قوطی فولادی ,فولاد مهر سهند
پروفیل, لوله, میلگرد, سپری, میلگرد آجدار, نبشی, ناودانی,قیمت لوله,قیمت پروفیل

آخرین اخبار

سه مصوبه مجلس برای لایحه حمایت از تولید
گروه خبر: لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی با حضور اعضای کمیته اقتصادی شورای ...
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو، مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی از هلدینگ مهر سهند
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو،مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی به همراه هیات همراه...
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر سهند
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر ..
واردات فولاد صفر شد
جعفر سرقینی با بیان مطلب فوق گفت در حال حاضر صنعت فولاد در کشور نیازهای داخلی کشور را تامین می‌کند و ...
کمبود آهن قراضه در کشور به شدت حس می شود
فولاد نیوز: عضو انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گفت: وضعیت آهن قراضه در کشور بحرانی است و کمبود آن به...

آخرین اخبار

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق
تاریخ انتشار :  1393/05/20

گزارش هفتگی بازار فولاد - شنبه 18 مرداد 1393

سنگ آهن

 هفته گذشته آخرین قیمت سنگ آهن خلوص ۶۲ درصد وارداتی به چین ۹۶ هر تن خشک سی اف آر چین شنیده شد که نسبت به یک هفته قبل کمی رشد داشت. این قیمت هنوز ۲۷ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته پایین تر است ولی اخیرا بهبودهایی داشته چون کارخانه های چینی خرید ها را افزایش داده اند. در کل بازار سنگ آهن چشم انداز خیلی مطلوبی ندارد چون عرضه بالاست...

پیش بینی شده قیمت سنگ آهن تا پایان سال ۲۰۱۴  از ۱۰۰ دلار بالاتر نباشد.آخرین موجودی سنگ آهن وارداتی در بنادر چین ۱۱۱ میلیون و ۹۵۰ هزار تن ثبت شده در حالی که اوایل  ماه قبل به ۱۱۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تن رسیده بود.

قراضه

در هفته ای که گذشت قراضه وارداتی به ترکیه ۵ دلار هر تن رشد قیمت داشته به ۳۸۰ دلار هر تن سی اف آر رسید علت افزایش قیمت بهبود خرید های ترکیه پس از عید فطر بود از طرفی عرضه قراضه نیز به دلیل فصل تعطیلات تابستانی در اروپا کم شده است.

میانگین قیمت قراضه سنگین کلاس یک امریکا هفته گذشته باثبات ۳۵۷ دلار و ۵۰ سنت هر لانگ تن ثبت شد. آخرین متوسط قیمت قراضه خرد شده در ۳۷۵ تا ۳۸۵ دلار هر لانگ تن تحویل کارخانه ثبات داشت

قراضه صادراتی آ۳سی آی اس  ۳۶۵ تا ۳۷۰ دلار هر تن سی اف آر ترکیه ثبت شده که  تا ۵ دلار رشد داشت. در خاور دور نیز علی رغم تلاش خریداران برای دریافت تخفیف قراضه آ۳ روسیه به ۳۷۵ دلار هر تن سی اف آر کره جنوبی افزایش یافت.همچنین کره سعی داشت قراضه سنگین کلاس ۲ ژاپن را در ۳۲۵ تا ۳۲۸ دلار هر تن فوب بخرد ولی معامله ای نهایی نشد. قراضه سنگین کلاس یک امریکا در کره جنوبی نیز ۳۷۲ دلار هر تن سی اف آر معامله شد.

قیمت خرید قراضه از بازار داخلی ژاپن ۵ دلار هر تن کاهش داشته به ۳۱۴ دلار هر تن رسید.

