قوطی فولادی ,فولاد مهر سهند
پروفیل, لوله, میلگرد, سپری, میلگرد آجدار, نبشی, ناودانی,قیمت لوله,قیمت پروفیل

آخرین اخبار

سه مصوبه مجلس برای لایحه حمایت از تولید
گروه خبر: لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی با حضور اعضای کمیته اقتصادی شورای ...
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو، مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی از هلدینگ مهر سهند
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو،مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی به همراه هیات همراه...
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر سهند
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر ..
واردات فولاد صفر شد
جعفر سرقینی با بیان مطلب فوق گفت در حال حاضر صنعت فولاد در کشور نیازهای داخلی کشور را تامین می‌کند و ...
کمبود آهن قراضه در کشور به شدت حس می شود
فولاد نیوز: عضو انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گفت: وضعیت آهن قراضه در کشور بحرانی است و کمبود آن به...

آخرین اخبار

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق
تاریخ انتشار :  1397/06/31

پیگیری بازار میلگرد متاثر از تعطیلات سه روزه

   پس از آزادسازی سقف رقابت، نرخ ارز نهفته در قیمت محصولات فولادی بورس

با توجه قیمت دلار نهفته در قیمت کنونی محصولات فولادی اعم از قیمت میلگرد در بورس و نیز در نظر گرفتن دلار ۱۴۳۰۰ تومانی بازار آزاد با یک محاسبه سر انگشتی می بینیم قیمت ها در محدوده نصف قیمت است ( با لحاظ قیمت دلار آزاد ).

بدین ترتیب می توان پتانسیل افزایش دو برابری قیمت محصولات فولادی را متصور بود که باید دید چه زمانی به فعلیت خواهد رسید ؟ و آیا وزارت صمت جلوی این افزایش را خواهد گرفت ؟

روز سه شنبه هم شاهد یک روز کم رمق در معاملات بیرون از بورس کالا بودیم. همان طور که در مطالب گذشته هم آوردیم با تکرار عرضه ها از میزان رقابت کاسته خواهد شد. به علاوه با توجه به کاهش حجم صادرات ،حجم تزریق کالا به بازار داخل بیشتر خواهد شد. به نظر می رسد کم کم شاهد ایجاد تعادل در بازار میلگرد و تقرب قیمت ها به مرز ۴۰۰۰ تومان خواهیم بود.

در مورد تیرآهن های ذوبی همزمان با تکرار عرضه ها هفته گذشته شاهد کاهش مجدد قیمت تیرآهن ۱۴ تا مرز ۵۲۰۰ و تیرآهن ۱۶ و ۱۸تا مرز ۴۲۰۰ تومان بودیم. به نظر می رسد با ایجاد تعادل در بازار فولاد و تقسیم محموله های کوچک بین همکاران و حذف جریان انحصار  به خصوص در رسته تیرآهن ، شاهد بازگشت حرفه ای ها و قدیمی ها به این بخش و خروج آماتورها و سرمایه های سرگردان از این بخش خواهیم بود.

گزارش مختصری از وضعیت بازار فولاد در روزهای پایانی هفته گذشته

روزهای پایانی هفته گذشته در اکثر حوزه های فولادی متاثر از تعطیلات سه روزه پیش رو، بازار تقریبا نیمه تعطیل و معاملات ضعیف دیده شد. بازار میلگرد آجدار توام با ثبات و کاهش قیمت ۱۰ الی ۵۰ تومانی در برخی از مبادی این حوزه رصد شد، در ساعات پایانی روز کاری، علی رغم بازاری کم رمق و فعالیت های حداقلی، و علی رغم این که صاحبان حواله میلگرد پر فروش برخی از مبادی همچنان با رویه تعدیل قیمتی در بازار فعالیت می کردند، مبادی رسمی انگشت شمار این محصولات تصمیم به کنترل این شیب کاهشی با محدودسازی کانال های توزیع و توقف فروش و البته افزایش قیمت روز میلگرد نمودند که تقریبا با عدم استقبال بازار مواجه گردید.

