قوطی فولادی ,فولاد مهر سهند
پروفیل, لوله, میلگرد, سپری, میلگرد آجدار, نبشی, ناودانی,قیمت لوله,قیمت پروفیل

آخرین اخبار

سه مصوبه مجلس برای لایحه حمایت از تولید
گروه خبر: لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی با حضور اعضای کمیته اقتصادی شورای ...
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو، مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی از هلدینگ مهر سهند
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو،مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی به همراه هیات همراه...
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر سهند
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر ..
واردات فولاد صفر شد
جعفر سرقینی با بیان مطلب فوق گفت در حال حاضر صنعت فولاد در کشور نیازهای داخلی کشور را تامین می‌کند و ...
کمبود آهن قراضه در کشور به شدت حس می شود
فولاد نیوز: عضو انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گفت: وضعیت آهن قراضه در کشور بحرانی است و کمبود آن به...

آخرین اخبار

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق
تاریخ انتشار :  1393/05/15

لایحه حمایت از تولید منتفی شد

رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی تهران افزود: باید تکلیف این لایحه بعد از سه سال مشخص شود، زیرا استراتژی اقتصاد کشور است و نمی‌توان با روی کار آمدن یک بسته سیاستی جدید آن را کنار گذاشت.

به گفته رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی تهران، پس از گذشت حدود سه سال از سرگردانی لایحه حمایت از تولید، با مطرح شدن بسته پیشنهادی دولت برای خروج از رکود مشاور رئیس‌جمهور صراحتاً اعلام کرده که بحث لایحه حمایت از تولید منتفی است.

احمد پورفلاح در گفت‌و‌گو با اقتصاد نیوز با بیان اینکه در گوشه‌ای از بسته حمایتی دولت که برای خروج از رکود تدوین شده بندهایی از لایحه حمایت از تولید آمده است، اظهار کرد: از آنجایی که بندهایی از لایحه حمایت از تولید در این بسته 177بندی آمده، بنابراین موضوع ادامه بررسی لایحه حمایت از تولید منتفی می‌شود. اما به این ترتیب به بخش تولید کشور ظلم می‌شود، زیرا از نظر من برای اجرایی شدن این بسته پنج سال زمان نیاز است و امکان ندارد ظرف 18 ماه اجرایی شود.


پورفلاح با اشاره به اینکه هنوز تیم اجرایی بسته حمایتی دولت تدوین نشده است، گفت:28 بند این بسته حمایتی که قرار است از سوی مجلس تصویب شود بسیار زمان‌بر است. لایحه حمایت از تولید الان مدت‌هاست که در سرگردانی به سر می‌برد، آن‌ وقت چه طور است مجلس سریعاً این 28 بند را تصویب کند؟

رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه البته ابویی‌مهریزی، قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرده است که لایحه حمایت از تولید به دولت رفته و ظاهراً قرار است جداگانه و به موازات بسته حمایتی دولت پیش برود، اظهار کرد:اما آقای نیلی، مشاور رئیس‌جمهور اعلام کرده از آنجایی که بعضی از بندهای لایحه حمایت از تولید در بسته وجود دارد، نهایتاً لایحه از دستور خارج می‌شود که البته مورد اعتراض ماست.


او با تاکید بر این که در صورت از دستور کار خارج شدن لایحه حمایت از تولید اگر قرار است به بندهای بسته حمایتی دولت اولویت رسیدگی داده شود باید اول بندهای مرتبط با لایحه حمایت از تولید بررسی شود، اظهار کرد: سال 1390 این لایحه به دلیل نیاز تولید به حمایت فوری تدوین و به مجلس رفت که نهایتاً از گردانه خارج شد.


پورفلاح با اشاره به روندی که این لایحه از زمان دولت دهم تاکنون طی کرده است، اظهار کرد: برای ما شوک بزرگی بود که اعلام کردند بحث این لایحه منتفی است که البته اظهارات در این زمینه متناقض است؛ از سویی مشاور رئیس‌جمهور از منتفی شدن آن خبر می‌دهد و از سویی دیگر قائم‌مقام وزیر صنعت از ادامه حرکت آن خبر داده که به دنبال این هستیم در جلسه شورای معاونان در هفته آینده اعتراض خود را به گوش وزیر صنعت، معدن و تجارت برسانیم.


رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی تهران افزود: باید تکلیف این لایحه بعد از سه سال مشخص شود، زیرا استراتژی اقتصاد کشور است و نمی‌توان با روی کار آمدن یک بسته سیاستی جدید آن را کنار گذاشت.


او با بیان اینکه امیدوارم بسته حمایتی دولت و لایحه حمایت از تولید به موازات هم در جریان باشند، تصریح کرد: اجرای بسته حمایتی زمان‌بر است و بخش تولید ما اصلاً تحمل ادامه به این شکل را ندارد که همش امید و امید و امید.

پورفلاح در پایان با تاکید بر اینکه در این شرایط ممکن است کاسه صبر تولیدکنندگان لبریز شود، گفت: در این شرایط اشتغال هم بیش از پیش آسیب می‌بیند و برای حل معضل بیکاری هم شده نباید حمایت ویژه از تولید را نادیده گرفت.

منبع:دنیای اقتصاد مورخه 1393/05/14

 

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق

اخبار مرتبط

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به کمک ، با ما تماس بگیرید.
کارخانه
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
61 91 3432 (041)
60 91 3432 (041) (نمابر)
info [at] mehrsteel.com
فروش داخلی، فروش خارجی و فروش شرکتی
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
041-5995
041-36550000
041-36562214
041-36578908
041-36571433
041-36563305
041-36576882
041-36551667