قوطی فولادی ,فولاد مهر سهند
پروفیل, لوله, میلگرد, سپری, میلگرد آجدار, نبشی, ناودانی,قیمت لوله,قیمت پروفیل

آخرین اخبار

سه مصوبه مجلس برای لایحه حمایت از تولید
گروه خبر: لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی با حضور اعضای کمیته اقتصادی شورای ...
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو، مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی از هلدینگ مهر سهند
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو،مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی به همراه هیات همراه...
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر سهند
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر ..
واردات فولاد صفر شد
جعفر سرقینی با بیان مطلب فوق گفت در حال حاضر صنعت فولاد در کشور نیازهای داخلی کشور را تامین می‌کند و ...
کمبود آهن قراضه در کشور به شدت حس می شود
فولاد نیوز: عضو انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گفت: وضعیت آهن قراضه در کشور بحرانی است و کمبود آن به...

آخرین اخبار

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق
تاریخ انتشار :  1397/06/27

رفع مشکلات بخش نورد مقاطع طویل

دوره جدید هیات‌مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران شاهد افزایش حضور نمایندگان واحدهای بخش عمومی است که علاوه بر بالابردن قدرت مذاکره، باعث کمک به همگرایی بیشتر در درون انجمن برای رفع همین تعارضات تجاری بین‌بنگاهی و ایجاد تاثیر مثبت بر مداخلات دولت در سیاست‌گذاری صنعت فولاد خواهد شد.

بهادر احرامیان، نایب رئیس جدید انجمن تولید‌کنندگان فولاد ایران که در دوره قبل و دوره جدید انتخابات هیات‌مدیره انجمن، منتخب اعضای انجمن شد از راهبردهایی برای حل مساله نوردکاران و بنگاه‌های خصوصی سخن گفت. وی خواستار همگرایی درون انجمن و رفع تعارضات تجاری بین‌بنگاهی و همچنین یکسان‌سازی شرایط رقابت بین‌بنگاهی در زنجیره فولاد شد.

نایب رئیس انجمن تولید‌کنندگان فولاد ایران در ارزیابی دوره قبل هیات‌مدیره انجمن فولاد تصریح کرد: انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران به‌عنوان تشکل صنفی سوم کشور در حال حاضر موقعیت بسیار خوبی از لحاظ وزن و جایگاه برای تاثیر در سیاست‌گذاری کشور دارد. به گفته وی، انجمن تولید‌کنندگان فولاد در دوره مذکور به‌عنوان تشکل برتر کشور شناخته شد و تلاش اعضای هیات‌مدیره و همراهی اعضا به رشد انجمن و تاثیرگذاری آن در تصمیم‌گیری‌ها کمک شایانی کرده است.

احرامیان خاطرنشان کرد: به‌رغم اینکه در ابتدای دوره قبلی هیات‌مدیره شاهد دستاوردهای خوبی بودیم اما به دلیل دست نیافتن به راهکارهای مورد رضایت طرفین برای رفع برخی تضاد منافع بین حلقه‌های زنجیره - به‌ویژه اسفنجی، شمش و نورد- در سال پایانی دوره با ضررهایی ناشی از عدم ابتکار عمل در مواجهه با نحوه مداخله دولت در بازار فولاد به خصوص در سال ۹۷ روبه‌رو شدیم.

نایب رئیس انجمن تولید‌کنندگان فولاد ایران همچنین در مورد ترکیب جدید هیات‌مدیره گفت: در دور جدید هیات‌مدیره شاهد افزایش حضور نمایندگان واحدهای بخش عمومی هستیم که می‌تواند علاوه بر بالابردن قدرت مذاکره و شنیدن صدای فولادی‌ها، در مراجع تصمیم‌گیری به همگرایی بیشتر در درون انجمن برای رفع تعارضات تجاری بین‌بنگاهی و ایجاد تاثیر مثبت بر مداخلات دولت در سیاست‌گذاری صنعت فولاد کمک کند.وی اولویت‌های راهبردی هیات مدیره جدید انجمن تولید‌کنندگان فولاد را برشمرد.احرامیان رفع تبعیض میان واحدهای خصوصی تاسیس شده با واحدهای دولتی یا خصوصی شده را از جمله راهبردهای مورد‌نظر خود دانست و خواستار آن شد تا در اولویت برنامه‌های اعضای جدید هیات مدیره انجمن فولاد قرار گیرد.

وی تصریح کرد: برخی ارگان‌های تحت کنترل دولتی به‌ویژه بانک‌ها، بیمه و مالیات آشکارا برخوردی دوگانه با شرکت‌های دولتی و خصوصی دارند، از این رو ایجاد زمینه رقابت سالم و عادلانه در صنعت فولاد به هم‌سطح کردن زمینه رقابت و شرایط بین تمامی بنگاه‌ها نیازمند است. این مهم با اطلاع‌رسانی و شفاف‌سازی و مطالبه‌گری از دولت و ارگان‌های دولتی برای یکسان‌سازی شرایط رقابت دست‌یافتنی است.

نایب رئیس جدید انجمن تولید‌کنندگان فولاد ایران، رفع مشکلات ساختاری بخش نورد گرم مقاطع طویل به‌عنوان آسیب‌پذیر‌ترین حلقه زنجیره تولید فولاد کشور، تلاش برای خارج کردن واحدهای دولتی از بازار داخل به سمت صادرات و هدایت برخی واحدهای کوچک موجود به تولید محصولاتی جایگزین میلگرد ساختمانی را از دیگر راهبرهایی دانست که باید در اولویت برنامه‌های هیات مدیره جدید انجمن فولاد قرارگیرد. وی همچنین، تشکیل کنسرسیوم‌های صادراتی و اتحادیه‌های داخلی میان واحدهای موجود با هدف هم‌افزایی برای توسعه بازار، اطلاع‌رسانی حداکثری در سطح کشور در مورد خطرات متوجه صنعت فولاد از ناحیه کاهش صادرات ناشی از تحریم‌های پیش رو و نیز رکود داخلی پیش‌بینی شده در بهار ۹۸ را از دیگر راهبردها دانست.

 

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق

اخبار مرتبط

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به کمک ، با ما تماس بگیرید.
کارخانه
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
61 91 3432 (041)
60 91 3432 (041) (نمابر)
info [at] mehrsteel.com
فروش داخلی، فروش خارجی و فروش شرکتی
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
041-5995
041-36550000
041-36562214
041-36578908
041-36571433
041-36563305
041-36576882
041-36551667