بیلت

هفته گذشته همانطور که انتظار می رفت متوسط قیمت بیلت صادراتی سی آی اس رشد نموده به ۵۰۷ تا ۵۱۵ دلار هر تن فوب رسید و ظاهرا به تدریج مورد قبول بازار قرار خواهد گرفت. پایان ماه رمضان و ابهامات مربوط به عرضه اوکراین و همچنین رشد قیمت پیشنهادی چین همگی به بهبود بازار کمک نمود.  در مصر بیلت سی آی اس در ۵۳۰ تا ۵۳۵ دلار هر تن سی آی اف شنیده شده و بازار فعال بود. قیمت مورد نظر تایلندی ها برای واردات بیلت ۵۲۷ تا ۵۲۸ دلار هر تن سی اف آر بود البته قیمت های پیشنهادی از روسیه از ۵۳۵ دلار هر تن سی اف آر پایین تر نیست.

قیمت بیلت در بازار داخلی ترکیه  ۷ دلار رشد داشته ۵۱۴ تا ۵۲۴ دلار هر تن درب کارخانه شد چرا که بیلت وارداتی نیز رشد قیمت داشت.

بیلت در بازار ایران

قیمت بیلت در هفته گذشته با فراز و فرود روبرو شد ، اول هفته مشخص بود که قیمت مقاطع بالا خواهد رفت این انتظار بازار برای بعد از ماه رمضان بود چون موجودی انبارها به کف خود رسیده بود از طرف دیگر محدودیت عرضه شمش در انزلی به بازار سازی تولیدکنندگان داخلی کمک کرد، به همین دلیل قیمت شمش داخلی سایز ۱۲۰ میلیمتر از ۱۶۱۰ تا ۱۶۲۰ تومان به ۱۶۷۰ تومان هر کیلو هم رسید ( با ۸ درصد مالیات ارزش افزوده ) ولی از روز چهارشنبه بازار متوقف شد. در این هفته فولاد خوزستان موفق شد بیش از ۷۰ هزار تن شمش را در قیمت پایه ۱۵۵۰۰ ریال به فروش برساند، روز چهارشنبه اعلام شد همین کارخانه برای شنبه هفته آینده شمش را در قیمت پایه ۱۵۰۲ تومان عرضه خواهد کرد که عملاً ۵۰ تومان ارزانتر از هفته قبل است ( بدون احتساب ۸ درصد مالیات ارزش افزوده ) .

 در ماه گذشته، واردکنندگان ایرانی خریدهای خوبی از سی آی اس کرده اند که طی هفته آینده نزدیک به ۱۰ هزار تن آن وارد خواهد شد به همین دلیل قیمت شمش در سی آی اس با ۱۰ دلار افزایش به ۵۲۰ دلار هر تن سی اف آر بنادر شمالی رسیده است، در صورت گشایش اعتبار با ۳۵ درصد پیش پرداخت این محموله ها سود خوبی برای واردکننده خواهد داشت در غیر اینصورت قیمت تمام شده حدود ۱۶۳۰ تومان خواهد بود که هنوز هر کیلو ۸۰ تا ۱۰۰ تومان سود برای واردکننده خواهد داشت.

از آنجا که قیمت قراضه و آهن اسفنجی پائین نیامده طبعاً قیمت شمش داخلی هم از مرز ۱۶۰۰ تومان ( با احتساب مالیات ارزش افزوده ) پائین تر نخواهد آمد.

مقاطع

هفته گذشته قیمت میلگرد در بازار داخلی ترکیه با ۹ دلار رشد به ۵۶۴ دلار هر تن درب کارخانه بدون ۱۸ درصد مالیات بر ارزش افزوده رسید.

در امریکا میلگرد وارداتی ۵۸۰ دلار هر شورت تن روی تریلی شنیده شده قیمت بازار داخلی ۶۳۵ تا ۶۴۰ دلار هر شورت تن درب کارخانه بود.

در بازار داخلی اروپا تقاضای مقاطع هنوز بهتر نشده ولی پیش بینی افزایش قیمت قراضه قیمت میلگرد را تا ۱۵ یورو هر تن بالا برد. در آلمان میلگرد ۴۷۰ یورو هر تن شنیده شد. میلگرد صادراتی ایتالیا نیز ۴۲۵ تا ۴۳۰ یورو هر تن فوب شنیده شد که رو به بهبود است.

