قوطی فولادی ,فولاد مهر سهند
پروفیل, لوله, میلگرد, سپری, میلگرد آجدار, نبشی, ناودانی,قیمت لوله,قیمت پروفیل

آخرین اخبار

سه مصوبه مجلس برای لایحه حمایت از تولید
گروه خبر: لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی با حضور اعضای کمیته اقتصادی شورای ...
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو، مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی از هلدینگ مهر سهند
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو،مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی به همراه هیات همراه...
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر سهند
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر ..
واردات فولاد صفر شد
جعفر سرقینی با بیان مطلب فوق گفت در حال حاضر صنعت فولاد در کشور نیازهای داخلی کشور را تامین می‌کند و ...
کمبود آهن قراضه در کشور به شدت حس می شود
فولاد نیوز: عضو انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گفت: وضعیت آهن قراضه در کشور بحرانی است و کمبود آن به...

آخرین اخبار

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق
تاریخ انتشار :  1394/02/15

وضع تعرفه‌های آنتی دامپینگی فولاد ادامه دارد

دنیای معدن: حدیث موسوی: سال گذشته در پی مازاد عرضه فولاد در بازارهای جهانی و تلاش برخی کشورها مانند چین و روسیه برای دامپینگ انواع محصولات فولادی به بازارهای هدف، لزوم اعمال تعرفه‌های آنتی‌دامپینگی بیش از پیش قوت گرفت...

 

بر همین اساس اغلب کشورهایی که خود صاحب صنایع فولادی بودند با مشاهده این رخداد، به سرعت یا با وقفه‌ای چند‌ماهه تصمیم به افزایش تعرفه‌ واردات فولاد گرفتند که کشورمان نیز از این امر مستثنا نبود. به این ترتیب با نظر مساعد وزارت صنعت و سازمان توسعه تجارت ایران تعرفه واردات فولاد به کشور بسته به نوع محصول در بازه 10 تا 20 درصد افزایش یافت.

هنوز هم برخی کشورها به منظور حمایت از صنعت فولاد خود در حال وضع تعرفه و بعضا اصلاح آن به ارقام بالاتر هستند به‌طوری که گفته شده ماه آینده اتحادیه اروپا نیز تعرفه‌های ضد‌دامپینگ را بر واردات ورق فولاد اعمال خواهد کرد. هدف این کمیسیون اعمال 6/ 21 درصد تعرفه برای فولاد روسیه و 9/ 35 درصد برای واردات فولاد ژاپن است. از سوی دیگر تعرفه‌های درخواست شده بر واردات چین نیز 7/ 28 درصد بوده، برای آمریکا ٢٢ درصد و کره‌جنوبی 8/ 22 درصد است.

مدت زمان اعمال این تعرفه‌ها نیز به مدت پنج سال اعلام شده است.  دامپینگ زمانی اتفاق می‌افتد که یک کشور محصولاتش را کمتر از قیمت‌های داخلی یا هزینه‌ ساخت محصول به یک کشور خارجی صادر کند و این اتفاقی است که به‌خصوص در ماه‌های اخیر پیرامون صادرات انواع فولاد از سوی چین، روسیه، اوکراین و... به دیگر کشورها رخ داده است. اما پدیده دامپینگ چه اثرات منفی و مثبتی می‌تواند در پی داشته باشد؟ درخصوص اثرات منفی این پدیده باید گفت کشورهای ثروتمند قدرت رقابت مصنوعی به کالاهای خود می‌دهند و آن را به بازارهای جهانی صادر می‌کنند که این عمل سبب سلب قدرت رقابت از کالاهای کشورهای توسعه نیافته شده و نتیجه‌ای جز تضعیف بیش از پیش صنایع داخلی نخواهد داشت.

  اما در مورد پیامدهای مثبت آن‌،که بیشتر به مصرف‌کننده مربوط می‌شود تا تولید‌کننده، باید اذعان داشت مصرف‌کنندگان با این اقدام محصول را با قیمت پایین‌تری دریافت می‌کنند. دامپینگ حتی می‌تواند باعث شود بازارهای خارجی (واردکنندگان) رقابتی‌تر و نوآورانه‌تر باشند. اگر آنها به این باور برسند که دامپینگ ممکن است طولانی‌مدت ادامه داشته باشد، هیچ چاره‌ای جز تلاش برای کاهش هزینه‌ها و بهبود کیفیت محصول نخواهند داشت که در هر صورت، این کار به نفع مصرف‌کننده تمام می‌شود. به هر طریق با توجه به اینکه پدیده دامپینگ اثرات مخدوش‌کننده‌ای روی تجارت عادلانه بین کشورها دارد،

تحت توافق‌نامه سازمان تجارت جهانی (WTO) عمل دامپینگ ممنوع اعلام شده و دولت‌ها اجازه دارند اگر موضوع قیمت‌شکنی اثبات شود، بتوانند بر کالاها و خدمات وارداتی که موجب ضرر و زیان جبران‌ناپذیر برای صنایع داخلی شده است، تعرفه اعمال کرده و از صنایع خود دفاع کنند. البته باید اضافه کرد که این حمایت‌ها چه درخصوص صنعت فولاد و چه در مورد سایر صنایع باید مشروط و مدت‌دار بوده و دائمی نباشد که منجر به کاهش قدرت رقابت‌پذیری و عدم انگیزه صنایع تولیدی برای همسویی هر‌چه بیشتر با بازارهای جهانی گردد.

مورخ 1394/02/15

 

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق

اخبار مرتبط

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به کمک ، با ما تماس بگیرید.
کارخانه
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
61 91 3432 (041)
60 91 3432 (041) (نمابر)
info [at] mehrsteel.com
فروش داخلی، فروش خارجی و فروش شرکتی
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
041-5995
041-36550000
041-36562214
041-36578908
041-36571433
041-36563305
041-36576882
041-36551667