قوطی فولادی ,فولاد مهر سهند
پروفیل, لوله, میلگرد, سپری, میلگرد آجدار, نبشی, ناودانی,قیمت لوله,قیمت پروفیل

آخرین اخبار

سه مصوبه مجلس برای لایحه حمایت از تولید
گروه خبر: لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی با حضور اعضای کمیته اقتصادی شورای ...
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو، مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی از هلدینگ مهر سهند
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو،مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی به همراه هیات همراه...
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر سهند
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر ..
واردات فولاد صفر شد
جعفر سرقینی با بیان مطلب فوق گفت در حال حاضر صنعت فولاد در کشور نیازهای داخلی کشور را تامین می‌کند و ...
کمبود آهن قراضه در کشور به شدت حس می شود
فولاد نیوز: عضو انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گفت: وضعیت آهن قراضه در کشور بحرانی است و کمبود آن به...

آخرین اخبار

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق
تاریخ انتشار :  1397/07/02

رشد ۱۲ درصدی صادرات معدن و صنایع معدنی

عملکرد پنج ماه نخست امسال در بخش معدن و صنایع معدنی نشان می‌دهد ارزش صادرات آن به بیش از ۴ میلیارد و ۴۱۸ میلیون دلار رسید که در مقایسه با دوره مشابه پارسال، رشد ۱۲ درصدی را نشان می‌دهد.

به گزارش «ایرنا» جداول آماری گمرک نشان می‌دهد در دوره این گزارش، ۲۵ میلیون و ۴۷۹ هزار و ۲۴۰ تن صادرات وزنی بخش معدن و صنایع معدنی بوده که در مقایسه با دوره مشابه در سال ۹۶ افت ۲/ ۹ درصدی دارد.علاوه بر این، میزان واردات بخش معدن و صنایع معدنی در پنج ماه نخست امسال یک میلیون و ۷۵۱ هزار و ۱۷۹ تن بود که در مقایسه با دوره مشابه پارسال کاهش ۲۹ درصدی را نشان می‌دهد.

همچنین ارزش واردات معدن و صنایع معدنی در این مدت بیش از یک میلیارد و ۴۶۶ میلیون دلار بود که افت ۴/ ۲۰ درصدی را نسبت به پنج ماه نخست سال ۹۶ رقم زد. فولاد در صدر صادرات بر پایه این جداول آماری، صادرات زنجیره فولاد و محصولات مرتبط در پنج ماه نخست امسال از نظر وزنی بیش از ۴ میلیون و ۴۸۳ هزار و ۸۳۰ تن بود که در مقایسه با دوره مشابه پارسال رشد ۲۴ درصدی داشت؛ از نظر ارزشی نیز بیش از ۲ میلیارد و ۸۸ میلیون دلار بود که افزایش ۵۹ درصدی را نسبت به پنج ماه ابتدایی ۹۶ نشان می‌دهد.

براساس این آمارها، فولاد در این مدت در صدر کالاهای صادر شده معدن و صنایع معدنی با سهم ۴۵ درصدی قرار دارد. افت ۴۷ درصدی واردات محصولات فولادی برپایه جداول آماری گمرک، میزان واردات زنجیره فولاد و محصولات فولادی مرتبط نیز در این مدت از ۶۹۹ هزار و ۴۲۰ تن گذشت. این میزان در مقایسه با عملکرد دوره مشابه پارسال بیانگر افت ۴۷ درصدی است.ارزش واردات زنجیره فولاد و محصولات آن در این مدت به بیش از ۳/ ۶۳۶ میلیون دلار رسید که در مقایسه با پنج ماه ۹۶ کاهش ۳۲ درصدی دارد.

