قوطی فولادی ,فولاد مهر سهند
پروفیل, لوله, میلگرد, سپری, میلگرد آجدار, نبشی, ناودانی,قیمت لوله,قیمت پروفیل

آخرین اخبار

سه مصوبه مجلس برای لایحه حمایت از تولید
گروه خبر: لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی با حضور اعضای کمیته اقتصادی شورای ...
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو، مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی از هلدینگ مهر سهند
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو،مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی به همراه هیات همراه...
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر سهند
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر ..
واردات فولاد صفر شد
جعفر سرقینی با بیان مطلب فوق گفت در حال حاضر صنعت فولاد در کشور نیازهای داخلی کشور را تامین می‌کند و ...
کمبود آهن قراضه در کشور به شدت حس می شود
فولاد نیوز: عضو انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گفت: وضعیت آهن قراضه در کشور بحرانی است و کمبود آن به...

آخرین اخبار

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق
تاریخ انتشار :  1393/09/11

کاهش قدرت رقابت ایران در حوزه سنگ‌آهن

رئیس هیات عامل ایمیدرو تاکید کرد
گروه بنگاه‌های اقتصادی:‌ در حوزه سنگ‌آهن به دلیل مشکلاتی که وجود دارد و رقابت سنگینی که ایجاد شده، تصمیمات ما خیلی تاثیرگذار نیست...


معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان این مطلب تصریح کرد: با توجه به حضور رقبای بزرگی مانند برزیل و استرالیا و چین به‌عنوان بزرگترین مصرف‌کننده سنگ‌آهن، تصمیمات ما در عرصه سنگ‌آهن تاثیر‌گذار نیست. مهدی کرباسیان یکی از چالش‌های اساسی حوزه سنگ‌آهن را مشکل حمل و نقل عنوان و اظهار کرد: در داخل کشور قیمت جابه‌جایی بار با کامیون قابل رقابت با راه‌آهن نیست. طبق آخرین مذاکرات با راه‌آهن قرار بر این شده است که راه‌آهن تعرفه خود را برای حمل‌و‌نقل سنگ‌آهن کاهش دهد.

رئیس هیات عامل ایمیدرو در همایش سنگ‌آهن با بیان اینکه اسکله‌های دریایی قابل عبور و پهلو گرفتن کشتی‌های بزرگ نیست، گفت: این مساله موجب شده است که هزینه هر تن سنگ‌آهن از بندرعباس به چین 22 دلار و هزینه هر تن سنگ‌آهن از استرالیا به چین 5/7 دلار باشد. کرباسیان ادامه داد: این مساله موجب شده که قدرت رقابت از ایران گرفته شود و لازم است که راهکارهای اساسی در این حوزه صورت بگیرد. وی یکی دیگر از مشکلات سنگ‌آهن را کمبود تجهیزات و بارگیری عنوان و اظهار کرد: طی توافقات صورت گرفته با بانک تجارت و ملت قرار بر این شده که 360 میلیارد تومان برای تامین ماشین‌آلات معدنی اختصاص یابد. کرباسیان در دومین همایش سنگ‌آهن خاطرنشان کرد: براساس سیاست‌های اصل 44 قصد داریم بخش خصوصی را تا جایی که در بخش معدن حضور پیدا می‌کند حمایت و پشتیبانی کنیم، اما از آنجا که ایمیدرو یک سازمان توسعه‌ای است نمی‌تواند منتظر سرمایه‌گذار باشد و تا جایی که بخش خصوصی وارد نشده است سازمان ایمیدرو حمایت خود را قطع نمی‌کند. وی درخصوص حضور بخش خصوصی در سرمایه‌گذاری معادن گفت: اگر در مکانی به این نتیجه برسیم که 40 درصد امکان سرمایه‌گذاری دارد آن را به بخش خصوصی واگذار می‌کنیم. در همین راستا به منظور حمایت از بخش خصوصی سرمایه صندوق بیمه نیز از 10 میلیارد تومان به 68 میلیارد تومان افزایش پیدا کرده و قصد داریم این میزان را به 200 میلیارد تومان افزایش دهیم. کرباسیان برای سنگ‌آهن جایگاه ویژه‌ای قائل شد و افزود: این حوزه به دلیل اینکه مبدأ تولید فولاد است می‌تواند در تولید ارزش افزوده تاثیر بسیاری داشته باشد. وی با بیان اینکه صادرات منافع جمعی مختلفی را همچون حمایت از قیمت، کیفیت و مصرف‌کننده در‌بر‌می‌گیرد، افزود: انجمن سنگ‌آهن باید در تصمیم‌گیری‌های خود به امر صادرات توجه ویژه‌ای داشته باشد. قدیر قیافه نیز با اشاره به چالش‌های معدنکاران و سنگ‌آهنی‌ها در این حوزه گفت: قیمت تمام شده باید به نحوی باشد که سنگ‌آهنی‌ها بتوانند در بازار حضور پیدا کنند. رئیس انجمن تولید‌کنندگان و صادرکنندگان سنگ‌آهن درخصوص حقوق بخش معادن گفت: زمانی که قیمت جهانی سنگ‌آهن کاهش پیدا می‌کند حقوق دولتی معادن نیز باید در همین راستا تبیین شود و اگر لازم است مدتی حقوقی از سوی دولت برای بهبود این شرایط دریافت نکند. وی با اشاره به مجوز‌های اضافه برداشت از معادن اظهار کرد: با وجود موافقت وزیر صنعت، معدن و تجارت با صدور مجوز اضافه برداشت تا سقف سه برابر برای معدن سنگان هنوز این اقدام انجام نشده است و باید صدور مجوز اضافه برداشت به گونه‌ای باشد که بیش از دو هفته طول نکشد. همچنین پروا سلطانی در این مراسم گفت: براساس گزارش گمرک سنگ‌آهن در هفت ماه ابتدای سال جاری با 35 درصد کاهش وزنی و 30 درصد کاهش ارزش در صادرات مواجه بوده است. وی ادامه داد: در همین مدت 37 درصد از معادن کوچک تعطیل شده و بنگاه‌های اقتصادی سیاست‌های انقباضی را پیش گرفته‌اند که این امر منجر به رکود در بخش سنگ‌آهن شده است.

 

مورخ 1393/09/11

 

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق

اخبار مرتبط

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به کمک ، با ما تماس بگیرید.
کارخانه
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
61 91 3432 (041)
60 91 3432 (041) (نمابر)
info [at] mehrsteel.com
فروش داخلی، فروش خارجی و فروش شرکتی
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
041-5995
041-36550000
041-36562214
041-36578908
041-36571433
041-36563305
041-36576882
041-36551667