قوطی فولادی ,فولاد مهر سهند
پروفیل, لوله, میلگرد, سپری, میلگرد آجدار, نبشی, ناودانی,قیمت لوله,قیمت پروفیل

آخرین اخبار

سه مصوبه مجلس برای لایحه حمایت از تولید
گروه خبر: لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی با حضور اعضای کمیته اقتصادی شورای ...
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو، مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی از هلدینگ مهر سهند
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو،مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی به همراه هیات همراه...
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر سهند
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر ..
واردات فولاد صفر شد
جعفر سرقینی با بیان مطلب فوق گفت در حال حاضر صنعت فولاد در کشور نیازهای داخلی کشور را تامین می‌کند و ...
کمبود آهن قراضه در کشور به شدت حس می شود
فولاد نیوز: عضو انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گفت: وضعیت آهن قراضه در کشور بحرانی است و کمبود آن به...

آخرین اخبار

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق
تاریخ انتشار :  1398/01/28

صنایع فولادی به لحاظ زیست محیطی نسبت به سایر صنایع در شرایط بهتری هستند

اخبار فلزات: نشست خبری مهندس منصور یزدی زاده مدیرعامل ذوب آهن اصفهان با اصحاب رسانه ۲۶ فروردین ماه در غرفه این شرکت در هجدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست در تهران برگزار شد.

صنایع فولادی به لحاظ زیست محیطی نسبت به سایر صنایع در شرایط بهتری هستند

مهندس یزدی زاده با اشاره به اینکه صنعت فولاد همزمان با توسعه به فکر مسائل زیست محیطی نیز بوده است گفت : فضای سبز ذوب آهن 84 برابر حد استانداردهای زیست محیطی است.

وی افزود : صنعت فولاد در مجموع صنایع در بهترین شرایط و در رتبه های آخر به لحاظ آلایندگی است چرا که صنایع فولادی که در کشور ایجاد شده اند همزمان با اجرای پروژه های توسعه ای ، پروژه های زیست محیطی را نیز عملیاتی کرده اند.

مهندس یزدی زاده گفت : صنایع فولاد به بحث های محیط زیستی بی توجه نیستند  چرا که کارکنان همان مجموعه در محیط کار در حال انجام وظیفه هستند و توجه به محیط زیست توجه به کارکنان است.

مدیر عامل شرکت تاکید سازمان محیط زیست را بر روی گازهای گلخانه ای دانست و یاد آور شد : سازمان محیط زیست در تمامی شهرها به ویژه شهرهای صنعتی نمایندگانی دارد و استانداردها را برای صنایع در نظر می‌گیرند و ذوب آهن نیز در همین راستا فعالیت نموده است.

اخبار فلزات: مهندس یزدی زاده با اشاره به اینکه شرکت های صنعتی با توجه به نزدیکی به شهرها دسته بندی می گردد گفت : درخصوص ذوب آهن اختلافاتی درخصوص درجه یک و دو وجود دارد اما به اعتقاد ما ذوب آهن درجه دو محسوب شده و باید استانداردهای درجه دو باید برای آن رعایت شود.

وی آلایندگی را جزئی از صنعت دانست و افزود : کنترل آلایندگی یکی از اقدامات اجباری برای صنایع است و در همین راستا معادل25 درصد فضای تولید هر مجتمع تولیدی بایدفضای سبز در شرکتها باشد که این مقدار در ذوب آهن اصفهان 16500 هکتار  معادل 84 برابر استانداردهای زیست محیطی است و هزینه نگهداری این فضای سبز در سال 96 حدود 10.5 میلیارد تومان بود.

ظرف 4 سال آینده کل نیاز آب صنعتی ذوب آهن اصفهان را از طریق پساب شهری تامین می کنیم

مهندس یزدی زاده گفت : ذوب آهن تصفیه خانه ای دارد که به دنبال توسعه آن است تا بجای استفاده از آب زاینده رود در افق 4 سال آینده از طریق پساب زرین شهر، فولاد شهر و نجف آباد آب مورد نیاز کارخانه تامین شود و امید است ظرف 4 سال آینده کل نیاز آب صنعتی کارخانه را از طریق پساب شهری تامین کنیم.

وی با اشاره به اینکه این شرکت 220 مگاوات تولید برق دارد افزود : به ازای تولید هر کیلوگرم فولاد 5.5 لیتر آب نیازمند است در صورتی که به ظرفیت اسمی خود برسد این مقدار به 3 لیترکاهش پیدا خواهد کرد .

مهندس یزدی زاده به اشاره به ضرورت بهره گیری از منابع زغالی زیاد موجود در کشور گفت : با هزینه پنج میلیون دلاری که ذوب آهن خواهد کرد سه مشکل باطری شماره ۳ کک سازی حل خواهد شد که گام مهمی برای بهبود شرایط زیست محیطی این شرکت محسوب می شود.

 وی با اشاره به اینکه  ۸۰ در صد تولید فولاد در دنیا به علت گرانی منابع گازی به روش کوره بلند است ، افزود : فرآیند تولید فولاد در ذوب آهن نیز به صورت کوره بلند می باشد زیرا معادن زغال سنگ در کشور به وفور یافت می شود که باید از آن استفاده کرد.

مهندس یزدی زاده به پروژه pci اشاره کرد و گفت : پروژه تزریق پودر زغال باعث کاهش مصرف انرژی و همچنین افزایش بهره وری در کوره بلند خواهد شد .

مدیر عامل شرکت گفت : واحد ریخته گری ذوب آهن با هدف افزایش ظرفیت تولید تا نیمه شعبان راه اندازی می شود.

وی با اشاره به تولید سه نوع ریل در کشور ، یاد آور شد : برای تامین ریل مترو اعلام آمادگی کردیم و هیچگونه محدودیتی برای تامین ریل نداریم.

مهندس یزدی زاده گفت : پروژه هات شارژینگ که در بهمن ماه سال گذشته راه اندازی شد به شدت مصرف انرژی و آب را کاهش داده است .

وی به اشاره به اینکه توسعه و سرمایه گذاری در معادن خیلی کند است ،یاد آور شد : برای تولید چهار میلیون تن فولاد 6 میلیون تن نیاز سنگ آهن ذوب آهن است ، در گذشته کل نیاز ذوب آهن از طریق سنگ آهن مرکزی تامین می شد اما به یکباره به سمت جذب ارزش افزوده و تولید کنسانتره رفتند. در این خصوص یکی از برنامه های شرکت ، تامین  از طریق معادن کوچک است .

مدیر عامل شرکت گفت : صادرات ذوب آهن سال گذشته از لحاظ درآمد افزایشی بود اما به لحاظ تناژ کاهشی بود که دلیل عمده آن اعتصاب کامیون داران بود .

مهندس یزدی زاده گفت : سیاست این شرکت برای عرضه در بورس کالا به جهت شفافیت موجود در بورس و معافیت مالیاتی است و همچنان تداوم عرضه محصولات ساختمانی در بورس است.

 

منبع: دنیای اقتصاد
 

 

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق

اخبار مرتبط

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به کمک ، با ما تماس بگیرید.
کارخانه
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
61 91 3432 (041)
60 91 3432 (041) (نمابر)
info [at] mehrsteel.com
فروش داخلی، فروش خارجی و فروش شرکتی
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
041-5995
041-36550000
041-36562214
041-36578908
041-36571433
041-36563305
041-36576882
041-36551667