قوطی فولادی ,فولاد مهر سهند
پروفیل, لوله, میلگرد, سپری, میلگرد آجدار, نبشی, ناودانی,قیمت لوله,قیمت پروفیل

آخرین اخبار

سه مصوبه مجلس برای لایحه حمایت از تولید
گروه خبر: لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی با حضور اعضای کمیته اقتصادی شورای ...
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو، مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی از هلدینگ مهر سهند
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو،مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی به همراه هیات همراه...
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر سهند
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر ..
واردات فولاد صفر شد
جعفر سرقینی با بیان مطلب فوق گفت در حال حاضر صنعت فولاد در کشور نیازهای داخلی کشور را تامین می‌کند و ...
کمبود آهن قراضه در کشور به شدت حس می شود
فولاد نیوز: عضو انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گفت: وضعیت آهن قراضه در کشور بحرانی است و کمبود آن به...

آخرین اخبار

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق
تاریخ انتشار :  1393/09/04

پیشنهاد وضع تعرفه برای واردات فولاد

پیشنهاد وضع تعرفه برای واردات فولاددنیای معدن -با رکود بی‌سابقه‌ای که در صنعت فولاد به‌وجود آمده، بسیاری از واحدهای فولادی را در معرض تعطیلی قرار داده است، بر همین اساس بزرگان این صنعت در جلسه‌ای ضمن هشدار به مسوولان خواستار حمایت همه‌جانبه دولت از صنعت فولاد به‌وسیله افزایش میزان تعرفه واردات فولاد در اسرع وقت شدند...

 

در این جلسه که با حضور رئیس، نایب رئیس و دبیر انجمن تولید‌کنندگان فولاد ایران و مدیران عامل و فروش شرکت فولاد خوزستان، فولاد مبارکه، ذوب آهن اصفهان، فولاد خراسان، گروه ملی فولاد،فولاد کویر کاشان و مجتمع فولاد یزد برگزار شد ضمن برآورد وقوع بحران در آینده‌ای نزدیک درخصوص دامپینگ فولاد به کشور، هشدار داده شد.


در این جلسه فولاد‌سازان یک‌صدا خواستار وضع تعرفه در اسرع وقت از سوی دولت شده و از برگزاری جلساتی در این خصوص با مسوولان مربوطه در وزارت صنعت، معدن و تجارت خبر دادند و گفتند جلساتی در این خصوص برگزار شده، حتی پیشنهادهایی نیز درخصوص تعرفه در کارگروه فولاد مطرح شده اما این ارقام هنوز نهایی نشده و قرار است کارشناسی بیشتری در این خصوص صورت گیرد.


در این جلسه اغلب فولاد‌سازان این نگرانی را داشتند که وضع تعرفه بر واردات فولاد مشمول مرور زمان شود و این امر زمانی اتفاق بیفتد که دیگر نتوان برای صنعت فولاد کاری انجام داد.
آنها درخصوص کاهش قیمت فولاد در بازار جهانی و همچنین مقادیر زیادی از دپوی این محصول در چین خبر داده و گفتند همه این اتفاقات و همچنین آشنا بودن آنها به بازار ایران می‌تواند منجر به ورود مقادیر عظیمی فولاد به کشور شود و مشکلات عدیده‌ای را برای تولید‌کنندگان داخلی در شرایطی که بازار داخل با رکود مواجه است به‌وجود آورد.

 قیمت فولاد در مرز هشدار
فولادسازان معتقد هستند در حال حاضر قیمت‌ها از کف عبور کرده و در مرز هشدار قرار دارد و واحد‌های نوردی به خصوص در معرض آسیب بیشتری قرار دارند، از این رو واردات بی‌رویه می‌تواند منجر به ریزش بیشتر قیمت‌ها و متضرر شدن تولید‌کنندگان شود.


تولید‌کنندگان فولاد در این جلسه از رکود بازار فولاد به‌واسطه رکود در بازار مسکن گفته و معتقد بودند: تا زمانی‌که اتفاقی جدی درخصوص بازار مسکن که مصرف‌کننده حجم بالایی از فولاد است نیفتد، نمی‌توان انتظار بهبود بازار فولاد را داشت.

 اقدامات آنتی دامپینگی انجام گیرد
در همین راستا آنها اظهار کردند زمانی که بازار مصرف خوب است و قیمت‌ها روندی صعودی دارد با وجود عرضه تولید‌کنندگان بزرگ در بورس کالا، مدام از سوی واحد‌های نظارتی کنترل می‌شویم و باید روند قیمت‌ها را تعدیل کنیم، در حالی که هم‌اکنون که شرایط برعکس شده، انتظار داریم سازمان‌های نظارتی که اتفاقا نقش حمایتی نیز دارند از تولید‌کننده حمایت کنند.


