قوطی فولادی ,فولاد مهر سهند
پروفیل, لوله, میلگرد, سپری, میلگرد آجدار, نبشی, ناودانی,قیمت لوله,قیمت پروفیل

آخرین اخبار

سه مصوبه مجلس برای لایحه حمایت از تولید
گروه خبر: لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی با حضور اعضای کمیته اقتصادی شورای ...
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو، مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی از هلدینگ مهر سهند
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو،مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی به همراه هیات همراه...
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر سهند
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر ..
واردات فولاد صفر شد
جعفر سرقینی با بیان مطلب فوق گفت در حال حاضر صنعت فولاد در کشور نیازهای داخلی کشور را تامین می‌کند و ...
کمبود آهن قراضه در کشور به شدت حس می شود
فولاد نیوز: عضو انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گفت: وضعیت آهن قراضه در کشور بحرانی است و کمبود آن به...

آخرین اخبار

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق
تاریخ انتشار :  1393/06/15

رکورد بهره‌وری در تولید آهن اسفنجی در کشور

گروه بنگاه‌ها: یکی از کلیدی‌ترین و مهم‌ترین‌ بخش‌های صنعت فولاد کشور، تولید آهن اسفنجی است. در سال‌های گذشته ایران به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین‌ کشورهای تولید‌کننده آهن اسفنجی در جهان همواره تلاش کرده تا بهره‌وری را در این بخش از صنعت فولاد افزایش دهد، چرا‌که این افزایش بهره‌وری تاثیر بسیار بالایی در رشد و ارتقا و بهینه‌سازی صنعت فولاد در ایران خواهد داشت. یکی از روش‌های افزایش بهره‌وری افزایش میزان تولید در یک واحد است، هر‌چه میزان تولید در واحد در صنعت فولاد ...

افزایش یابد به تبع آن بهره‌وری نیز افزایش خواهد یافت.به‌همین‌دلیل شرکت‌های تولیدکننده فولاد در دنیا تلاش می‌کنند مدول‌های احیای مستقیم را به مگامدول تبدیل کنند که مهم‌ترین‌ نمونه موفق واحد‌های مگامدول در دنیا دو واحد مگامدول شرکت فولاد مبارکه است که توسط شركت بین‌المللی مهندسی ایران (ایریتك) طراحی، ساخت و به بهره‌برداری رسیده است.

 این دو طرح برای اولین بار در خاورمیانه به ظرفیت هر كدام 5/1 میلیون تن، در مجتمع فولاد مباركه، وارد فاز بهره‌برداری شده است. طراحی، ساخت و نصب این دو واحد از سال 1388 شروع و اولین واحد آن در تیر ماه 1391 به بهره‌برداری رسید و واحد دوم آن در مرداد ماه امسال با ركورد بی‌سابقه بهره‌برداری شد.

 این واحد برای اولین‌بار در ایران پس از 14 ساعت از شروع Reforming (تزریق گاز) موفق به تولید 110 تن در ساعت با متالیزاسیون 94 درصد آهن اسفنجی شد.

شركت فولاد مباركه در راستای افزایش ظرفیت تولید فولاد خود در قالب قرارداد با شركت‌های ایریتك و ایراسكو، اقدام به احداث دو مگامدول احیای مستقیم به روش میدركس هر كدام به ظرفیت 5/1 میلیون تن در سال ( جمعا 3 میلیون تن در سال) کرد، به همراه احداث این واحد، سایر تاسیسات جانبی مانند سیستم حمل گندله اكسیدی، سیلوهای نگهداری آهن اسفنجی، سیستم حمل محصول، واحد بریكت‌سازی سرد، سیستم تصفیه و خنك كن آب، طراحی و اجرا شد. وزن كل تجهیزات پروژه 42 هزار تن است. كلیه خدمات مهندسی پایه و تفصیلی، برنامه‌ریزی و كنترل پروژه، ساخت و تامین تجهیزات ساخت داخل، اجرای عملیات سیویل و نصب تجهیزات، راه‌اندازی كارخانه و ضمانت تولید بر‌عهده شرکت ایریتك بوده است.

