قوطی فولادی ,فولاد مهر سهند
پروفیل, لوله, میلگرد, سپری, میلگرد آجدار, نبشی, ناودانی,قیمت لوله,قیمت پروفیل

آخرین اخبار

سه مصوبه مجلس برای لایحه حمایت از تولید
گروه خبر: لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی با حضور اعضای کمیته اقتصادی شورای ...
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو، مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی از هلدینگ مهر سهند
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو،مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی به همراه هیات همراه...
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر سهند
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر ..
واردات فولاد صفر شد
جعفر سرقینی با بیان مطلب فوق گفت در حال حاضر صنعت فولاد در کشور نیازهای داخلی کشور را تامین می‌کند و ...
کمبود آهن قراضه در کشور به شدت حس می شود
فولاد نیوز: عضو انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گفت: وضعیت آهن قراضه در کشور بحرانی است و کمبود آن به...

آخرین اخبار

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق
تاریخ انتشار :  1394/02/08

عبور دو بازار معدنی از دالان رکود

در اولین جلسه کمیته راهبردی ششمین همایش صنعت فولاد مطرح شد
دنیای اقتصاد: برگزاری سالانه همایش چشم‌انداز صنعت فولاد و معدن ایران با نگاهی به بازار فرصتی مناسب را برای بخش‌های مختلف این صنعت پایه فراهم آورده تا سالانه با به اشتراک‌گذاردن نقطه نظرات خود فرصت‌ها و تهدیدهای پیش روی این صنعت را بررسی کنند...

از این رو دریافت پیشنهادها و نظر خبرگان این صنعت برای برنامه‌ریزی و تعیین سالانه محورهای همایش الزامی به نظر می‌رسد. از طرف دیگر هم راستایی ششمین همایش با برنامه‌های ششم توسعه و اصلاح توسعه صنعتی که از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت در دستور کار قرار گرفته، از جمله مواردی است که نیاز به همفکری بزرگان این صنعت را بیشتر می‌کند. بر همین اساس اولین جلسه کمیته راهبردی ششمین همایش چشم‌انداز صنعت فولاد و معدن ایران با نگاهی به بازار با حضور صاحبنظران، تصمیم‌گیران و فعالان بخش خصوصی و دولتی در حالی برگزار شد که حاضران در این نشست اظهار کردند با توجه به مشکلاتی که در حال حاضر بازار دو بخش فولاد و سنگ آهن با آن مواجه است، مقوله بازار باید در اولویت قرار گیرد و برای تحقق این امر نیز باید از تحلیلگران بازار فولاد در جهان دعوت شود.

فعالان دولتی و خصوصی همچنین با اشاره به پیشرفت مذاکرات ایران با گروه 1+5 به حضور پررنگ تر کارشناسان و تولیدکنندگان فعال فولادی از سایر کشورها اظهار امیدواری کردند. در این نشست، حسین ‌هاشمی استاندار تهران، مصطفی موذن‌زاده مشاور معاون اول رئیس‌جمهوری، جعفر سرقینی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، مهدی کرباسیان معاون وزیر و رئیس هیات عامل ایمیدرو، یحیی آل اسحاق عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران، بهرام سبحانی مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان، محمود اسلامیان مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور، محمد ابکاء مدیرعامل شرکت فولاد تکنیک، قدیر قیافه رئیس انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن ایران، رضا اشرف سمنانی مشاور شرکت میدکو، علیرضا بختیاری مدیر مسوول روزنامه «دنیای اقتصاد» و محسن پروان دبیر همایش حضور داشتند.

رشد کیفی در دستور کار
حسین ‌هاشمی، استاندار تهران در این جلسه با اشاره به اینکه در سال جاری تنظیم برنامه ششم توسعه در دستور کار قرار گرفته است، گفت: سال آینده اولین سال اجرای برنامه ششم خواهد بود و از سوی دیگر وزارت صنعت نیز به دنبال اصلاح توسعه صنعتی است به همین دلیل ششمین همایش باید با این برنامه‌ها هم‌راستا باشد.
هاشمی همچنین با بیان اینکه در این همایش می‌توان گفت حضور کمی از اهمیت چندانی برخوردار نیست، اظهار کرد: با توجه به استقبال خوبی که از همایش در دوره قبل شد، برای سال جاری بهتر است تمرکز روی حضور مدیران خارجی صورت گیرد تا به این طریق سطح کیفی همایش نیز افزایش یابد.

