قوطی فولادی ,فولاد مهر سهند
پروفیل, لوله, میلگرد, سپری, میلگرد آجدار, نبشی, ناودانی,قیمت لوله,قیمت پروفیل

آخرین اخبار

سه مصوبه مجلس برای لایحه حمایت از تولید
گروه خبر: لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی با حضور اعضای کمیته اقتصادی شورای ...
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو، مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی از هلدینگ مهر سهند
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو،مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی به همراه هیات همراه...
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر سهند
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر ..
واردات فولاد صفر شد
جعفر سرقینی با بیان مطلب فوق گفت در حال حاضر صنعت فولاد در کشور نیازهای داخلی کشور را تامین می‌کند و ...
کمبود آهن قراضه در کشور به شدت حس می شود
فولاد نیوز: عضو انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گفت: وضعیت آهن قراضه در کشور بحرانی است و کمبود آن به...

آخرین اخبار

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق
تاریخ انتشار :  1397/12/20

پارادوکس‌های بازار جهانی فولاد

اوایل هفته گذشته قیمت سنگ‌آهن وارداتی خلوص ۶۲‌درصد در چین از ۸۵ دلار هفته قبل از آن به حدود ۸۸ دلار در هر تن سی‌اف‌آر بهبود یافت چرا که جو بازار فولاد بهتر شده بود و حاشیه سود فولادسازان چینی بهبود داشت.

به گزارش استیل پدیا، تصمیمات جدید دولت چین برای کاهش مالیات ارزش افزوده صنایع، تاثیر مثبتی بر جو بازارها داشت گرچه فعالان بازار فولاد خیلی مطمئن نبودند تاثیر چندانی بر بازار فولاد داشته باشد.

ولی تا پایان هفته تعداد پیشنهاد‌ها در بازار نقدی سنگ‌آهن چین برای تحویل ماه مارس بیشتر شد و قیمت به حدود ۸۶ دلار در هر تن خشک سی‌اف‌آر برگشت.

هیچ محدودیتی از جانب عرضه در بازار احساس نمی‌شد و ظاهرا کسی برنامه‌ای برای خرید در دست ندارد، به علاوه موجودی سنگ‌آهن بنادر چین رو‌به رشد بوده و تجار نگران روند بازار این ماده اولیه در کوتاه‌مدت هستند.

در بازار سنگ‌آهن صادراتی ایران قیمت‌ها صعودی بود و آخرین قیمت سنگ‌آهن مگنتیت خلوص ۶۱ درصد از حدود ۴۶ دلار به کمتر از ۵۰ دلار و سنگ‌آهن هماتیت صادراتی خلوص ۶۱ درصد ایران نیز از ۴۵ دلار به حدود ۵/ ۴۸ دلار در هر تن فوب بهبود یافت.

در حالی که بازار واردات قراضه ترکیه یک هفته قبل در سکوت بود و امکان معامله در ۳۰۰ دلار یا کمتر نیز وجود داشت، اواخر هفته گذشته قیمت قراضه وارداتی به لطف افزایش خرید‌ها رشد ناگهانی داشته قراضه سنگین ۲۰-۸۰ حدود ۵ دلار بالا رفته به ۳۱۸ دلار در هر تن سی‌اف‌آر رسید.

در شرق آسیا، توکیو استیل ژاپن دومین افزایش قیمت ماه مارس را اجرایی کرد و این بار افزایش قیمت خرید قراضه تا ۵ دلار در هر تن بوده تا ۳۱۳ دلار در هر تن رسید. قراضه سنگین کلاس ۲ صادراتی ژاپن نیز ۳۰۰ تا ۳۰۸ دلار در هر تن فوب معامله شد.

فعالیت بازار واردات قراضه در جنوب شرق آسیا ناچیز بود. قیمت‌های پیشنهادی بالا و موجودی انبار خریداران نیز کافی است. متوسط قیمت قراضه وارداتی ۳۳۵ تا ۳۴۰ دلار در هر تن سی‌اف‌آر رقم خورد.

