قوطی فولادی ,فولاد مهر سهند
پروفیل, لوله, میلگرد, سپری, میلگرد آجدار, نبشی, ناودانی,قیمت لوله,قیمت پروفیل

آخرین اخبار

سه مصوبه مجلس برای لایحه حمایت از تولید
گروه خبر: لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی با حضور اعضای کمیته اقتصادی شورای ...
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو، مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی از هلدینگ مهر سهند
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو،مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی به همراه هیات همراه...
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر سهند
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر ..
واردات فولاد صفر شد
جعفر سرقینی با بیان مطلب فوق گفت در حال حاضر صنعت فولاد در کشور نیازهای داخلی کشور را تامین می‌کند و ...
کمبود آهن قراضه در کشور به شدت حس می شود
فولاد نیوز: عضو انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گفت: وضعیت آهن قراضه در کشور بحرانی است و کمبود آن به...

آخرین اخبار

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق
تاریخ انتشار :  1397/06/06

پیش بینی بازار فولاد با توجه به رخدادهای هفته اول شهریور

نگاهی به بازار فولاد در هفته نخست شهریور ۹۷

بازار مقاطع  در روز شنبه و یک شنبه مثل روزهای قبل ، همچنان روند کاهشی را طی کرد به طوری که اکثر مبادی قیمت تیرآهن و میلگرد در حال نزدیک شدن به رقم ۴ هزار تومان هستند‌ البته برخی مبادی مثل قزوین و ابهر روز شنبه هم زیر این عدد فروش می کردند.

عرضه محصولات ذوبی به خصوص تیرآهن ها به علت مشکلات ایجاد شده برای شرکت پویش بازرگان به عنوان اصلی ترین عرضه کننده، هم چنان با مشکل مواجه است و این امر قیمت تیرآهن را نیز تحت تاثیر قرار داده است. قیمت شمش القا بین ۳۴۰۰ الی ۳۵۰۰ در نوسان است. موجودی بیشتر انبارها به علت شرایط سخت بازرسی و مشکلات مربوط به اعلام موجودی روزانه و مشکلات مربوط به صدور فاکتور در حال کاهش است و اکثر انبارداران به علت حجم مشکلات پیش رو میلی به جایگزینی محصولات فروخته خود ندارند که این خود دلیل اصلی روند کاهشی بازار و قیمت تیرآهن و میلگرد است.

امیدواریم تغییر و تحولات انجام شده به خیر و صلاح همه مردم و به خصوص فعالین عرصه فولاد باشد و وضعیت فعلی بازار فولاد و قیمت تیرآهن و میلگرد و سایر محصولات هرچه زودتر سر و سامان یابد. قیمت ناودانی و نبشی بیشتر در دامنه قیمتی ۴۱۵۰ الی ۴۲۰۰ تومان در مبادی مثل فولاد شکفته مشهد؛ مجتمع فولاد البرز غرب؛ فولاد ناب تبریز و آریان فولاد شنیده شد.

قیمت ️قوطی و پروفیل با تعدیل قیمت در برخی از مبادی، بیشتر در کانال قیمتی ۵۲۰۰ تومان شنیده شد. مطابق با شنیده ها و ظاهرا به تدریج به خیل مبادی عرضه کننده میلگرد آجدار در کانال قیمتی ۳۹۰۰ تومانی افزوده می شود که این موضوع نرخ های بازار را به نرخ تعزیراتی نزدیک تر می گرداند.

شنیده‌های تغییرات بازار میلگرد آجدار تا این لحظه بین ۰ تا ۱۰۰ – تومان کاهش قیمت تا این لحظه بوده است.

آخرین شنیده‌ های بازار فولاد در روز دوشنبه

۰ تا ۲۰۰ – تومان کاهش قیمت / میانگین قیمت میلگرد آجدار در بازار داخلی روز دوشنبه توام با حدود ۹۰ – تومان کاهش به مرز ۴۰۰۰ تومان رسید. در حوزه قیمت ناودانی و نبشی هم بیشتر در محدوده ۴۱۵۰ الی ۴۲۰۰ تومان شنیده شد. شنیده ‌های قیمت قوطی و پروفیل هم حاکی از نوسانات کاهشی، علی رغم محدودیت عرضه ورق ۲ در این بازار است، محدود نرخ اعلام شنیده شده در این حوزه بیشتر حول مینیمم کانال ۵۲۰۰ تومانی دیده می شود.

