قوطی فولادی ,فولاد مهر سهند
پروفیل, لوله, میلگرد, سپری, میلگرد آجدار, نبشی, ناودانی,قیمت لوله,قیمت پروفیل

آخرین اخبار

سه مصوبه مجلس برای لایحه حمایت از تولید
گروه خبر: لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی با حضور اعضای کمیته اقتصادی شورای ...
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو، مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی از هلدینگ مهر سهند
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو،مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی به همراه هیات همراه...
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر سهند
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر ..
واردات فولاد صفر شد
جعفر سرقینی با بیان مطلب فوق گفت در حال حاضر صنعت فولاد در کشور نیازهای داخلی کشور را تامین می‌کند و ...
کمبود آهن قراضه در کشور به شدت حس می شود
فولاد نیوز: عضو انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گفت: وضعیت آهن قراضه در کشور بحرانی است و کمبود آن به...

آخرین اخبار

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق
تاریخ انتشار :  1397/06/17

وضعیت بازار فولاد جهانی و تاثیر بر قیمت آهن آلات ایران

شاخص قراضه آمريكا ۳۲۰ دلار

طی هفته گذشته بهای قراضه وارداتی از بازار آهن آلات آمريكا به تركيه افزايش يافت. مذاكرات خريد از سوی تركها همچنان ادامه دارد. يكی از  تولیدکنندگان آهن آلات منطقه اسكندرون تركيه ۱۸,۰۰۰ تن قراضه سنگين را از يک تامين كننده بزرگ آمريكايی به قيمت ۳۲۰ دلار CFR خريداری كرد.

ترک ها از اوايل ماه سپتامبر در خريد قراضه فعال  شده اند و انتظار می رود در روزهای آتی خريد های بيشتری انجام دهند.

شاخص سنگ آهن ۶۵٫۸ دلار

شاخص سنگ آهن وارداتی به چين با افزايش ۰٫۴ دلار نسبت به روز قبل به ۶۵٫۸ دلار CFR رسيد. در بورس داليان سنگ آهن آتی تحويل ژانويه  ۴ يوان افزايش يافت. خريد سنگ آهن وارداتی نسبت به روز قبل افزايش يافت و مشتريان سنگ آهن برزيل با آلودگی كمتر در فرايند توليد ترجيح می دهند.

در اثر محدوديت های اخير توليد آهن آلات در چين اختلاف سنگ آهن ۶۲ درصد برزيل و استراليا در ۴ سپتامبر به ۶٫۱۵ دلار بر تن در مقابل ۵٫۵ دلار يک ماه گذشته رسيد. انتظار می رود در آينده نزديک قيمت لامپ به دليل كاهش عرضه آن در بازار و افزايش تقاضا از سوی فولادسازها  افزايش يابد.

افزايش توليد خودرو در تايلند

تايلند به عنوان يكی از مقاصد مهم  صادراتی آهن آلات ايران محسوب می شود. رشد توليد خودرو در اين كشور می تواند فرصت مناسبی برای افزايش صادرات فولاد ايران به اين كشور باشد.

در هفت ماه ابتدای سال تايلندی ها ۱٫۲ ميليون تن خودرو توليد كردند كه ۱۱٫۷ درصد بالاتر از مدت مشابه سال قبل است. به طور خاص توليد ماه جولای با ۱۵ درصد رشد به ۱۸۳,۱۱۹ دستگاه رسيد. افزايش توليد خودرو در تايلند به دليل رشد تقاضای داخلی و بهبود وضعيت اقتصادی تايلند بوده است.

رشد صنعت خودرو در تايلند عامل حمايت از توليد كننده های محصولات تخت در اين كشور شدت است. در نيمه اول سال جاري واردات كلاف سرد ۴٫۴ درصد رشد داشته است. واردات ورق گالوانيزه و ورق رنگی در تايلند در دوره مذكور به ترتيب ۲۸ و ۱۶ درصد كاهش داشت و از اين رو خودروسازان نياز خود را بيشتر از بازار داخلی تامين كردند.

‍ شرکت Shagang چين قيمت های فروش ماه سپتامبر را افزايش داد

سومين شركت بزرگ توليد كننده آهن آلات در چين قيمت های فروش ماه سپتامبر را برای تمام محصولات اصلی فولادی افزايش داد. انتظار می رود تقاضای فولاد در ماه سپتامبر در چين افزايش يابد. پيشنهاد فروش ميلگرد ۱۶ تا ۲۵ ميلی متر با ۸۰ يوان افزايش به ترتيب ۴۷۶۰ و ۴۷۸۰ يوان معادل ۶۸۴ و ۶۹۶ دلار EXW تعيين شد.