آخرین قیمت میلگرد در بازار نقدی چین ۵۱۶ تا ۵۱۷ دلار هر تن با ۱۷ درصد مالیات بر ارزش افزوده ثبت شده که ۲ دلار رشد داشت. همچنین میلگرد صادراتی چین ۴۴۰ تا ۴۴۵ دلار هر تن فوب ثبت شده که تغییری نسبت به یک هفته قبل نداشت.

مقاطع در بازار ایران

روز شنبه بازار آرام بود ولی از روز یکشنبه شرایط روانی برای افزایش قیمت آماده شد با بسته شدن معاملات در بورس از روز دوشنبه قیمت ها شروع به افزایش کرد تا مرز هر کیلو ۲۰ تومان هم بالا رفت. روز سه شنبه هم قیمت تا ۱۰ تومان دیگر افزایش یافت و میانگین قیمت به ۱۸۳۰ تومان برای میله گرد ۱۴ تا ۲۵ میلیمتر رسید. ولی بازار قدرت جذب این افزایش قیمت را نداشت به همین دلیل از روز سه شنبه بازار متوقف شد و تا پنج شنبه دوباره قیمت ها به روز یکشنبه بازگشت.

علت اصلی افزایش قیمت دو عامل بود :

اول  : عامل روانی بازار که انتظار تغییراتی را پس از ماه رمضان داشت

دوم : جذب موجودیهای انبار در خلال سه ماه گذشته

اما دلیل برگشت قیمت ها مشکل نقدینگی موجود در بازار است ، در حال حاضر پول نقد در حدی که یک رونق فعال و پایدار را ایجاد کند در بازار نیست امیدواری هم به روند فعلی تقاضا نیست طبعاً سرمایه ها در بازار آهن فعال نمی شود نباید انتظاری جز این مطلب را داشت.

بر خلاف میله گرد، بازار تیرآهن از استحکام برخوردار بود علت آن این بود که بازار توسط یک عرضه کننده تقریباً انحصاری هدایت و کنترل میشود به همین دلیل هر روز شاهد افزایش آرام قیمت این کالا بودیم البته ادامه این روند باعث خواهد شد تا ورود محصولات خارجی جذابیت پیدا کند آنچنان که در تیرماه آمار واردات ۶۸۰۰ تن بوده است در حالیکه در ماههای قبل با این رقم فاصله زیادی داشته است.

قیمت نبشی و ناودانی نیز مثل میله گرد نوسان داشت و تغییرات قیمت آن تابع همان سیکل بود ضمن آنکه درخواستها بسیار محدود است و نوسان قیمت ناشی از تغییر در قیمت تمام شده است نه نوسان تقاضا.

ورق

هفته گذشته در شمال اروپا متوسط قیمت هفتگی ورق گرم ۲ یورو هر تن پایین آمد و در جنوب اروپا میانگین قیمت ورق گرم یک یورو هر تن بهبود داشت. در کل بازار ورق غرب اروپا در تعطیلات تابسانی بود و ورق گرم ۴۱۵ یورو هر تن ثبت شد ولی کارخانه ها برای معاملات فصل چهارم سال به دنبال ۲۰ یورو افزایش قیمت هستند. در بازار داخلی امریکا میانگین قیمت ورق گرم ۷ دلار هر شورت تن نسبت به هفته قبل بالا رفته به ۶۷۹ دلار هر شورت تن درب کارخانه رسید.

ورق گرم تولید سپتامبر در بازار داخلی ترکیه ۵۸۵ تا ۵۹۵ دلار هر تن درب کارخانه بود و قیمت صادراتی کارخانه ها ۵۷۵ تا ۵۸۰ دلار هر تن فوب ثبت شد. بازار منتظر رشد قیمت ۱۰ تا ۱۵ دلاری تا پایان آگوست می باشد.  

قیمت ورق گرم صادراتی سی آی اس کمتر از ۸ دلار هر تن بالا رفته به ۵۳۰ دلار هر تن فوب رسید.

