قوطی فولادی ,فولاد مهر سهند
پروفیل, لوله, میلگرد, سپری, میلگرد آجدار, نبشی, ناودانی,قیمت لوله,قیمت پروفیل

آخرین اخبار

سه مصوبه مجلس برای لایحه حمایت از تولید
گروه خبر: لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی با حضور اعضای کمیته اقتصادی شورای ...
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو، مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی از هلدینگ مهر سهند
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو،مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی به همراه هیات همراه...
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر سهند
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر ..
واردات فولاد صفر شد
جعفر سرقینی با بیان مطلب فوق گفت در حال حاضر صنعت فولاد در کشور نیازهای داخلی کشور را تامین می‌کند و ...
کمبود آهن قراضه در کشور به شدت حس می شود
فولاد نیوز: عضو انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گفت: وضعیت آهن قراضه در کشور بحرانی است و کمبود آن به...

آخرین اخبار

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق
تاریخ انتشار :  1393/06/15

دلایل خودسوزی صنعتگر ایلامی/درخواست سپرده بانک‌ صنعت‌ومعدن از صندوق توسعه ملی

بانک صنعت و معدن اعلام کرد

 خبرگزاری تسنیم: مدیرعامل بانک صنعت و معدن با تشریح دلایل خودسوزی صنعتگر ایلامی در مقابل این بانک گفت:‌ به صندوق توسعه ملی و بانک مرکزی پیشنهاد کردیم برای افزایش منابع در این بانک سپرده‌گذاری کند...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، علی اشرف افخمی مدیرعامل بانک صنعت و معدن صبح امروز در نشستی خبری که در وزارت اقتصاد برگزار شده بود درباره دلایل خودسوزی صنعتگر ایلامی مقابل این بانک طی هفته‌های اخیر اظهار داشت: بانک در این خودسوزی نقشی نداشته است و این موضوع صحت ندارد که 2 نفر از کارمندان بانک از این صنعتگر حق حساب خواسته‌اند.

وی با تاکید بر اینکه مشکلات اقتصادی دلیل اصلی این اقدام تأسف‌بار از سوی صنعتگر ایلامی بوده است، افزود: از همان روز اول تیم ویژه‌ای برای بررسی این موضوع در بانک تشکیل شد که کار آن رو به اتمام است و بنا داریم گزارش‌ها را به دستگاه‌های مربوطه ارائه دهیم.

وی با بیان اینکه چون این صنعتگر دستش از دنیا کوتاه است نمی‌توانم خیلی از این مطالب را درباره علت این اقدام وی بگویم، افزود: این صنعتگر غیر بانک صنعت و معدن از بانکهای دیگر وام گرفته بود ولی قادر به بازپرداخت نبود البته سال قبل نام این شرکت را هم برای برون رفت و کمک گذاشته و همچنین تصویب کرده بودیم که در 2 مرحله وامی به ارزش 5 میلیارد تومان به وی پرداخت شود تا بتواند تسهیلات قبلی را تسویه کند.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن با اشاره به پرداخت نیمی از تسهیلات 5 میلیارد تومانی به صنعتگر ایلامی در بهمن سال قبل گفت: پرداخت بخش دوم تسهیلات مشروط به جلو رفتن کارها بود که موفق به دریافت آن نشد اما تاکید دارم بانک در این خودسوزی نقشی نداشته است.

وی درباره استمهال بدهی صنعتگر ایلامی اینطور گفت: هنوز بانک صنعت و معدن برای استمهال و بخشودگی این فرد تصمیمی نگرفته ولی جلساتی را با خانواده وی داشته تا راهکاری برای برون رفت از این مشکل پیدا کند.

وی با اشاره به نامه صنعتگران برای رسیدگی به خودسوزی صنعتگر ایلامی گفت: تعدادی از همین صنعتگران در نامه‌ای به بانک اعلام کردند که ما نمی‌دانیم چه کسی اسم ما را در این لیست گذاشته است و این از همان بداخلاقی‌هایی است که برخی‌ها انجام می‌دهند.

افخمی از ارائه توضیحات بیشتر درباره خودسوزی این صنعتگر خودداری و تأکید کرد: به دلایل اخلاقی نمی‌توانم بسیاری از موارد را درباره علت این خودسوزی اعلام کنم و اگر خانواده ایشان تصمیم گرفتند در این باره صحبتی انجام شود حاضریم این دلایل را اعلام کنیم اما به زودی عامل اصلی این اقدام مشخص خواهد شد.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن در ادامه سخنان خود به مطالبات معوق این بانک اشاره و تصریح کرد: نسبت مطالبات معوق در تمام بانکها به دلایل مشکلات اقتصادی که در سالهای گذشته وجود داشته بالا رفته است و در بانک ما نیز این مشکل بوده است.

