قوطی فولادی ,فولاد مهر سهند
پروفیل, لوله, میلگرد, سپری, میلگرد آجدار, نبشی, ناودانی,قیمت لوله,قیمت پروفیل

آخرین اخبار

سه مصوبه مجلس برای لایحه حمایت از تولید
گروه خبر: لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی با حضور اعضای کمیته اقتصادی شورای ...
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو، مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی از هلدینگ مهر سهند
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو،مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی به همراه هیات همراه...
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر سهند
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر ..
واردات فولاد صفر شد
جعفر سرقینی با بیان مطلب فوق گفت در حال حاضر صنعت فولاد در کشور نیازهای داخلی کشور را تامین می‌کند و ...
کمبود آهن قراضه در کشور به شدت حس می شود
فولاد نیوز: عضو انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گفت: وضعیت آهن قراضه در کشور بحرانی است و کمبود آن به...

آخرین اخبار

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق
تاریخ انتشار :  1394/02/17

کوره‌های قوس الکتریکی فولاد مبارکه اصفهان هوشمندسازی شد

گروه بنگاه‌ها: کارشناس تولید کوره‌های قوس الکتریکی فولاد مبارکه گفت: با اجرای پروژه کنترل داینامیک فرآیند کوره قوس الکتریکی و بهینه‌سازی رفتار اتوماتیک این کوره‌ها، گام موثری به سمت کوره‌های قوس الکتریکی هوشمند در ناحیه فولادسازی و ریخته گری مداوم برداشته شد...

 

به گزارش روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه اصفهان، مهدی مومن‌زاده درباره چگونگی اجرای این پروژه افزود: سال گذشته در واحد کوره‌های قوس الکتریکی پروژه‌ای با عنوان کنترل داینامیک فرآیند کوره قوس الکتریکی تعریف و با مساعدت کارکنان مرتبط در شرکت فولاد مبارکه تدوین و نسبت به بهینه‌سازی رفتار اتوماتیک کوره‌های قوس الکتریکی در اتوماسیون سطح 2 اقدام شد.

وی با اشاره به دستاوردهای اجرای این پروژه افزود: در این پروژه کلیه ورودی‌ها از قبیل آنالیز آهن اسفنجی، آهک، دولومیت و کک توسط سیستم هوشمند پایش و ارزیابی و با در نظر گرفتن داده‌های ورودی، فرآیند ذوب کنترل و مدیریت می‌شود.
به گفته وی، با اجرای این پروژه، به‌واسطه ایجاد لوپ‌های بسته کنترلی close loop از جمله بالانس شارژ و انرژی، هارمونیک کلی جریان THD، ترکیب سرباره و دمای حمام مذاب کنترل فرآیند به خوبی انجام می‌شود.

مومن‌زاده اظهار کرد: در این سیستم همچنین مدل تخمین Estimation Model شاخص‌های فرآیند شامل تخمین دما، آنالیز سرباره و آنالیز فولاد مذاب نیز ایجاد یا بهینه‌سازی شده به‌طوری‌که با به کارگیری این سیستم علاوه بر کاهش قابل توجه در مصارف عمده کوره قوس الکتریکی، در فرآیند تولید فولاد یکپارچگی عملکرد در فرآیند تولید فولاد مذاب نیز شده است.
کارشناس تولید کوره‌های قوس الکتریکی فولاد مبارکه با تاکید بر اثربخش بودن این دستاورد، مهم‌ترین‌ مزایای اجرای این پروژه را کاهش مصرف انرژی الکتریکی، افزایش سرعت تولید، تثبیت بازیسیته سرباره کوره و کاهش مصارف نسوز، یکسان‌سازی فرآیند تولید، افزایش راندمان کوره و افزایش کیفیت فولاد به واسطه کنترل آنالیز شیمیایی سرباره خواند.