در روز سه شنبه هفته گذشته سیگنال های ساطع شده از بورس کالا نشان داد که تقاضای واقعی برخی از مبادی بدون حاشیه، میلی به افزایش قیمت ها بیش از این سطوح کنونی نداشته و در واقع تفسیر این رفتار نشان دهنده دعوت از نرخ های کنونی خارج از بورس کالا و بازار آزاد به سمت عقب نشینی بیشتر است. با توجه به این که هیجان تقاضای واقعی میلگرد آجدار بورس کالا رفته رفته در حال فروکش نمودن و دامنه رقابت ها کمتر و کمتر شدن است.

تحولات هفته آتی در سمت تقاضا و به طور کلی رفتار تقاضای بورس کالا؛ به خصوص میزان تلاش و ابتکار عمل فولادسازان بزرگ کشور در گداخته نگه داشتن تنور تقاضای بورس کالا به هر ابزار ممکن، و میزان همکاری فولادسازان خصوصی حوزه القایی؛ تعیین کننده سمت و سوی آتی بازار داخلی در کوتاه مدت خواهد بود.

نکات قابل توجه و بسیار مهم برای خریداران در بورس کالا:

 سومین عرضه روز سه شنبه مبارکه در شهریور ماه و برای تحویل محصول آبان ماه  بود. امکان ثبت ضخامت های پایین ‌تر که عمده تقاضای فعلی بازار فولاد و به ویژه مصرف پروفیل سازان می باشد با توافق بر سر هزینه های اضافی در بورس کالا فروش انجام شد. سقف معامله برای مشتریان باز شده است و هر خریدار بر اساس فرمول در نظر گرفته شده میانگین۹۵، ۹۶ امکان خرید خواهد داشت.

براساس دستورالعمل وزارت صمت سقف رقابت برای این کلیه نمادها باز می باشد. فروش برعکس عرضه های این ۲ ماه گذشته به صورت واریز ۱۰ درصد نقدی اولیه بوده و امکان فروش اعتباری می باشد. کلیه محصولات برای فروش گذاشته شده و برای اولین بار است که طی یک هفته ۲بار عرضه ورق گرم می باشد . اسلب از تاریخ  ۲۲ مردادماه عرضه نشده بود که روز سه شنبه با نرخ پایه جالبی روبه رو شد.

توصیه سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل فولادی کشور به اعضای این سندیکا:

 نه به افزایش قیمت، همکاران محترم

همانگونه که مستحضرید در دو ماه گذشته تحویل ورق فولادی متوقف شده بود. ولی با باز شدن سقف رقابت در بورس کالا و افزایش ۴۴ درصدی قیمت ها! نسبت به قیمت پایه قبل در ابتدای هفته؛ عرضه کننده با سرعت کالاهای خریداری شده ی قبلی را از انبارش شروع به تحویل کرده است.

از سوی دیگر صادرات ورق فولادی ایران ممنوع شده و میزان مصرف داخلی نیز رشدی نداشته است. هم چنین قیمت های جهانی فولاد نیز رو به کاهش است. لذا موکدا  اعلام می شود همکاران در رقابت برای خرید ورق در بورس کالا احتیاط کرده و به هیچ وجه از قیمت های فعلی ورق در بورس کالا بالاتر قیمت نزنند.

و هم چنین خریدار  تا ده ثانیه قبل از معامله  می توانند قیمت خود را اصلاح کنند و ریش و قیچی را دست کارگزاران ندهند و با رصد مناسب هوشمندانه عمل کنند. “

 
 

 

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق

اخبار مرتبط

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به کمک ، با ما تماس بگیرید.
کارخانه
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
61 91 3432 (041)
60 91 3432 (041) (نمابر)
info [at] mehrsteel.com
فروش داخلی، فروش خارجی و فروش شرکتی
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
041-5995
041-36550000
041-36562214
041-36578908
041-36571433
041-36563305
041-36576882
041-36551667