قوطی فولادی ,فولاد مهر سهند
پروفیل, لوله, میلگرد, سپری, میلگرد آجدار, نبشی, ناودانی,قیمت لوله,قیمت پروفیل

آخرین اخبار

سه مصوبه مجلس برای لایحه حمایت از تولید
گروه خبر: لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی با حضور اعضای کمیته اقتصادی شورای ...
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو، مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی از هلدینگ مهر سهند
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو،مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی به همراه هیات همراه...
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر سهند
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر ..
واردات فولاد صفر شد
جعفر سرقینی با بیان مطلب فوق گفت در حال حاضر صنعت فولاد در کشور نیازهای داخلی کشور را تامین می‌کند و ...
کمبود آهن قراضه در کشور به شدت حس می شود
فولاد نیوز: عضو انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گفت: وضعیت آهن قراضه در کشور بحرانی است و کمبود آن به...

آخرین اخبار

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق
تاریخ انتشار :  1393/10/02

لزوم حمایت دولت از فعالان بخش خصوصی

عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران:
فولاد نیوز: عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران گفت: امروز فعالان بخش خصوصی باید در شرایط نابرابر با رقبای دولتی نسبت به تولید فولاد اقدام کنند، در حالی که با وضع فعلی ناگزیر از تعطیلی کارخانه های خود هستند لذا ضرورت دارد دولت در این شرایط از آنها حمایت کند...

به گزارش«فولاد نیوز»،رضا شهرستانی به مناسبت روز هوای پاک در مراسم راه اندازی سیستم گردو غبارگیر در واحد تولید انواع اسلب و بیلت های فولادی کلاچ با حضور غلامرضا حسن پور فرماندار شهرستان البرز، اظهار داشت: ارزش خارجی این سیستم حدود 55 میلیون یورو برآورد می شود که بالغ بر 300 میلیون تومان است اما با بهره گیری از توان داخلی در این واحد با هزینه ای به میزان 180 میلیون تومان ساخته شد.

وی تصریح کرد: کاهش 40 درصدی هزینه ساخت سیستم مزبور در شرایطی که در کشور بر پیاده سازی اقتصاد مقاومتی مورد تاکید است، می تواند نقش ارزنده ای در افزایش انگیزه برای ساخت داخل انواع تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز داشته باشد.

شهرستانی خاطرنشان ساخت: فعالیت سیستم گردوغبار گیر ظرف سه سال می تواند کل سرمایه گذاری انجام شده را بازگرداند و بازیافت حاصله برای واحد های تولیدکننده باتری خودرو قابل مصرف است.

وی تصریح کرد: فعالیت شرکت ها و کارخانه های فولادساز بخش خصوصی، بدلیل عدم امکان رقابت برابر با رقبای دولتی، در بازارهای داخل و خارج همواره به عنوان یک موضوع جدی محل مناقشه فعالان بخش خصوصی بوده به طوری که فعالان این بخش همواره معتقدند برخورداری از حمایت های مالی و قانونی باعث می شود تا فضای رقابتی یکسانی بین تولیدکنندگان وجود نداشته باشد.

شهرستانی در خصوص هزینه تمام شده تولید فولاد بین صنایع دولتی و بخش خصوصی، افزود: صنایع دولتی به طور کل از امکانات و تسهیلاتی بهره می گیرند که صنایع بخش خصوصی از آن برخوردار نیستند و به این ترتیب هزینه تمام شده فولاد برای این دو بخش یکسان نیست.

رئیس هیات مدیره کلاچ اضافه کرد: ابتدای سال جاری هرکیلو گرم بیلت فولادی یک هزار و 850 تومان فروخته می شد و نرخ هر دلار بالغ بر سه هزار تومان بود، اما درحالی که نرخ یک دلار به حدود سه هزار و 500 تومان رسیده، یک کیلوگرم بیلت فولادی یک هزار و 450 تومان خریداری می شود و به این ترتیب افت بیش از 20 درصدی را بخش خصوصی باید بدون بهره گیری از هیچگونه امتیازی در مقایسه با بخش دولتی پذیرا باشد.

وی گفت: افت طرحهای عمرانی، کاهش قیمت تولیدات فولاد، پدیده دامپینگ (فروش کالا به نرخ ارزانتر از قیمت تمام شده) توسط رقبای خارجی بشدت تولید کنندگان بخش خصوصی داخل کشور را تحت تاثیر خود دارد و باید به شکل ویژه با اعمال تعرفه بالا، دولت از تولیدکنندگان داخلی فولاد حمایت کند.
به گفته شهرستانی، فولادسازان داخلی امروز باید علاوه بر اقلامی مانند فرومنگنز که بخش عمده آن وارداتی است، نسبت به تامین قطعات و لوازم یدکی از خارج اقدام نمایند، هرچند این مساله هزینه های ارزی سنگینی را به این واحدها تحمیل خواهد کرد.

شرکت تولید لوله و اتصالات چدنی (کلاچ) که سال 1354 در شهر صنعتی البرز استان قزوین احداث شد، سال 1357 به بهره برداری رسید و با توجه به کاهش مصرف لوله واتصالات چدنی در کشور از سال 1386 این کارخانه با تغییرات و نصب کوره ها و ماشین ccm شروع به تولید انواع اسلب و بیلت های فولادی کرد وساخت ماشین آلات وتجهیزات مورد نیاز خطوط ذوب و نورد را در دستور کار خود قرار داده است.

بررسی های انجام شده حاکی است این واحد فولادسازی با اجرای سیستم مزبور، اکنون میزان ذرات و گردوغبار حاصل از فعالیت خود را به میزان 37.18 میلی گرم بر مترمکعب هوا رسانده، درحالی که حد مجاز این مواد در بخش صنعتی کمتر از 200 میلی گرم و مسکونی کمتر از 100 میلی گرم تعیین شده است.

مورخ 1393/11/02

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق

اخبار مرتبط

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به کمک ، با ما تماس بگیرید.
کارخانه
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
61 91 3432 (041)
60 91 3432 (041) (نمابر)
info [at] mehrsteel.com
فروش داخلی، فروش خارجی و فروش شرکتی
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
041-5995
041-36550000
041-36562214
041-36578908
041-36571433
041-36563305
041-36576882
041-36551667