تمرکز بر بازار
مصطفی موذن زاده، مشاور معاون اول رئیس‌جمهور نیز در این نشست با اشاره به اینکه بسیاری از شرکت‌کنندگان در این همایش برای دریافت
راه حل‌هایی برای خروج از مشکلات هستند، گفت: حضور مسوولان دولتی در پنل‌های پیش‌‌بینی شده برای پاسخگویی می‌تواند به شرکت‌کنندگان این بخش کمک بسیاری کند. به گفته موذن‌زاده، بحث بازار فولاد در سال جاری از اهمیت بسیاری برخوردار است، چرا که سال گذشته بازار سنگ آهن با چالش مواجه شده بود و سال جاری در کنار سنگ آهن، فولاد نیز با چالش بازار مواجه شده به همین دلیل باید در همایش سال جاری از مباحث تکنیکال خارج شده و بیشتر مباحث بازار را مدنظر قرار دهیم. وی ادامه داد: بهتر است همایش امسال به مباحث اقتصادی و چشم‌انداز بازار در سال‌های آینده بپردازد. جعفر سرقینی، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز در این نشست پیشنهادی در خصوص انتشار منظم اخبار مرتبط با صنعت فولاد توسط دبیرخانه دائمی همایش ارائه کرد و گفت: برای همایش سال جاری باید تمرکز روی چالش‌های بازار فولاد، سنگ آهن و عدم توازن این دو بخش گذاشته شود تا بتوان چالش‌های به وجود آمده در بازار فولاد و سنگ آهن برطرف شود.

علیرضا بختیاری، مدیر مسوول روزنامه «دنیای اقتصاد» در خصوص پیشنهاد مطرح شده از سوی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: مطالعات پژوهشی در خصوص بخش‌های مختلف بازار در واحد مطالعات بازار روزنامه آغاز شده و این کار در حوزه‌های مختلف در حال گسترش است و پژوهش در بخش معدن نیز در دستور کار قرار گرفته است.

انسجام در زنجیره فولاد
یحیی آل‌اسحاق، عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران نیز در این نشست انسجام در زنجیره تولید فولاد را یکی از عوامل اصلی در این صنعت ذکر کرد و افزود: اگر در خصوص زنجیره تولید فولاد اقدامی اساسی صورت نگیرد به طور حتم نقطه بهینه نخواهیم داشت. به گفته آل اسحاق، باید هدف‌گذاری در این همایش مشخص شود و از سوی دیگر در صورتی که بررسی فرصت‌ها و تهدیدها را یکی دیگر از اهداف قرار دهیم به طور حتم می‌توان نتیجه مطلوبی به دست آوریم. وی در ادامه در نظر گرفتن تمهیدات لازم برای بخش معدن را نیز یکی دیگر از اقداماتی دانست که باید مدنظر قرار گیرد.

برگزاری سمینار برای برنامه ششم
مهدی کرباسیان، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز در این نشست ضمن تقدیر از برگزاری این همایش و موثر خواندن آن در توسعه صنعت فولاد با اشاره به اینکه برگزاری این همایش در اصل کمک بسیاری به دولت و مجموعه‌های فولادی می‌کند، می‌گوید: طی هفته‌های اخیر مذاکرات با کشورهای مختلف افزایش یافته، این امر می‌تواند زمینه را برای حضور پررنگ کشورهای قدرتمند در این صنعت در کشور فراهم کند. کرباسیان با اشاره به اینکه در صورتی که پیش‌بینی شود چه شرکت‌هایی در همایش سال جاری شرکت خواهند کرد شاهد نتیجه بهتری خواهیم بود، افزود: با نهایی شدن مذاکرات ایران با گروه 1+5 برای سال جاری شاهد حضور پررنگ‌تر شرکت‌های خارجی در این همایش خواهیم بود و از حالا باید برای دعوت این شرکت‌ها آماده باشیم.
رئیس هیات عامل ایمیدرو در ادامه به تدوین برنامه ششم توسعه اشاره کرد و افزود: تدوین برنامه ششم در دستور کار قرار گرفته و با توجه به اینکه در سال‌های اخیر دو بخش فولاد و سنگ آهن با مشکلات بسیاری مواجه بودند می‌توان برای جمع‌آوری نظرات بخش خصوصی در این دو حوزه سمیناری یک روزه برگزار کرد و پیشنهادهای مطرح شده در این سمینار را در اختیار دولت و مجلس قرار داد که این امر می‌تواند به تدوین برنامه ششم کمک بسیاری کند. رضا اشرف سمنانی، مشاور شرکت میدکو نیز با اشاره به اینکه در سال جاری بحث بازار فولاد و سنگ آهن از اهمیت بسیاری برخوردار است، اظهار کرد: محور همایش سال جاری باید راهکارهای خروج از این بحران باشد و بهترین گزینه برای سال جاری خروج از مباحث فنی و روی آوردن به اقتصاد و بازار است. به گفته وی، فراهم کردن زیرساخت‌ها، آینده پژوهی، اجرای کامل قانون محیط کسب و کار و ... از دیگر مواردی است که باید برای رفع مشکلات این بخش مد نظر قرار گیرد.
اشرف سمنانی گفت: دولت باید برای رفع مشکلاتی که بخش فولاد با آن مواجه است ورود پیدا کند و اولین گام در این خصوص نیز افزایش تعرفه‌های مرتبط با این حوزه است. محمود اسلامیان رئیس صندوق بازنشستگی کشور نیز با اشاره به اینکه بلند کردن واحدهای کوچکی که زمین خورده‌اند کار بسیار مشکلی است و باید از حالا به فکر چاره بود، اظهار کرد: در سال‌های اخیر اجبار به استخدام 8 هزار کارمند از یکسو و سیطره چین بر بازار جهانی از سوی دیگر نظم ایمیدرو را برهم زد و موجب شد این صنعت در کشور با چالش‌های بسیاری مواجه شود.
وی همچنین در خصوص چگونگی برگزاری ششمین همایش فولاد نیز افزود: در صورت رفع تحریم‌های بین‌المللی در صورتی که بتوانیم انجمن جهانی فولاد را درگیر این همایش کنیم می‌توانیم در کیفی شدن هر چه بیشتر این همایش گام برداریم.

