قوطی فولادی ,فولاد مهر سهند
پروفیل, لوله, میلگرد, سپری, میلگرد آجدار, نبشی, ناودانی,قیمت لوله,قیمت پروفیل

آخرین اخبار

سه مصوبه مجلس برای لایحه حمایت از تولید
گروه خبر: لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی با حضور اعضای کمیته اقتصادی شورای ...
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو، مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی از هلدینگ مهر سهند
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو،مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی به همراه هیات همراه...
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر سهند
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر ..
واردات فولاد صفر شد
جعفر سرقینی با بیان مطلب فوق گفت در حال حاضر صنعت فولاد در کشور نیازهای داخلی کشور را تامین می‌کند و ...
کمبود آهن قراضه در کشور به شدت حس می شود
فولاد نیوز: عضو انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گفت: وضعیت آهن قراضه در کشور بحرانی است و کمبود آن به...

آخرین اخبار

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق
تاریخ انتشار :  1393/12/23

وزارت صنعت برای اقتصاد مقاومتی چه کرد؟

فولاد نیوز: معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت سیاست های اقتصاد مقاومتی را طرحی ملی برای اقتصاد کشور می داند و معتقد است که نباید از آن به عنوان چماقی برای کوبیدن بر سر دیگران استفاده شود. به گزارش«فولاد نیوز»، در عین حال وی به اقدامات اجرایی این وزارتخانه در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی اشاره می کند و معتقد است که چهار بند ابلاغ شده از سیاست های اقتصاد مقاومتی به این وزارتخانه با روندی مناسب مورد اجرا قرار گرفته است...

حسین ابویی مهریزی با اشاره به اقدامات وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال جاری در زمینه اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، گفت: سیاست‌های اقتصاد مقاومتی یک برنامه قابل اجرا و نسخه ملی یک روش و سبک اقتصادی است. وی با بیان این‌که این سیاست‌ها همواره در کشور اجرا می‌شده است، اظهار کرد: با ابلاغ این سیاست ها به طور خاص تلاش شده تا توجه همه بخش‌ها نسبت به این سیاست‌ها جلب و برنامه اجرایی برای آن نوشته شود. ابویی با بیان این‌که اقتصاد مقاومتی نه چماق است که آن را بر سر این و آن بزنیم و نه سرپوشی است که بر ناتوانی و اشتباهات خود بگذاریم گفت: این سیاست ها یک برنامه مدون جامع اجرایی برای اقتصاد کشور است و نباید از آن برای رسیدن به منافع شخصی خود استفاده کنیم.

معاون برنامه‌ریزی وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان این‌که چهار بند از این سیاست‌ها در سال 93 از سوی معاون اول رییس جمهور به این وزارتخانه ابلاغ شد، ادامه داد:‌ این چهار سیاست شامل کاهش وابستگی به کشورهای محدود و خاص در تامین نیازهای کالایی کشور به ویژه کالاهای اساسی، حمایت همه جانبه از صادرات کالا و خدمات، شفاف سازی و سالم سازی فعالیت‌های اقتصادی و مدیریت عرضه و تقاضای بازار بوده است. وی با بیان این‌که پس از ابلاغ سیاست‌ها ما اقدامات خود را به شکل کاربرگ به سازمان مدیریت ارائه دادیم، گفت: در این کاربرگ‌ها مشخص بود که چه برنامه ای در چه مدت زمانی با چه بودجه‌ای و چه توسط بخشی انجام خواهد شد که آخرین نسخه کاربرگ‌ها ما در 21 بهمن ماه به سازمان مدیریت فرستادیم که هنوز ابلاغ نشده است.

ابویی با اشاره به وجود 10 سیاست اجرایی و 43 برنامه عملیاتی مصوب در وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: اقدامات موثری در سال 1393 در راستای اقتصاد مقاومتی انجام شد که از جمله آن می توان به رشد 24.2 درصدی صادرات غیر نفتی کشور در سال جاری اشاره کرد. معاون برنامه‌ریزی وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: اگر صادرات خدمات فنی و مهندسی را نیز به این بخش اضافه کنیم بیش از کل نیاز کشور به واردات ما در سال جاری صادرات غیر نفتی و ورود ارز را به کشور داشته‌ایم. وی با اشاره به راه اندازی بزرگترین طرح طلای خاورمیانه در دولت یازدهم اظهار کرد: از سوی دیگر برای تعامل با بخش خصوصی و استفاده از نظرات آن‌ها که موجب افزایش ضمانت اجرایی برنامه‌های اقتصاد مقاومتی می شود سه شورای مشورتی در وزارت صنعت، معدن و تجارت مرکب از اعضای وزارتخانه و بخش خصوصی تشکیل شده که به صورت مرتب جلسات برگزار و طرح موضوع می‌شود.

