قوطی فولادی ,فولاد مهر سهند
پروفیل, لوله, میلگرد, سپری, میلگرد آجدار, نبشی, ناودانی,قیمت لوله,قیمت پروفیل

آخرین اخبار

سه مصوبه مجلس برای لایحه حمایت از تولید
گروه خبر: لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی با حضور اعضای کمیته اقتصادی شورای ...
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو، مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی از هلدینگ مهر سهند
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو،مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی به همراه هیات همراه...
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر سهند
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر ..
واردات فولاد صفر شد
جعفر سرقینی با بیان مطلب فوق گفت در حال حاضر صنعت فولاد در کشور نیازهای داخلی کشور را تامین می‌کند و ...
کمبود آهن قراضه در کشور به شدت حس می شود
فولاد نیوز: عضو انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گفت: وضعیت آهن قراضه در کشور بحرانی است و کمبود آن به...

آخرین اخبار

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق
تاریخ انتشار :  1397/06/17

۲ عامل مهم افت بازار فولاد در روزهای جاری

گزارش بازار فولاد در روزهای جاری را می توان در دو جمله خلاصه کرد

    افزایش قیمت محصولات فولادی بالاخص قیمت پروفیل و میلگرد در مبادی
    کاهش تقاضا در خروجی ها
رکود تورمی در بازار داخلی فولاد مانند بسیاری از بخش ها (غیر از طلا و ارز) در حال تشدید است.

خواه یا ناخواه، هزاران تن شمش دولتی با نرخ تعزیراتی در کانال ۲۰۰۰ تومانی بعد از ابلاغ دستورالعمل تنظیم بازار فولاد و طی یک ماه گذشته به بازار داخلی تزریق شده و این روند ظاهرا ادامه دارد. فقط کافی است که در خصوص بازگشت مجدد این شمش های نورد شده تحت عنوان میلگرد آجدار و تیرآهن و پروفیل تعزیراتی در بازار داخلی گوشه چشمی انداخته شود و قدری تامل گردد.

هر آنچه از میلگرد آجدار و یا پروفیل و تیرآهنی که از بعد ابلاغ دستورالعمل تنظیم بازار فولاد به بازار داخلی تزریق شده یا از شمش بازار القایی تامین شده است و یا از خریدهای قبلی شمش در واقع قبل از ابلاغیه دستورالعمل بوده است؛ عملا هنوز این شمش های خریداری شده حوزه نورد وارد بازار نگردیده و این طور می توان گفت که دولت و مردم حداقل معادل ۷۵ درصد از وزن این حجم از شمش تعزیراتی خریداری شده را، محصول نهایی شامل تیرآهن و میلگرد آجدار و پروفیل طلبکار هستند.

تصور این که قرار است هزاران تن محصول نهایی در روزهای آتی و با تسهیل شدن کانال عرضه به بازار داخلی تزریق گردد؛ لرزه بر اندام هر فولادسازی خواهد انداخت.

لذا به اعتقاد ما علی رغم وجود برخی بی نظمی ها و تاخیری که در پروسه این روند به وجود آمده است؛ اگر سنگ اندازی ها به بهانه رانت به منظور معدوم نمودن دستورالعمل؛ موفق نشود که تا کنون نشده است؛ دیر یا زود منتظر سرازیر شدن این حجم کالای تعزیراتی در بازار داخلی باشید که قطعا شروع تزریق این کالاها به بازار و روان شدن کانال توزیع این محصولات، به مثابه بروز یک سونامی دیگری برای فعالان این حوزه خواهد شد؛ چرا که شاهد برخورد کانال ۴۵۰۰ تومانی با کانال حداکثر ۳۰۰۰ تومانی خواهیم بود.