فولاد‌سازان در این جلسه خواستار وضع تعرفه مناسب درخصوص مواد اولیه و محصول میانی و نهایی شدند و مطرح کردند، تعرفه واردات بیلت به‌عنوان ماده اولیه باید از میلگرد به‌عنوان محصول نهایی متفاوت باشد.از سویی خواستار اقدامات آنتی دامپینگ از سوی دولت بوده و گفتند در بسیاری از کشورهایی که عضو سازمان تجارت جهانی هستند در صورت اقدامات دامپینگی از سوی کشوری خاص ابتدا جریمه دامپینگ از محصول وارد شده کسر شده و سپس تعرفه واردات بر آن اعمال می‌شود. به این ترتیب که اگر محصولی 400 دلار ارزش دارد در صورت ورود آن به قیمت 370 دلار ابتدا 30 دلار به‌عنوان جریمه کسر شده سپس تعرفه واردات اعمال می‌شود.


به گفته این فعالان، با توجه به وضعیت رکودی که هم‌اکنون بر بازار فولاد چین حاکم است و همچنین کاهش ارزش روبل روسیه که موجب می‌شود بتوانند تا40 درصد محصولات تولیدی خود را ارزان‌تر عرضه کنند، از این‌رو تمام کشورهایی که از CIS و چین فاصله دارند برای جلوگیری از واردات بی‌رویه فولاد و محصولات فولادی و نابودی این صنعت کشورشان، تعرفه واردات وضع کرده‌اند و این درحالی است که اغلب آنها عضو سازمان تجارت جهانی (WTO ) هستند.


در حال حاضر قیمت‌های بازار روسیه و اوکراین 410 دلار سی‌اند اف بنادر شمالی کشور و ترکیه 450 دلار سی‌اند‌اف بنادرجنوبی کشور است.

 بحران در بازار فولاد جدی است
به اعتقاد این تولید‌کنندگان، ترکیه با آنکه عضو سازمان تجارت جهانی است برای حمایت از صنعت فولاد خود تعرفه آنتی دامپینگ روی محصولات چینی وارداتی گذاشت و این به این معنا است که دنیا، سیاست تعرفه‌ای را در برابر محصولات چینی به رسمیت شناخته است، از این رو تولید‌کنندگان فولاد ایران نیز وضع چنین تعرفه‌ای را ضروری می‌دانند.


این فعالان صنعت فولاد با ابراز نگرانی از سونامی افت قیمت‌ها اظهار کردند: سرعت تحولات بسیار سریع خواهد بود که درصورت غفلت فرصتی برای عکس‌العمل باقی نخواهد ماند. بزرگان صنعت فولاد با اشاره به شناخت سایر کشورها از بازار ایران به‌عنوان بازار مصرف با پتانسیل بالا اظهار کردند: با توجه به نوپا بودن صنعت فولاد ایران، در صورت سونامی کاهش قیمت‌های جهانی این صنعت، کشور توان رقابت با آنها را ندارد، از این رو اتخاذ راهکارهای حمایتی از جمله وضع تعرفه واردات برای کنترل بازار داخل بسیار ضروری است، چراکه آثار و تبعات ناشی از خلأ سیاست‌های حمایتی از صنعت فولاد از قبل تا‌کنون به‌جامانده است.


با توجه به ضرورت وضع تعرفه واردات فولاد و محصولات فولادی، تولید‌کنندگان خواستار افزایش تعرفه واردات برای انواع تیرآهن حدود 25 درصد، میلگرد و انواع کلاف 35 درصد و شمش بین 15 تا 20 درصد شدند.


به گفته این فعالان، طی هفته گذشته جلسه‌ای در وزارت صنعت، معدن و تجارت در ستاد تنظیم بازار به درخواست انجمن تولید‌کنندگان فولاد برگزار شد که امید است تا قبل از اینکه این صنعت به ورطه نابودی کشیده شود، تصمیمات جدی از سوی مسوولان اتخاذ شود.

 

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق

اخبار مرتبط

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به کمک ، با ما تماس بگیرید.
کارخانه
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
61 91 3432 (041)
60 91 3432 (041) (نمابر)
info [at] mehrsteel.com
فروش داخلی، فروش خارجی و فروش شرکتی
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
041-5995
041-36550000
041-36562214
041-36578908
041-36571433
041-36563305
041-36576882
041-36551667