ابویی با بیان این‌که وزارت صنعت، معدن و تجارت در تدوین لایحه حمایت از تولید رقابت پذیر و لایحه خروج از رکود نیز نقش داشته است گفت: 18 ماده از سیاست‌های دولت برای خروج از رکود مصوبه دولت می خواسته که با همکاری ما این مصوبات ابلاغ شده است. معاون برنامه‌ریزی وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین با اشاره به مشکل نقدینگی واحدهای تولیدی و صنعتی در کشور گفت: وزیر صنعت از ابتدای سال جاری اعلام کرد که این بخش نیاز به 150 هزار میلیارد تومان تسهیلات دارد.

آمار نیز نشان می دهد که سطح تسهیلات دهی بانک‌ها در سال جاری 48 درصد افزایش یافته است. وی افزود: این درحالی است که وزارت صنعت، معدن و تجارت حدود یک سوم از کل این تسهیلات را به خود اختصاص داده است که البته ما اعتقاد داریم باید بیشتر شود. ابویی با اشاره به ارائه تسهیلات 233 هزار میلیارد تومانی از سوی بانک‌ها در 10 ماهه سال جاری، گفت: براساس آخرین آماری که ما داریم در 9 ماه بخش صنعت و معدن 74 هزار میلیارد تومان تسهیلات دریافت کرده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 41 درصد افزایش داشته است. معاون برنامه‌ریزی وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان این‌که عمده این تسهیلات به صورت سرمایه در گردش بوده است، اظهار کرد: در عین حال درصد بالایی از تسهیلات از طریق استمهال تسهیلات قبلی بوده است. وی ادامه داد: ما حدود 460 طرح نیمه تمام به مبلغ 8500 میلیارد تومان را معرفی کردیم که حدود سه میلیارد یورو نیاز به سرمایه ثابت دارد که این امر در قالب سفرهای استانی انجام شده است. از سوی دیگر به بانک مرکزی نامه داده‌ایم و بانک مرکزی نیز به همه بانک‌ها نوشته که به این واحدها تسهیلات داده شود.

ابویی با بیان این‌که قرار شد از محل کاهش سپرده های قانونی بانک‌ها نزد بانک مرکزی به واحدهای صنعتی تسهیلات دهند، گفت: 19 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای سرمایه در گردش و حدود 1200 میلیارد تومان نیز برای سرمایه ثابت در نظر گرفته شده بود که به آن ها ابلاغ شده و درحال بررسی هستند که البته برخی از واحدهای صنعتی گرفته اند و برخی نیز پیگیر هستند.

به گزارش ایسنا، معاون برنامه‌ریزی وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان این‌که در سال جاری 700 طرح نیمه تمام پروانه بهره برداری چه از نظر ایجادی و چه توسعه‌ای دریافت کرده اند گفت: حدود 20 هزار و 400 طرح بالای 20 درصد پیشرفت فیزیکی داشته ایم که از بین آن ها 150 طرح مهمی که 33 درصد کل سرمایه‌گذاری صنعت و معدن و شش درصد از اشتغال را به خود اختصاص می دهند شناسایی و معرفی شدند. وی با بیان این‌که در این مدت 39 شهرک صنعتی برق رسانی و 34 شهرک گازرسانی شده است، ادامه داد: از سوی دیگر برخی مصوبات را برای رفع موانع صادرات پیگیری کردیم و در برخی موارد اصلاحاتی به وجود آوردیم. ابویی با بیان این‌که مبلغ قابل توجهی ضمانت نامه صادراتی و بیمه نامه در این مدت صادر شده است، گفت: البته اگر بگوییم همه صادرکنندگان ضمانت نامه گرفته اند اشتباه است چرا که به هر حال بنیه صندوق ضمانت صادرات محدود است در لایحه‌های مختلف نیز درخواست افزایش سرمایه این صندوق داده شده است.

معاون برنامه‌ریزی وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان این‌که در سال 1393 41 هیات اقتصادی و تجاری وارد کشور و 29 هیات به خارج از کشور اعزام شده اند، گفت: 30رایزن بازرگانی نیز در کشورهای هدف مستقر شده اند و در عین حال قصد داریم نمایشگاه های مجازی را در سطح کشور ارائه دهیم. وی با بیان این‌که 80 درصد از پهنه‌های معادن که پیش ازاین بلوکه شده بود در سال جاری آزاد شد تا وارد سرمایه‌گذاری در اکتشاف شوند، گفت: در این سال به طور کلی حدود 10 میلیون فقره بازرسی از بازار داشتیم تا بتوانیم قیمت‌ها را برای جلوگیری از ایجاد مشکلات برای اقشار آسیب پذیر کنترل کنیم. ابویی افزود: تعدادی از مصوباتی که در دولت قبل به وجود آمده بود و با فضای جدید همخوان نبود را نیز در این مدت تعدیل کردیم.

مورخ 1393/12/23

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق

اخبار مرتبط

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به کمک ، با ما تماس بگیرید.
کارخانه
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
61 91 3432 (041)
60 91 3432 (041) (نمابر)
info [at] mehrsteel.com
فروش داخلی، فروش خارجی و فروش شرکتی
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
041-5995
041-36550000
041-36562214
041-36578908
041-36571433
041-36563305
041-36576882
041-36551667