قیمت قراضه در معاملات جدید ماه مارس در بازار داخلی آمریکا تا ۲۰ دلار هر لانگ تن بالا رفت. متوسط شاخص قیمت قراضه خرد شده موسسه پلاتس ۲۵/ ۳۴۹ دلار هر لانگ تن ثبت شد.

بازار بیلت سی‌آی‌اس  نیز هفته نسبتا آرامی داشت، چرا‌که اختلاف میان قیمت‌های پیشنهادی و قیمت مورد نظر خریداران بالا بود. قیمت پیشنهادی به ۴۵۰ تا ۴۶۰ دلار در هر تن فوب دریای سیاه رسید و خریداران در کشورهای مختلف به دنبال ۴۴۰ تا ۴۵۰ دلار بودند.

عرضه‌کننده‌های سی‌آی‌اس قیمت پیشنهادی بیلت به ترکیه را از ۴۷۰ تا ۴۷۵ دلار به ۴۶۵ تا ۴۷۵ دلار در هر تن سی‌اف‌آر کاهش دادند ولی خریداران در ترکیه تمایلی به معامله نشان ندادند چرا که قیمت‌های رقابتی‌تری در بازار داخلی موجود بود. تا پایان هفته بیلت سی‌آی‌اس تا ۴۵۲ دلار در هر تن فوب نیز شنیده شد.

در بازار صادرات ترکیه نیز فعالیت زیادی دیده نمی‌شود ولی هفته گذشته بیلت به آفریقا در ۴۵۵ تا ۴۶۵ دلار در هر تن فوب فروخته شد. در بازار داخلی ترکیه نیز بیلت از ۴۶۰ تا ۴۷۰ دلار به ۴۵۰ تا ۴۶۰ دلار در هر تن درب کارخانه رسیده است.

بیلت صادراتی چین نیز با ۵ دلار بهبود به ۴۸۵ دلار در هر تن فوب رسید.بازار بیلت وارداتی جنوب شرق آسیا در ثبات بود در واقع از ۱۴ فوریه تاکنون قیمت در ثبات بوده، چون تقاضا کم است و عرضه سی‌آی‌اس نیز محدود بوده است.

در ترکیه کمبود تقاضا قیمت میلگرد را پایین تر آورد و از ۵۸۵ دلار به ۵۵۶ تا ۵۷۵ دلار در هر تن درب کارخانه رسید. بعید به نظر می‌رسد تا اواخر مارس که انتخابات شهرداری‌ها در ترکیه بر گزار می‌شود اتفاق مثبتی در بازار فولاد آن رخ دهد.

میلگرد صادراتی ترکیه نیز که اخیرا ۲۰ دلار افت داشته ۴۷۵ دلار در هر تن فوب شنیده شد.میلگرد صادراتی سی‌آی‌اس ۷ دلار در هر تن ارزان تر شده ۴۷۵ دلار در هر تن فوب شنیده شد.

میلگرد در بازار داخلی چین تا ۳ دلار افت داشته ۵۵۷ تا ۵۶۶ دلار در هر تن درب کارخانه شد. تقاضا به آرامی رو به بهبود بود از این رو افت قیمت انگیزه خریداران را بیشتر کرد. میلگرد صادراتی چین نیز حدود ۳ دلار رشد داشته ۵۲۳ دلار در هر تن فوب ثبت شد.

در بازار داخلی اروپا میلگرد در ۵۲۸ یورو در هر تن درب کارخانه ثبات داشت. در بازار آمریکا نیز میلگرد همچنان ۶۹۸ دلار هر شورت تن درب کارخانه و در ثبات است.

 

منبع: دنیای اقتصاد

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق

اخبار مرتبط

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به کمک ، با ما تماس بگیرید.
کارخانه
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
61 91 3432 (041)
60 91 3432 (041) (نمابر)
info [at] mehrsteel.com
فروش داخلی، فروش خارجی و فروش شرکتی
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
041-5995
041-36550000
041-36562214
041-36578908
041-36571433
041-36563305
041-36576882
041-36551667