قیمت صادراتی ورق گرم چین ۵ دلار افت داشته به ۵۰۵ تا ۵۱۵ دلار هر تن فوب رسید. در خاور میانه ورق روسیه چندان خواستار نداشت و ورق گرم چین ۵۴۰ دلار هر تن سی اف آر بود. آخرین قیمت در بازار نقدی داخلی چین ۵۴۵ تا ۵۵۰ دلار هر تن با ۱۷ درصد مالیات بر ارزش افزوده بود.

ورق در بازار ایران

ورق گرم ضخامت ۲ میلیمتر از روز شنبه بعلت محدودیت عرضه شروع به افزایش قیمت کرد و تا روز دوشنبه به ۲۱۵۰ تومان رسید در حالیکه هفته قبل از آن قیمت زیر ۲۰۰۰ تومان هر کیلو در انزلی بود از روز سه شنبه قیمت شروع به کاهش کرد و تا پایان هفته به ۲۰۴۰ تومان رسید.

موجودی این کالا در بنادر شمالی بیش از ۲۰ هزار تن است به علت تعطیلات طولانی عید فطر روند ترخیص و حمل با وقفه روبرو شد اما سه شنبه به بعد دوباره کالا به بازار سرازیر شد، در ماههای گذشته سفارشات زیادی روی این کالا داده شده به همین دلیل قیمت حدود ۴۰ دلار بالا رفته است طبعاً در ماههای آینده شاهد افت قیمت و بعد از آن ثبات در قیمت خواهیم بود. در حال حاضر قیمت این کالا تحویل بنادر شمالی هر تن ۵۷۰ دلار است که قیمت تمام شده آن حداکثر ۱۸۰۰ تومان هر کیلو پس از ترخیص با احتساب مالیات ارزش افزوده خواهد بود.

ورق های گرم ضخامت 2/5 میلیمتر تا ۶ میلیمتر با محدودیت عرضه روبروست بخصوص برای ضخامت ۴ میلیمتر که موجودی انبارها به حداقل خود رسیده است، ولی تغییر قیمت محسوس نیست چون تقاضا هم محدود است . بیش از ۳۵ هزار تن از موجودی این کالا که سال قبل وارد شده توسط یک مجموعه به فروش رسیده که از هفته های آینده وارد بازار خواهد شد و همین امر به عرضه کالا کمک خواهد کرد.

 ورقهای ضخامت  ۱۰ تا ۱۵ میلیمتر با محدودیت عرضه روبروست بخصوص ورق ۱۲ میلیمتر که قیمت آن بسیار افزایش یافته ولی عرضه اکسین و کاویان به کمک این کالا آمده است.

ورقهای ضخامت ۱۵ میلیمتر به بالا علیرغم افزایش تقاضا با ثبات قیمت روبرو بود چون بازار کشش افزایش قیمت را ندارد.

ورق سرد همچنان با محدودیت عرضه روبروست برای ضخامت های زیر 0/50 میلیمتر بازار به شدت به واردات وابسته است، با قیمت های فعلی هم واردات این ضخامت ها جذابیت ندارد برای سایزهای بالای 0/50 میلیمتر هم محدودیت عرضه بخصوص از طرف مبارکه کاملاً محسوس است هفته گذشته قیمت این کالاها تا ۳۰ تومان هر کیلو افزایش یافت ولی با توجه به رکود فعلی بعید به نظر میرسد تغییر جدی در قیمت ها باشد.

ورق گالوانیزه به علت محدودیت عرضه با افزایش قیمت روبرو بود این افزایش قیمت در حد ۱۰ تا ۳۰ تومان هر کیلو بود ولی در پایان هفته بازار آرام شد.

منبع : پایگاه خبری تحلیلی فولاد( ایفنا) - مورخ 1393/05/18

 

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق

اخبار مرتبط

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به کمک ، با ما تماس بگیرید.
کارخانه
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
61 91 3432 (041)
60 91 3432 (041) (نمابر)
info [at] mehrsteel.com
فروش داخلی، فروش خارجی و فروش شرکتی
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
041-5995
041-36550000
041-36562214
041-36578908
041-36571433
041-36563305
041-36576882
041-36551667