قوطی فولادی ,فولاد مهر سهند
پروفیل, لوله, میلگرد, سپری, میلگرد آجدار, نبشی, ناودانی,قیمت لوله,قیمت پروفیل

آخرین اخبار

سه مصوبه مجلس برای لایحه حمایت از تولید
گروه خبر: لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی با حضور اعضای کمیته اقتصادی شورای ...
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو، مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی از هلدینگ مهر سهند
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو،مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی به همراه هیات همراه...
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر سهند
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر ..
واردات فولاد صفر شد
جعفر سرقینی با بیان مطلب فوق گفت در حال حاضر صنعت فولاد در کشور نیازهای داخلی کشور را تامین می‌کند و ...
کمبود آهن قراضه در کشور به شدت حس می شود
فولاد نیوز: عضو انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گفت: وضعیت آهن قراضه در کشور بحرانی است و کمبود آن به...

آخرین اخبار

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق
تاریخ انتشار :  1393/11/28

هدف‌گذاری‌های «طرح جامع فولاد» خیالی است

نایب‌ رئیس انجمن سنگ‌آهن:

فولاد نیوز: نایب رئیس انجمن سنگ‌آهن با تاکید بر جانمایی درست واحدهای فولادی، گفت: افزایش ظرفیت 55 میلیون تنی فولاد در چشم‌انداز قابل دسترس نیست.

به گزارش«فولاد نیوز»، بهرام شکوری با بیان اینکه افزایش ظرفیت 55 میلیون تنی فولاد در چشم‌انداز قابل دسترس نیست، اظهار کرد:...

با توجه به عقب‌ماندگی‌هایمان در احداث واحدهای فولادی در چند سال اخیر چنین افزایش ظرفیتی بعید به نظر می‌رسد و این طرح جامع باید مورد بازنگری قرار گیرد. او افزود: بهتر است در طرح جامع فولاد اعداد خیالی برداشته و اعداد واقعی جایگزین آن ارقام شود تا در نهایت به آن میزان تولید دست یابیم. نایب رئیس انجمن سنگ‌آهن با بیان اینکه باید با هدفگذاری مناسب و استراتژی واقعی افزایش ظرفیت فولاد داشته باشیم، گفت: تولید در راستای تامین نیاز مصرفی کشور یا صادرات دیدگاهی‌ است که به تولیدکنندگان فولاد کمک بسیار خواهد کرد که در جانمایی واحدهای تولیدی مرتکب اشتباه نشوند.

شکوری با بیان اینکه متوسط مصرف فولاد در بهترین شرایط 205 کیلوگرم به ازای هر نفر بوده و به طور میانگین حدود 200 کیلوگرم است، گفت: با افزایش نرخ رشد جمعیت در سال 1404 نهایتا مصرف فولادمان 22.5 میلیون تن خواهد رسید و بیشتر از این میزان فولاد نیاز کشورمان نیست. او با بیان اینکه اگر مقدار سرانه‌مان افزایش یابد، به طور مثال توسعه خودروسازی‌ها و فعالیت‌های عمرانی‌مان افزایش یابد، میزان مصرفی فولاد در کشور به 30 میلیون تن خواهد رسید، گفت: در این صورت 25 میلیون تن مازاد تولید خواهیم داشت، برنامه ایران برای این مازاد چه خواهد بود؟ اگر هدف از این افزایش تولید صادرات است، باید در جانمایی کارخانه‌‌های فولادی دقت شود و در جوار سواحل آب‌های آزاد این واحدهای تولیدی واقع شوند تا بتوانیم هم در شرایط کمبود سنگ‌آهن برای واردات مشکلی در حمل و نقل نداشته باشیم و هم بستر صادرات برای آنها فراهم شود. شکوری با بیان اینکه جانمایی درست واحدهای فولادی هزینه حمل‌و‌نقل‌‌ها را کاهش خواهد داد، گفت: برای تولید 30 میلیون تن فولاد باید در استخراج ذخایر سنگ‌آهن و منابع داخلی اقدامات اکتشافی بیشتری صورت بگیرد.

در حال حاضر ذخایر قطعی و احتمالی‌ معادن سنگ‌آهن ایران پنج میلیارد تن و ذخایر قطعی 2.4 میلیارد تن است اما شاید تنها حدود پنج درصد کشور تحت عمیات ژئوفیزیک هوایی قرار گرفته و بیشتر ذخایر استخراجی سنگ‌آهن در سطح زمین بوده است. او با بیان اینکه متوسط حفاری‌های معدنی ایران 50 متر در عمق است، گفت: در صورتی که در کشورهای معدن‌خیز تمام دنیا این رقم بالای 500 متر است. در نتیجه اکتشافات معدنی گسترده‌ای در کشور صورت نگرفته است و امیدواریم با کنسرسیوم‌هایی که ایمیدرو دعوت کرده و پهنه‌بندی‌هایی که از سوی معاونت معدنی وزارت صنعت داشته اکتشافات معدنی توسعه یابد. نایب رئیس انجمن سنگ‌آهن با بیان اینکه دل نگرانی امروز معدنی‌ها برای اینکه ذخایر واقعی خود را اعلام نمی‌کنند، ضعف در ثبات سیاستگذاری‌ها است، گفت: دولت و مجلس باید قوانینی را وضع کنند که سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی با اطمینان لازم در زمینه فعالیت‌های معدنی حضور یابند.

او یادآور شد: بیشتر سرمایه‌گذاران خارجی سوالی که همواره مطرح می‌کنند این است که شما چه تضمینی به من می‌دهید تا حداقل من تا 10 سال آینده در کشورتان سرمایه‌گذاری کنم؟ وضعیت مالیات‌های ایران تا 10 سال آینده چگونه است؟ اما با این وجود ما شاهد تصمیمات عجولانه مجلس هستیم که یکباره بهره مالکانه را به کلیه معادن تعمیم می‌دهد و در صورتی که بخش خصوصی ما برای توسعه اکتشافات توانمندی‌های بسیاری دارد، سرمایه‌گذاران داخلی هم در فضای بی‌ثباتی با چنین مانع‌هایی روبه‌رو می‌کند.

مورخ 1393/11/27

 

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق

اخبار مرتبط

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به کمک ، با ما تماس بگیرید.
کارخانه
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
61 91 3432 (041)
60 91 3432 (041) (نمابر)
info [at] mehrsteel.com
فروش داخلی، فروش خارجی و فروش شرکتی
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
041-5995
041-36550000
041-36562214
041-36578908
041-36571433
041-36563305
041-36576882
041-36551667