در خصوص قیمت تیرآهن اصفهان در برخی از انبارها؛ شنیده ها حاکی از کاهش شاخه ای ۵ الی ۱۰ هزار تومان حکایت دارد.

گزارشی از بازار شمش

در رصد بازار و دریافت خبر از منابع  آگاه ، متوجه شدیم که نرخ شمش القایی در محدوده ۳۴۰۰ تا ۳۵۵۰ تومان پیشنهاد قیمت شده به طوری که شمش القایی بدون فاکتور رسمی در دامنه قیمتی ۳۴۰۰ تا ۳۴۸۵ تومان و با فاکتور رسمی از ۳۴۶۰ تا ۳۵۵۰ تومان قیمت گذاری شده است اما هنوز شمش قوسی اختلاف فاحشی از نظر قیمتی با شمش القایی دارد و محدوده قیمتی ان ۳۷۷۰ تا ۳۸۱۰ تومان می باشد.

همان طوریکه حداقل تا به امروز و بنا بر ایستادگی وزیر محترم صمت ثابت شده است؛ بستر حوزه فولاد و ورودی و خروجی های آن بر خلاف سایر موضوعات و حوزه‌های کالایی، کاملا شفاف دیده شده و از اینرو دولت هم برنامه‌ریزی جامع، مدون و بلند مدتی را تحت عنوان دستورالعمل تنظیم بازار فولاد در این خصوص تدوین نموده است

که با پشتیبانی سران سه قوه؛ عملیاتی شده و علی رغم برخی سنگ اندازی ها، تمرد ها و مقاومت ها؛ همچنان که مشخص است در حال اجراست، و تتها پس از گذشت حدود یک ماه از اجرایی شدن آن هم نتایج رضایت بخشی را در خصوص حمایت از حقوق مصرف‌کننده مبنی بر حذف سفته‌بازی و از بین بردن هیجانات کاذب به جا گذاشته که بطور حتم خروجی آن مورد پذیرش اکثر مدیران اجرایی کشور قرار گرفته یا خواهد گرفت.

توصیه میشود به هیچ عنوان تحت تأثیر شایعات حاشیه بازار قرار نگرفته و فقط و فقط به مصوبات وزارت محترم صمت توجه نموده و نگاهتان معطوف این دستورالعمل باشد. تنها تغییر رسمی صورت گرفته در خصوص این دستورالعمل تنظیم بازار فولاد کشور؛ همان تغییر سقف رقابت ۵ به ۱۰ درصد و تعیین نرخ محصولات نهایی عرضه‌ شده مشتق از شمش فولادی در بورس به جای در نظر گرفتن نرخ مستقیم بین المللی آن؛ درصدی از نرخ مصوب شمش فولادی در بورس کالا بوده است که برای میلگرد آجدار؛ تیرآهن و ورق کلاف گرم ۱۱ درصد بالاتر از نرخ شمش فولادی میباشد که البته این اصلاحیه حدود ۱۰ روز پیش اعلام شده و موضوع تازه ای نیست.

بدیهی است که هنوز هم که هنوز است؛ پس از گذشت حدود یک ماه از ابلاغ دستورالعمل تنظیم بازار فولاد؛ این دستورالعمل هنوز بطور کامل پیاده‌سازی نشده و محصول نهایی که مواد اولیه آن تحت این دستورالعمل در بورس کالا معامله شده، هنوز در بازار مصرف تزریق نشده که بزودی با تزریق آن شاهد موج دیگری از تعدیل قیمتها در بازار خواهیم بود …

 
 

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق

اخبار مرتبط

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به کمک ، با ما تماس بگیرید.
کارخانه
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
61 91 3432 (041)
60 91 3432 (041) (نمابر)
info [at] mehrsteel.com
فروش داخلی، فروش خارجی و فروش شرکتی
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
041-5995
041-36550000
041-36562214
041-36578908
041-36571433
041-36563305
041-36576882
041-36551667