قوطی فولادی ,فولاد مهر سهند
پروفیل, لوله, میلگرد, سپری, میلگرد آجدار, نبشی, ناودانی,قیمت لوله,قیمت پروفیل

آخرین اخبار

سه مصوبه مجلس برای لایحه حمایت از تولید
گروه خبر: لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی با حضور اعضای کمیته اقتصادی شورای ...
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو، مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی از هلدینگ مهر سهند
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو،مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی به همراه هیات همراه...
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر سهند
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر ..
واردات فولاد صفر شد
جعفر سرقینی با بیان مطلب فوق گفت در حال حاضر صنعت فولاد در کشور نیازهای داخلی کشور را تامین می‌کند و ...
کمبود آهن قراضه در کشور به شدت حس می شود
فولاد نیوز: عضو انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گفت: وضعیت آهن قراضه در کشور بحرانی است و کمبود آن به...

آخرین اخبار

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق
تاریخ انتشار :  1397/07/07

گزارش تحلیلی از شرایط بازار فولاد و عرضه های هفته گذشته بورس کالا

تلاطم دوباره در بازار فولاد

در حالی که از دو هفته پیش و در پی برداشتن محدودیت های دستوری و سقف رقابت قیمتی محصولات فولادی اعم از قیمت میلگرد در بورس کالا  از خریدهای هیجانی و تقاضاهای سنگین و غیر عادی در بورس کالا کاسته شده بود و

به تدریج شاهد کاهش قیمت های معامله محصولات فولادی در بورس کالا و همچنین قیمت روز میلگرد در بازار بودیم ( به عنوان نمونه عرضه های اخیر شمش با حداقل رقابت و دو مورد در قیمت پایه کمتر از ۳۵۰۰ تومان معامله شد! ) طی هفته گذشته گذشته بازار محصولات فولادی و به ویژه انواع مقاطع طویل خصوصا میلگرد شاهد افزایش شدید قیمت ها بود و در ادامه تولیدکنندگان بزرگ و کوچک نیز قیمت فروش خود را بعضا تا بیش از ۳۰۰  تومان نیز افزایش دادند!

همچنین تالار بورس شاهد عرضه سبد میلگرد چندین کارخانه مختلف بود که به جز یک ردیف، در بقیه موارد عرضه، با تقاضای نسبتا سنگین روبرو و معاملات با قیمت های رقابتی انجام گردید. در این میان در اولین رینگ بیشترین افزایش قیمت در سقف رقابت مربوط به سبد دوم مجتمع فولاد خراسان بود که با افزایش ۱۲ درصدی نسبت به قیمت پایه در قیمت ۴۰۰۰۰ ریال معامله گردید و در نهایت میانگین قیمت ۳۹۴۶۲ ریال (۱۱ درصد افزایش نسبت به پایه) را به ثبت رساند!

و در رینگ دوم میلگرد پرشین فولاد با افزایش ۱۳درصدی قیمت در سقف قیمت ۴۰۱۰۸ ریال معامله شد ؛ همچنین سبدهای میلگرد فولاد کویر و آذربایجان نیز با افزایش ۱۱درصدی سقف قیمت ( به ترتیب  ۳۹۳۹۰ و ۳۹۴۸۸ ریال)   و میانگین قیمت ۳۹۱۴۰ و  ۳۸۵۶۸ ریال ( به ترتیب ۱۰ و ۸ درصد افزایش قیمت) مورد  معامله قرار گرفت!
حتما بخوانید :  تاثیر افزایش میزان صادرات بر قیمت لوله فولادی

اما چه شد که بازار رو به آرامش فولاد مجددا متلاطم و افزایشی شد؟!

همان طور که در گزارش های قبلی نیز اشاره شده بود فارغ از تاثیر متغیرهای سیاسی و اقتصادی خارجی، انتظار کارشناسان پس از رفع محدودیت ها بازگشت ثبات به بازار فولاد بود که تا حدود زیادی نیز محقق گردید اما طی دو روز گذشته و تحت تأثیر نوسانات شدید نرخ ارز و رشد افسار گسیخته قیمت ارز در بازار ، بار دیگر بازارهای مختلف کالایی و از جمله فولاد شاهد هجوم هیجانی خریداران با هدف حفظ ارزش دارایی خود است که این هیجان هفته گذشته بازار بورس را نیز به شدت متأثر کرده و باعث رشد بیش از ۱۰ درصدی قیمت در معاملات شد.

به یقین افزایش دو روز پایانی قیمت محصولات فولادی در بازار و بورس کالا تحت تأثیر نوسان شدید نرخ ارز بوده است و از این رو به نظر می رسد در صورتی که دولت و مقام های مسئول فکری برای کنترل منطقی و نه دستوری نرخ ارز نکنند، انتظار ادامه رشد هیجانی قیمت کالاهای مختلف و از جمله محصولات فولادی دور از ذهن نبوده و تأثیر یکی از منطقی ترین تصمیمات اخیر وزارت صمت یعنی حذف کنترل دستوری قیمت ها به سادگی از بین خواهد رفت!

منطق در برابر زور

بعد از ظهر روز سه شنبه جلسه شورای امنیت با ریاست ترامپ و موضوع ایران بر گزار شد. پس از آن شاهد برتری منطق قانون و گفتگو بر منطق زور بودیم. ترامپ در سخنرانی ۲۰ دقیقه ای خود کلیه نهادهای بین المللی از جمله شورای امنیت ، سازمان ملل، دیوان لاهه و حتی اپک را بی اعتبار کرد و وقاحت را به حدی رساند که گفت حاضر است برای حفظ منافع آمریکا دست به هر کاری بزند و همه قوانین را زیر پا بگذارد.

اولین و مهم ترین اولویت دولت جلب اعتماد مردم و مدیریت افکار عمومی است اینکه؛ باور کنیم ورود هر کدام از ما به بازار مبتذل سکه و ارز به قیمت فقیر تر شدن مابقی مردم و انحطاط واحد پول ملی است. در صورتی که موج ویرانگر این بازار کاذب متوقف شود و اعتماد مردم به سیاست های اقتصادی دولت بازگردد به راحتی می توانیم شرایط سخت را پشت سر بگذاریم.

قطعا  در صورت ثبات نسبی بازار ارز، گذشت زمان و عبور از انتخابات کنگره شرایط را به نفع ایران تغییر خواهد داد. باور کنیم خود ما مردم بخش بزرگی از مشکل هستیم. بیایید به کشور و اقتصاد خود رحم کنیم. با اندکی صبر و قناعت همه چیز حل می شود.

 

 

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق

اخبار مرتبط

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به کمک ، با ما تماس بگیرید.
کارخانه
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
61 91 3432 (041)
60 91 3432 (041) (نمابر)
info [at] mehrsteel.com
فروش داخلی، فروش خارجی و فروش شرکتی
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
041-5995
041-36550000
041-36562214
041-36578908
041-36571433
041-36563305
041-36576882
041-36551667