گزارش سایت رسمی بورس کالا از معاملات شمش فولادی

بنا بر آنچه که از گزارش سایت رسمی بورس کالا در خصوص معاملات شمش فولادی مقارن با تقریبا زمان ابلاغ دستورالعمل تنظیم بازار فولاد دیده می شود؛ به جز یک مورد، در بقیه موارد تاریخ تحویل شمش فولادی خریداری شده در مربوط به تاریخ ۹۷/۰۶/۳۱ یا در واقع ابتدای آبان ماه است. حدود یک ماه است که از زمان ابلاغیه دستورالعمل تنظیم بازار فولاد کشور می گذرد و این دستورالعمل به شدت مورد انتقاد رانت ایجاد شده واقع شده است.

سوال : با کدام شمش تحویل گرفته شده حوزه نورد ؟!  البته به جز محصول نهایی خود فولادسازان خصولتی که ظاهرا و بنا بر اطلاع رسانی های قبلی به دلیل مشکلات و فراهم نبودن شرایط برای عرضه در بورس و در اختیار قرار دادن به تعاونی ها بوده که تعاونی هم درخواست کرده که این محدودیت ها اصلاح شود.

امیدواریم که مسئولان اجرایی مرتبط با این دستورالعمل انقدری بمانند که مردم بتوانند مطالبات خود را در خصوص این عرضه ها پیگیری نمایند. هر چند این معاملات فراتر از شخص و مطالبات قانون است که بنظر میرسد راه فراری برای آن نباشد

شنیده‌ های ما از بازار ورق کلاف گرم و حوزه قوطی و پروفیل حاکی از این است که ورقهای خریداری شده حوزه نورد مورد مصرف قوطی و پروفیل که در سه ماهه ابتدایی سال در کانال قیمتی ۲ هزار تومانی و بصورت سلف و در هاله ای از ابهام و گمنامی در بورس معامله شده؛ این روزها و هم زمان با تحویل این کالاها؛ با نرخ محصول تمام شده ۶۴۰۰ الی ۶۵۰۰ تومان در بازار غیر رسمی توزیع می شود.

بنا بر شنیده ‌های بازار تا این لحظه :

شنیده ‌های ما حاکی از این موضوع است که برخی از فعالان این حوزه، علی رغم فروش توام با محدودیت عرضه قوطی و پروفیل در کانال قیمتی ۶۴۰۰ الی ۶۵۰۰ تومان به ازای هر کیلو در بازار غیر رسمی، تنها به شرط صدور فاکتور رسمی با تناسب نرخ خرید و در کانال قیمتی ۳ الی ۴ هزار تومان به ازای هر کیلو؛ و واریز الباقی وجه در حسابهای شخصی حاضر به ارائه فاکتور رسمی هستند.

متأسفانه شنیده های ما از برخی از فعالان طرف خرید این حوزه اگر صحت و سقم داشته باشد؛ موضوع رانت قابل توجهی را نشان می دهد که از ضعف و بی درایتی سازمان های نظارتی در سه ماهه ابتدایی سال در خصوص سهل انگاری در راه اندازی سامانه بهین یاب و شفاف سازی رهگیری پروسه خرید برخی از این گروه از خریداران حکایت می کند.

مجددا تاکید می شود که این مطالب، صرفا شنیده ‌های ما از برخی از فعالان بازار فولاد بوده و مسئولیت بررسی صحت و سقم این موارد در خصوص رد یا تایید این اخبار، به عهده مسئولان مربوطه است.

بنظر می رسد فعلا و به عنوان یک تعدیل قیمتی در بازار داخلی؛ یک همگرایی و اتفاق نظر در حوزه میلگرد با تمرکز بر کانال قیمتی ۴۷۰۰ الی ۴۸۰۰ تومانی در بین اکثریت فعالان این حوزه دیده می شود؛ چرا که آنهایی که تند رفته بودند امروز در حال بازگشت به این کانال؛ و آنهایی که عقب مانده بودند، امروز در حال افزایش قیمت برای قرار گرفتن در این محدوده هستند …

 

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق

اخبار مرتبط

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به کمک ، با ما تماس بگیرید.
کارخانه
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
61 91 3432 (041)
60 91 3432 (041) (نمابر)
info [at] mehrsteel.com
فروش داخلی، فروش خارجی و فروش شرکتی
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
041-5995
041-36550000
041-36562214
041-36578908
041-36571433
041-36563305
041-36576882
041-36551667