بهرام سبحانی مدیر عامل شرکت سهامی فولاد مبارکه اصفهان نیز در این نشست با اشاره به برگزاری سمینارهای مختلف در حوزه فولاد اظهار کرد: ادغام این سمینارها می‌تواند نتیجه بهتری را برای این بخش به همراه داشته باشد.

سبحانی همچنین با بیان اینکه شرایط جهانی به گونه‌ای در حال پیشرفت است که برای همگام شدن با آن باید تحلیل بازار را بیش از پیش در دستور کار قرار داد، اظهار کرد: در این خصوص می‌توان از کارشناسان و تحلیلگران بازار برای حضور در همایش دعوت کرد. قدیر قیافه، رئیس انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن ایران نیز تامین مالی و سرمایه‌گذاری را از چالش‌های این بخش دانسته و در این خصوص می‌گوید: در حال حاضر این بخش با مشکل تامین سرمایه مواجه است که باید برای رفع آن راهکاری اساسی در نظر گرفت. از سوی دیگر برای اجرای طرح جامع فولاد نیازمند الزاماتی در حوزه بالادستی و پایین دستی هستیم.

محمد ابکا، مدیر عامل شرکت فولاد تکنیک نیز اظهار کرد: در سال‌های گذشته شرکت‌های داخلی به منظور یافتن سرمایه گذار خارجی در این همایش شرکت می‌کردند و شرکت‌کنندگان خارجی نیز به منظور بررسی بازار ایران در این همایش حضور می‌یافتند، اما آنچه مسلم است تحریم‌های اعمال شده موجب شد تا امکان تحقق هدف هر دو گروه محقق نشود. ابکا همچنین با اشاره به اینکه با پایان مذاکرات ممکن است صورت مساله حضور شرکت‌های خارجی به کشور تغییر کند، افزود: باید در سال جاری به سمتی حرکت کنیم که بتوانیم سرمایه‌های خارجی را به داخل کشور هدایت کنیم.

در ادامه مدیر مسوول روزنامه دنیای اقتصاد با اشاره به اینکه همایش سال گذشته هم به لحاظ کمی و هم کیفی رشد قابل قبولی داشته است، اظهار کرد: در پنجمین همایش بیش از 1200 نفر شرکت کرده بودند و علاوه بر شرکت‌کنندگان داخلی 180 شرکت‌کننده خارجی نیز در همایش حضور یافته بودند.

به گفته بختیاری، نسبت به چهارمین همایش برگزار شده، در سال گذشته مشارکت‌کنندگان خارجی رشدی 10 درصدی داشتند و بخش معدن نیز رشدی 12 درصدی را به خود اختصاص داد و در خصوص سایر بخش‌ها نیز حضور رئیس هیات مدیره و عضو هیات مدیره رشدی 52 درصدی، حضور تحلیلگران بازار رشدی 3 درصدی، حضور کارشناسان مشاور رشدی 4 درصدی، کارشناسان خطوط تولید رشدی 6 درصدی و مدیرتامین خرید و بازاریابی نیز رشدی 7 درصدی را تجربه کرد. محسن پروان، دبیر همایش نیز درخصوص اظهارات مطرح شده در خصوص محورهای ششمین همایش گفت: بحث امروز صنعت فولاد بحث تقاضا و بازار است و این همایش می‌تواند به محلی برای یافتن بازارهای جدید برای تولیدات صنعت فولاد ایران منجر شود، اما این موضوع نیازمند کمک همه جانبه فعالان این صنعت است که از این بستر ایجاد شده استفاده کنند و در مدت باقی مانده تا برگزاری همایش با رایزنی‌های مختلف امکان حضور نخبگان این صنعت را از خارج از کشور را فراهم کنند، چرا که این همایش بخش اعظمی از قابلیت‌های ایران را پوشش می‌دهد و در این بخش می‌توان به معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در این صنعت پرداخت. وی همچنین اعلام کرد: همایش همچون سال‌های گذشته در بهمن ماه 1394 با حضور حداکثری بخش‌های مختلف این صنعت برگزار خواهد شد که اطلاع‌رسانی در مورد حضور در همایش و نمایشگاه جانبی آن متناسب با زمان برگزاری اعلام خواهد شد.

مورخ 1394/02/08

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق

اخبار مرتبط

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به کمک ، با ما تماس بگیرید.
کارخانه
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
61 91 3432 (041)
60 91 3432 (041) (نمابر)
info [at] mehrsteel.com
فروش داخلی، فروش خارجی و فروش شرکتی
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
041-5995
041-36550000
041-36562214
041-36578908
041-36571433
041-36563305
041-36576882
041-36551667