همچنين قیمت ورق سیاه پيشنهادی اين شركت در بازار داخلی ۸۰ يوان افزايش يافت. لازم به ذكر است در بازار صادرات قيمت های تعيين شده اين شركت تغييری نداشت. به گفته يكی از تجار در شرايطی كه قيمت های صادراتی چين در بازار مورد پذيرش قرار نگرفته است هر گونه افزايش قيمت غير منطقی است.

افزايش صادرات فولاد ويتنام

صادرات فولاد ويتنام در روند افزايشی و وارادت آهن آلات به اين كشور كاهش يافته است. در دوره هشت ماهه سال جاری ويتنام ۳٫۹ ميليون تن فولاد صادر كرد كه ۳۶٫۶ درصد بيشتر از مدت مشابه سال قبل بود. در مقابل واردات فولاد به اين كشور در روند كاهشی قرر دارد و در دوره مذكور با ۱۱ درصد كاهش به ۹٫۳ ميليون تن رسيده است.

انتطار می رود در كوتاه مدت روند افزايشی صادرات فولاد ويتنام ادامه  يابد. مقاصد اصلی فولاد  ويتنام آمريكا، مالزی و كامبوج هستند.

بحران  نورد كارهای تركيه

    كاهش تقاضای كلاف سرد و گالوانيزه داخلی
    بسته شدن بازار آمريكا بر صادر كننده های تركيه
    نوسانات لير
به دليل بسته شدن بازار آمريكا بر صادر كننده های تركيه و نوسانات لير در بازار داخلی اين كشور نوردكارهای تركيه در شرايط دشواری قرار دارند. پيشنهادهای فروش گالوانيزه در تركيه  از اواخر جولای تا كنون ۴۰ دلار كاهش قيمت داشته اند و به محدوده ۷۳۰ تا ۷۵۰ دلار EXW رسيده است. با وجود ارايه تخفيف در  فروش محصول تقاضای خريد در هفته های اخير كاهش يافته است.

خريداران  به دليل نوسانات لير و احتمال متضرر شدن از خريد خود داری می كنند و به طور كلی چشم انداز مثبتی از اقتصاد اين كشور ندارند.

در بازار صادرات نيز تركها شرايط چندان مطلوبی ندارند كه عمدتا به دليل تعرفه وضع شده از سوی آمريكا است. بر اساس گزارشها  نوردكارهای تركيه۱۴۰,۰۰۰  تن كلاف سرد و پوششی مشتمل بر برخی محموله های صادراتی بارگيری شده روی كشتی و سفارشهای در جريان توليد  را از دست داده اند.

تركها برخی سفارشهای  صادراتی ثبت شده برای آمريكا را روانه بازار كانادا كردند كه با تازگی تحقيقات ضد دامپينگ عليه چين و كره جنوبی را آغاز كرده بود. اما بازار كانادا چندان بزرگ نيست كه بتواند تمام سهم آمريكا را جذب كند.

شرايط نامطلوب نوردكارهای تركيه موقعيت تامين كننده های كلاف گرم داخلی و خارجی را نيز تحت تاثير قرار داده است. برخی از نوردكارها حتی برخي از سفارشهای خريد كلاف گرم را كه هنوز توليد نشده بودند كنسل كردند. نوردكارهای تركيه اطمينان دارند كه خريد كلاف گرم آن ها در ماه های اكتبر و نوامبر به دليل كم شدن تقاضای كلاف سرد و گالوانيزه كاهش خواهد یافت.

افزايش شاخص سنگ آهن

۵ سپتامبر شاخص سنگ آهن وارداتی به چين با ۰٫۳ دلار افزايش به ۶۶٫۱ دلار CFR رسيد. با افزايش خريد و فروش سنگ آهن در بازار واردات و به رغم كاهش قيمت فولاد در روز جاری بهاي سنگ آهن افزايش يافت. با اين وجود پيش بينی می شود در كوتاه مدت قيمت فولاد در چين به دليل محدوديت های توليد مورد انتظار در تانگشان افزايش يابد.

محدوديت های توليد در تانگشان برای ماه سپتامبر تمديد شده است. اين اقدام منجر به كاهش عرضه فولاد به بازار و در نتيجه افزايش قيمت آهن آلات خواهد شد.

 
 

 

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق

اخبار مرتبط

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به کمک ، با ما تماس بگیرید.
کارخانه
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
61 91 3432 (041)
60 91 3432 (041) (نمابر)
info [at] mehrsteel.com
فروش داخلی، فروش خارجی و فروش شرکتی
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
041-5995
041-36550000
041-36562214
041-36578908
041-36571433
041-36563305
041-36576882
041-36551667