به این که به چه دلیل ایران از نظر میزان تولید فولاد در دو ماه گذشته روند نزولی را طی کرده، بیان داشت: قرار بود که ما سال گذشته 17 میلیون تولید داشته باشیم اما موفق نشدیم و بنابراین تولید فولاد از 17میلیون تن به 15 میلیون تن در سال گذشته کاهش یافت ولی در سال جاری همین مقدار نیز به دوازده و نیم میلیون تن خواهد رسید.

وی افزود:علت این وضعیت به این خاطر است که هیچ گونه تقاضایی وجود ندارد، در ضمن در بازارهای بین المللی نیز به دلیل تحریم ها و کاهش قیمت نفت بین المللی، قیمت فولاد نیز پایین آمده و این در حالی است که در ایران طبق روال قبل، هم قیمت انرژی و هم میزان دستمزد و هم ارزش افزوده افزایش داشته است.

وی گفت: تمامی این موارد دست به دست هم داد تا رقابت پذیری ما در بازارهای بین المللی نیز از دست برود؛ به همین خاطر تولید در داخل کشور کاهش یافته است. لذا در کل روند تولید ما روندی نزولی بوده و از این بدتر نیز خواهد شد.

شهرستانی تأکید کرد: دولت برای خروج از این وضعیت دو اقدام می‌تواند انجام دهد؛ در ابتدا باید بهره بانکی به خصوص در زمینه صنعت و سرمایه گذاری در بخش مسکن کاهش یابد و در مرحله بعد نیز بهتر است دولت برای کارهای زیرساختی بودجه قرار دهد تا اقدامات زیرساختی آغاز شود و بودجه های عمرانی پیش رود. این امر نه تنها در خصوص صنعت فولاد که درباره صنایع دیگر همچون سیمان نیز این صادق است.

وی اظهار داشت: اگر دولت اقدام جدی انجام ندهد شاهد از بین رفتن کارخانه های فولاد خواهیم بود لذا در آینده نیز حتی اگر وضعیت مناسب‌تر شود به دلیل از دست دادن همین کارخانه‌ها نمی‌توانیم بازارهای گذشته را به دست بیاوریم بنابراین مجبور به واردات خواهیم شد.

شهرستانی اضافه داشت: در دو الی سه ماهه اخیر شش درصد بهره بانکی را کاهش دادند اما این مقدار کافی نیست، بلکه باید بیش از این کاهش را شاهد باشیم.

شهرستانی با بیان این مطلب که مسلما بهبود در بازار مسکن می‌تواند بر روی صنایع مادری همچون فولاد تأثیرگذار باشد، به نسیم گفت: دادن وام 80 میلیونی کاری از پیش نخواهد برد، هشتاد میلیون بیست و پنج هزار دلار می شود؛ کجای دنیا مسکن با قیمت بیست و پنج هزار دلار است؟ مردم نیز به دلیل تورم و افت قیمت ریال و حقوق ها جوابگوی هزینه های روزمره خود نیستند، چه برسد به پرداختی‎ها برای برگشت وام.

به گزارش نسیم، وی با بیان این مطلب که باید حداقل بانک هشتاد درصد خرید مسکن را وام دهد گفت: در تهران برای خرید خانه صد متری که متری سه میلیون است به میزان سیصد میلیون پول نیاز است، هشتاد میلیون در واقع زیر سی درصد ارزش مسکن است؛

عضو انجمن فولاد در پایان خاطرنشان کرد: اگر قرار است همانند دیگر کشورها عمل کنیم پس باید در تمام موارد همانند آنها عمل کرد. وقتی ارزش افزوده ی ما همانند کشورهای دیگر است پس بهره بانکی نیز باید همانند دیگر کشورها باشد.

مورخ 1394/03/19

 

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق

اخبار مرتبط

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به کمک ، با ما تماس بگیرید.
کارخانه
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
61 91 3432 (041)
60 91 3432 (041) (نمابر)
info [at] mehrsteel.com
فروش داخلی، فروش خارجی و فروش شرکتی
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
041-5995
041-36550000
041-36562214
041-36578908
041-36571433
041-36563305
041-36576882
041-36551667