قوطی فولادی ,فولاد مهر سهند
پروفیل, لوله, میلگرد, سپری, میلگرد آجدار, نبشی, ناودانی,قیمت لوله,قیمت پروفیل

آخرین اخبار

سه مصوبه مجلس برای لایحه حمایت از تولید
گروه خبر: لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی با حضور اعضای کمیته اقتصادی شورای ...
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو، مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی از هلدینگ مهر سهند
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو،مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی به همراه هیات همراه...
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر سهند
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر ..
واردات فولاد صفر شد
جعفر سرقینی با بیان مطلب فوق گفت در حال حاضر صنعت فولاد در کشور نیازهای داخلی کشور را تامین می‌کند و ...
کمبود آهن قراضه در کشور به شدت حس می شود
فولاد نیوز: عضو انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گفت: وضعیت آهن قراضه در کشور بحرانی است و کمبود آن به...

آخرین اخبار

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق
تاریخ انتشار :  1400/10/09

مذاکره با نعمت‌زاده و مجلس برای وضع تعرفه واردات فولاد

سعدمحمدی به ماین نیوز خبر داد:
جزئیات همکاری ذوب آهن با عمانی‌ها
گروه صنایع معدنی - فولاد : مدیرعامل شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان با اشاره به اینکه دامپینگ چین در بازار فولاد جدی است و محصولات فولاد چین زیر قیمت تمام شده بازار در حال عرضه هستند، گفت: در چنین شرایطی حتما باید روی واردات فولاد کشور تعرفه اعمال شود که در این زمینه نیز مذاکرات لازم با وزیر صنعت، معدن و تجارت و کمیسیون صنایع و معادن مجلس انجام شده است....

 اردشیر سعدمحمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ماین نیوز درباره آخرین وضعیت وضع تعرفه روی واردات فولاد اظهار کرد: در این زمینه صحبت‌ها و مذاکرات لازم انجام شده و امیدواریم هرچه زودتر روی واردات فولاد کشور تعرفه وضع شود. همین الان بسیاری از کشورها به سمت اعمال تعرفه رفته‌اند. به عنوان مثال ترکیه به تازگی تعرفه 30 درصدی روی واردات فولاد خود اعمال کرد.

 

وی افزود: شرکت‌های فولادسازی تعهد می‌دهند که در صورت اعمال تعرفه روی واردات فولاد تمام نیاز کشور به فولاد را تامین کنند و کمبودی در این زمینه در بازار به وجود نیاید.

او در پاسخ به این سوال خبرنگار ماین نیوز مبنی بر اینکه چه تضمینی وجود دارد که با افزایش تعرفه واردات فولاد قیمت فولاد در بازار داخلی افزایش نیابد؟ عنوان کرد: نگرانی از این بابت وجود ندارد؛ چرا که می‌توان با برگزاری یک جلسه و اخذ تعهد این مساله را حل کرد. ضمن اینکه ما هم‌اکنون محصولات خود را در بورس کالا و براساس قیمت‌های جهانی عرضه می‌کنیم که قابلیت کنترل دارد. ضمن اینکه به نظر من هیچ فولادسازی در این شرایط تخطی نخواهد کرد چرا که این کار به ضرر خودمان خواهد شد و امکان دارد بعد از اعمال تعرفه در صورت تخلف مجددا تعرفه برداشته شود.

مدیرعامل شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان در ادامه در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار ماین نیوز مبنی بر اینکه ارزیابی شما از بازار فولاد جهان در سال 2015 چیست؟ توضیح داد: پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که قیمت فعلی فولاد که 390 دلار بوده و نسبت به قیمت 520 دلار سال قبل کاهش یافته باز هم در سال 2015 با کاهش مواجه می‌شود که این به ما هشدار می‌دهد که باید بتوانیم هرچه زودتر خود را با شرایط بازار جهانی تطبیق بدهیم. ما برای ادامه فعالیت خود در این شرایط دو برنامه داریم. یکی صادرات و دیگری کاهش قیمت تمام شده تولید و تنها با کاهش قیمت تمام شده تولید می‌توانیم به حضور مستمر خود در بازارهای جهانی ادامه دهیم.

سعدمحمدی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگار ماین نیوز مبنی بر اینکه همکاری ذوب آهن اصفهان و عمانی‌ها در چه حوزه‌ای خواهد بود؟ گفت: اجازه بدهید درباره جزئیات این موضوع بعد از سفری که به زودی به عمان خواهم داشت صحبت کنم. عمان درخواستی را برای همکاری در زمینه ارتقای سطح دانش آنها برای تولیدات فولادی به ما ارائه کرده که قرار است در این زمینه مذاکراتی با طرف عمانی داشته باشیم.

او همچنین با بیان اینکه ذوب آهن وارد عرصه معدنکاری نیز شده است، اضافه کرد: ما کارخانه زغال سنگ البرز شرقی را به طور کامل خریدیم. در طبس نیز معدن زغال سنگ گرفته و به زودی وارد حوزه سنگ آهن هم می‌شویم. البته هنوز محدوده معدنی در زمینه سنگ آهن به ما داده نشده اما به زودی نهایی می‌شود.

مدیرعامل شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان همچنین با تاکید بر ضرورت به روزرسانی ساختارهای مدیریتی و تصمیم‌گیری در ذوب آهن اصفهان اذعان کرد: در حال حاضر ساختارهای مدیریتی ذوب آهن با ساختارهای روز دنیا متفاوت بوده و سنتی است. ما باید تلاش کنیم به کمک دانشگاه تعارف جدید مربوط به حوزه‌های سیستم پرسنلی، خرید و فروش، چارت سازمانی و ایجاد انگیزش در کارکنان را در ذوب آهن پیاده‌سازی کنیم.

مورخ 1393/10/13

 

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق

اخبار مرتبط

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به کمک ، با ما تماس بگیرید.
کارخانه
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
61 91 3432 (041)
60 91 3432 (041) (نمابر)
info [at] mehrsteel.com
فروش داخلی، فروش خارجی و فروش شرکتی
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
041-5995
041-36550000
041-36562214
041-36578908
041-36571433
041-36563305
041-36576882
041-36551667