شركت بین‌المللی مهندسی ایران (ایریتك) در سال 1354 به‌منظور وجود یك شركت دانش‌بنیان در صنایع معادن و فولاد، جهت راهبری پروژه‌های ملی تاسیس شد و در ادامه روند رو به رشد خود از بدو تاسیس، پس از كسب اندوخته موفق در احداث مجتمع فولاد مباركه و به‌دست‌آوردن دانش ساخت كارخانه مذكور، در اواسط دهه هفتاد از شركت مشاور به شركت پیمانكار EPC تغییر شكل داد تا پروژه‌های بزرگ صنایع معدنی _ فولادی را به‌صورت كلید در دست راهبری و اجرا کند.

در دهه هشتاد شركت ایریتك پس از اخذ لیسانس میدركس و دریافت دانش احداث كارخانه‌های احیای مستقیم از شركت كوبه استیل ژاپن موفق به نهادینه نمودن دانش زنجیره كامل تولید فولاد از استخراج سنگ معدن تا محصولات نهایی نورد شده و شاهد این مدعا پروژه‌های متعدد ملی از قبیل ایجاد طرح عظیم فولاد هرمزگان، معدن تمام مكانیزه طبس، واحد‌های احیاء و فولاد‌سازی فولاد خراسان، كلیه طرح‌های افزایش ظرفیت مجتمع فولاد مباركه و بسیاری از پروژه‌های ملی دیگر است.

علاوه بر موارد فوق شركت ایریتك توانسته است احداث كارخانه‌های قریب به هشت میلیون تن تولید آهن اسفنجی كشور را مدیریت کرده و به بهره‌برداری و performance برساند.
اكنون شركت ایریتك با چهار دهه تجربه دارای مزایا و توانمندی‌های ذیل است:


- شركت ایریتك یك شركت دانش بنیان با توان كار در سطوح بین‌المللی است كه با تاسیس شركت‌های ایریكا و ایراسكو در كشورهای آلمان و ایتالیا ارتباط گسترده‌ای با شركت‌های توانمند اروپایی در تامین و طراحی تجهیزات تكنولوژیك پروژه‌ها دارد.
- تنها شركتی است كه دانش ساخت زنجیره كامل كارخانه‌هاي فولاد را از استخراج مواد خام تا محصولات نهایی دارد.
- تنها شركتی است كه مهندسی مولتی دیسیپلین دارد.
- تنها شركتی است كه توان راهبری و مدیریت و همكاری با بهترین شركت‌های معتبر اروپایی را دارد.
- اولین شركتی است كه لیسانس میدركس را اخذ کرده و دانش ایجاد كارخانه‌های آهن اسفنجی را از مهندسی اساسی تا اجرا، نهادینه کرده است و نیاز به تكنولوژی خارجی در پروژه‌های توليد آهن اسفنجی ندارد.
- شركت ايريتك در پروژه‌هاي كنسانتره و گندله‌سازي پيمان همكاري با شركت اتوتك فنلاند و در پروژه‌های فولادسازی و نورد پیمان همكاری با شركت SMS- SIEMAG آلمان دارد كه از معتبرترين شركت‌های جهان در زمينه پروژه‌هاي مذكور هستند.

بنابراین با توجه به پتانسیل موجود، این شرکت در راستای افزایش ظرفیت تولید صنایع معدنی و فولادی کشور بر‌اساس چشم‌انداز برنامه‌ بیست‌ ساله‌ توسعه‌‌ و تقویت جایگاه صنعت ایران در سطح منطقه، آمادگی خود را جهت ارائه خدمات مناسب و اطمینان بخش در كلیه پروژه‌های معدنی و فولادی كشور اعلام می‌کند و آماده است تا با تمام توان، دانش و تدبیر کارشناسان خود، كلیه پروژه‌ها را از تحویل زمین تا احداث کارخانه و از مواد اولیه تا تولید محصول نهایی، تضمین کند.

مورخ  1393/06/15

 

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق

اخبار مرتبط

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به کمک ، با ما تماس بگیرید.
کارخانه
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
61 91 3432 (041)
60 91 3432 (041) (نمابر)
info [at] mehrsteel.com
فروش داخلی، فروش خارجی و فروش شرکتی
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
041-5995
041-36550000
041-36562214
041-36578908
041-36571433
041-36563305
041-36576882
041-36551667