وی ادامه داد: از همین رو کمیته‌ای در بانک صنعت و معدن تشکیل شد تا آن گروهی از مشتریانی که به خاطر مشکلات اقتصادی قادربه بازپرداخت تسهیلات خود نیستند شناسایی شوند.

افخمی با بیان اینکه هم‌اکنون نسبت معوقات بانک صنعت و معدن 8.6 درصد است گفت: در 5 ماهه نخست امسال وصولی‌های بانک بیش از 30 الی 31 درصد بوده است. همچنین در این مدت بیش از 20 درصد رشد سپرده‌ها را داشته‌ایم که البته بازپرداخت اقساط بیانگر به نتیجه رسیدن مذاکرات بانک با مشتریان است.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن از گشایش اعتبار 850 میلیون دلاری طی 5 ماه نخست سالجاری خبر داد و تصریح کرد: بخشی از گشایش اعتبار از محل فاینانس چین و بخشی از محل صندوق توسعه ملی بوده است که البته بانک توسعه اسلامی نیز در تامین مالی بانک کمکهای خوبی را انجام داده است.

وی از انعقاد قرارداد 3.9 میلیارد دلاری با صندوق توسعه ملی در سالجاری خبر داد و گفت: طی 5 ماه نخست بانک صنعت و معدن 1100 میلیارد تومان تسهیلات به هزار واحد کوچک و متوسط پرداخت کرده است.

وی ادامه داد: بانکهای کشور هم‌اکنون بامشکلات جدی سرمایه و تامین مالی روبرو هستند چرا که بسیاری از سرمایه در گردش واحدهای تولیدی و پروژه‌های نیمه‌تمام منتظر دریافت تسهیلات از نظام بانکی می‌باشند.

وی در همین ارتباط گفت:‌به منظور افزایش توان تسهیلات‌دهی در بانکها و تأمین منابع مالی نظام بانکی از صندوق توسعه ملی و بانک مرکزی درخواست کرده‌ایم که در بانکها به ویژه بانک صنعت و معدن سپرده‌گذاری کنند تا راهی برای تامین مالی و پرداخت تسهیلات تولید فراهم شود.

وی به اهمیت تأمین مالی پروژه‌های کوچک و متوسط اشاره کرد و افزود: از آبانماه سال قبل به سمت تامین مالی پروژه‌ها و صنایع کوچک و بزرگ رفتیم که تجربه نشان داده بیشترین اشتغال در این واحدها بوجود می‌آید.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن همچنین در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در 5 ماه ابتدای امسال 18 طرح با مبلغ ارزآوری 550 میلیون دلار و سرمایه‌گذاری و 1800 میلیارد تومانی با اشتغال‌زایی مستقیم بیش از 2200 نفر در طرح‌های کوچک و بزرگ اجرایی شد.

وی از برنامه‌ریزی برای اجرای 40 طرح دیگر تا پایان سالجاری خبر داد و افزود: بهره‌برداری 2 طرح پتروشیمی لرستان به مبلغ 230 میلیون یورو و کردستان (پتروشیمی مهاباد) به مبلغ 233 میلیون یورو به بهره‌برداری خواهد رسید.

افخمی همچنین با بیان اینکه 950 میلیون دلار برای 40 طرح مذکور اختصاص خواهد یافت گفت: پیش‌بینی می‌شود این طرح ها اشتغال‌زایی 4 میلیون و 100 نفری داشته باشند؛ همچنین در 5 ماه امسال 29 طرح به مبلغ 2.2 میلیارد دلار در بانک صنعت و معدن مصوب شده است که در این طرح‌ها 6700 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری انجام شد.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن از تأمین اعتبار بخش‌های حمل و نقل ریلی مانند راه‌آهن سریع‌السیر تهران-قم-اصفهان، توسعه مترو برخی شهرها مانند کرج و همچنین تصویب چند طرح سیمانی و نیروگاهی، فولاد و سیمان مهران و همچنین تامین مالی فاز دو پتروشیمی ایلام به مبلغ 289 میلیون یورو خبر داد.

افخمی با بیان اینکه در حال حاضربررسی 55 طرح با نیاز ارزی 12 میلیارد دلار در دستور کار قرار دارد اضافه کرد: همچنین این بانک جزو بانکهایی است که حسابش نزد بانک مرکزی مثبت است.

مورخ 1393/06/11

 

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق

اخبار مرتبط

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به کمک ، با ما تماس بگیرید.
کارخانه
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
61 91 3432 (041)
60 91 3432 (041) (نمابر)
info [at] mehrsteel.com
فروش داخلی، فروش خارجی و فروش شرکتی
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
041-5995
041-36550000
041-36562214
041-36578908
041-36571433
041-36563305
041-36576882
041-36551667