مومن‌زاده درباره فعالیت‌های عمده صورت گرفته برای اجرای این پروژه گفت: راهکارهای تعیین‌کننده این پروژه شامل آموزش اتوماسیون فرآیند، تنظیمات پارامترهای اصلی مدل و تعامل تنگاتنگ با ناحیه آهن‌سازی برای برآورده کردن نیازهای واحد از مهم‌ترین این فعالیت‌ها است.

کارشناس برنامه‌ریزی و گواهی کیفیت بومی‌سازی فولاد مبارکه اصفهان همچنین گفت: با تدوین دستورالعمل کنترل کیفیت، نوار نقاله‌های خطوط تولید فولاد مبارکه از محل تولیدات داخلی تامین شد. مرتضی علیمحمدی اظهار کرد: با درنظر گرفتن طرح‌های توسعه فولاد مبارکه، حدود 100 کیلومتر نوار نقاله در خطوط تولید این مجتمع به کار گرفته شده است.
وی افزود: تامین نوار نقاله‌های مورد نیاز از خارج از کشور مشکلاتی مانند هزینه بسیار بالا و خروج ارز از کشور و مدت زمان طولانی تحویل کالا را به همراه داشت، بنابراین به منظور حل مشکلات مذکور با حمایت ازتولیدکنندگان داخلی، توسعه و ارتقای کیفیت تسمه نقاله‌های تولید داخل در دستور کار قرار گرفت.

به گفته وی، به همین منظور پس از بررسی خط تولید سازندگان داخلی نوارنقاله، استانداردهای مرتبط با کنترل کیفی نوارنقاله از نظر ابعادی، جنس و خواص مکانیکی، شیمیایی و حرارتی بررسی شد و در بین تست‌های موجود در استاندارد، با همکاری افراد متخصص، تست‌های کاربردی و سهل‌الوصول که بتوان روی نوار نقاله‌های خریداری شده انجام داد، انتخاب شد و در قالب دستورالعمل تست کیفی نوارنقاله تدوین شد. کارشناس برنامه‌ریزی وگواهی کیفیت بومی‌سازی تاکید کرد: به منظور ارزیابی دستورالعمل حاصله، اقدامات لازم برای بررسی این تست‌ها روی سه نمونه نوارنقاله خارجی انجام پذیرفت. تا جایی که به کارگیری این دستورالعمل هم‌اکنون باعث شده از شارژ نوارنقاله‌های بی‌کیفیت در انبار جلوگیری شود که خود باعث جلوگیری از بروز توقف‌های ناخواسته و صرفه جویی ارزی و ریالی قابل توجهی برای شرکت می‌شود ضمن اینکه با این اقدام گامی موثر در راستای ارتقای اطمینان ناحیه در استفاده از نوارنقاله‌های تولید داخل برداشته شد.

 رشد 21 درصدی تولید فولاد خام گروه فولاد مبارکه
با رشد 21 درصدي توليد فولاد خام گروه فولاد مبارکه در سه ماه اول سال 2015 ميلادي، تولید فولاد خام ایران 6/ 9 درصد رشد يافت. گروه فولاد مبارکه (شرکت فولاد مبارکه، فولاد سازي و نورد پيوسته سبا و فولاد هرمزگان) در سه ماه اول سال ميلادي 2015موفق شدند يک ميليون و 912 هزارتن فولاد خام توليد کنند که اين ميزان توليد نسبت به مدت مشابه سال قبل 21 درصد رشد را نشان مي‌ دهد. این شرکت دارای ظرفیت اسمی سالانه 5.4 میلیون تن محصولات فولادی تخت از ضخامت 16 تا 18/ 0 میلیمتر به‌صورت کلاف و ورق گرم نورد و سرد نورد شده است.

مورخ 1394/02/17

 

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق

اخبار مرتبط

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به کمک ، با ما تماس بگیرید.
کارخانه
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
61 91 3432 (041)
60 91 3432 (041) (نمابر)
info [at] mehrsteel.com
فروش داخلی، فروش خارجی و فروش شرکتی
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
041-5995
041-36550000
041-36562214
041-36578908
041-36571433
041-36563305
041-36576882
041-36551667