رشد ۵۵ درصدی ارزش صادرات مس برابر جداول آماری مورد بررسی در پنج ماه نخست امسال، صادرات وزنی مس و محصولات پایین‌دستی با رقم ۲۱۱ هزار و ۶۷۷ تن در مقایسه با مدت مشابه پارسال، کاهش ۳۱ درصدی دارد اما از نظر ارزش، ۵۵ درصد رشد داشته است. ارزش صادرات مس و محصولات پایین‌دستی در این مدت بیش از ۹/ ۴۶۹ میلیون دلار ثبت شد.میزان واردات مس و محصولات پایین‌دستی نیز به یک هزار و ۴۴۰ تن رسید که افت ۸۱ درصدی در مقایسه با دوره مشابه در سال ۹۶ دارد.

همچنین ارزش واردات آن نیز در پنج ماه نخست امسال افزون بر ۱/ ۱۱ میلیون دلار بود که کاهش ۷۶ درصدی نسبت به دوره مشابه نشان می‌دهد. صادرات ۴/ ۲۳۵ میلیون دلار سنگ آهن برپایه آمار مورد بررسی، صادرات کنسانتره و سنگ‌آهن دانه‌بندی نیز در این مدت افزون بر ۵ میلیون و ۵۰۷ هزار و ۶۸۴ تن به ارزش بیش از ۴/ ۲۳۵ میلیون دلار بود که در مقایسه با دوره مشابه از نظر وزن و ارزش به ترتیب ۲۶ و ۴۴ درصد کاهش نشان می‌دهد. صدور ۴/ ۱۵۵ میلیون دلار انواع سنگ آمارهای گمرک ایران میزان صادرات انواع سنگ و محصولات مرتبط را ۲ میلیون و ۶۸۵ هزار و ۲۳ تن در مدت پنج ماه نخست امسال نشان می‌دهد که نسبت به دوره مشابه در سال ۹۶ افت ۵ درصدی دارد.

میزان ارزش صادرات انواع سنگ و محصولات مرتبط با آن نیز به بیش از ۴/ ۱۵۵ میلیون دلار رسید که در مقایسه با پنج ماه نخست پارسال ۸ درصد افت را نشان می‌دهد.همچنین واردات انواع سنگ در دوره مورد بررسی به ۲۳ هزار و ۳۸۶ تن رسید که نسبت به مدت مشابه پارسال از نظر وزنی ۴۸ درصد کاهش دارد؛ ضمن آنکه از نظر ارزشی نیز با بیش از ۴/ ۲۰ میلیون دلار، افت ۲۷ درصدی را ثبت کرد.صادرات سایر معدن و صنایع معدنی نیز در پنج ماه نخست امسال رشد ۳۴ درصدی از نظر وزنی و ۴۵ درصدی از لحاظ ارزشی را نشان می‌دهد.مجموع صادرات معدن و سایر صنایع معدنی در مدت این گزارش از نظر وزنی ۴ میلیون و ۳۳ هزار و ۲۱۸ تن به ارزش بیش از ۷/ ۶۷۳ میلیون دلار بود.

علاوه بر این در مدت یادشده واردات در این زمینه از نظر وزن و ارزش به ترتیب ۲۳ و ۱۹ درصد کاهش نسبت به پارسال نشان می‌دهد.به گزارش «ایرنا» تیرماه امسال ارزش صادرات غیرنفتی به رقم ۳ میلیارد و ۸۳۲ میلیون دلار رسید و مجموع واردات در این ماه ۳ میلیارد و ۹۲۶ میلیون دلار بود.برپایه آمار گمرک، ارزش صادرات غیرنفتی در سال گذشته ۴۶ میلیارد و ۹۳۱ میلیون دلار در مقابل ۵۴ میلیارد و ۳۰۲ میلیون دلار واردات بود.

 

 

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق

اخبار مرتبط

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به کمک ، با ما تماس بگیرید.
کارخانه
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
61 91 3432 (041)
60 91 3432 (041) (نمابر)
info [at] mehrsteel.com
فروش داخلی، فروش خارجی و فروش شرکتی
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
041-5995
041-36550000
041-36562214
041-36578908
041-36571433
041-36563305
041-36576882
041-36551667