قوطی فولادی ,فولاد مهر سهند
پروفیل, لوله, میلگرد, سپری, میلگرد آجدار, نبشی, ناودانی,قیمت لوله,قیمت پروفیل

آخرین اخبار

سه مصوبه مجلس برای لایحه حمایت از تولید
گروه خبر: لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی با حضور اعضای کمیته اقتصادی شورای ...
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو، مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی از هلدینگ مهر سهند
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو،مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی به همراه هیات همراه...
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر سهند
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر ..
واردات فولاد صفر شد
جعفر سرقینی با بیان مطلب فوق گفت در حال حاضر صنعت فولاد در کشور نیازهای داخلی کشور را تامین می‌کند و ...
کمبود آهن قراضه در کشور به شدت حس می شود
فولاد نیوز: عضو انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گفت: وضعیت آهن قراضه در کشور بحرانی است و کمبود آن به...

آخرین اخبار

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق
تاریخ انتشار :  1397/05/09

زمان تغییر بازار فولاد جهانی فرا رسیده؟

تصمیمات کمیسیون اروپا سبب افزایش قیمت ورق سیاه این حوزه گردید

قیمت ورق سیاه در بازار داخلی کشورهای اروپایی طی هفته گذشته روند صعودی را در پیش گرفت. این روند در نتیجه ی تاثیرات کمیسیون اروپا بوده است. به نظر می رسد روند صعودی قیمت ورق سیاه در ماه آتی افزایش یابد.

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه در بازار داخلی شمال اروپا به میزان ۵۷۰-۵۶۰ یورو (۶۶۶-۶۵۵ دلار) به ازای هر تن به ازای هر تن تا تاریخ ۲۵ ماه جولای بوده که نسبت به قیمت ۵۶۵-۵۵۵ یورو به ازای هر تن قبلی افزایش یافته است. این ارزیابی ها براساس آخرین معاملات شنیده شده در بازار بوده در حالی که معاملات رسمی صورت گرفته در بازار در محدوده ۵۸۰ یورو به ازای هر تن اعلام گردیده است. ممکن است طی روزهای آتی قیمت ها دستخوش تغییراتی گردد ولی به علت تصمیمات اخیر کمیسیون اروپا ممکن است میزان واردات در این کشورها بسیار کاهش یابد.

در حال حاضر میزان تقاضا چندان بالا نمی باشد ولی به نظر می رسد قیمت ها افزایش بیشتری یابد. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه در بازار وارداتی کشورهای اروپایی به میزان ۵۶۰-۵۵۰ یورو به ازای هر تن می باشد که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی همچنان ثابت باقی مانده است. این ارزیابی ها براساس قیمت های پیشنهادی در بازار ترکیه گزارش گردید. در حال حاضر پیشنهاد وارداتی چندانی در بازار مشاهده نشده و پیش بینی می شود میزان تقاضا تا روزهای پایانی ماه به شدت کاهش یابد.

مروری بر بازار جنوب اروپا

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه در بازار داخلی جنوب اروپا به میزان ۵۶۰-۵۳۰ یورو به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت ۵۵۰-۵۳۵ یورو به ازای هر تن قبلی افزایش یافته است. فولادسازان ایتالیایی قیمت پیشنهادی این محصول را در معاملات صورت گرفته در محدوده ۵۴۰-۵۳۰ یورو به ازای هر تن اعلام کردند در حالی که قیمت های رسمی اعلام شده در محدوده ۵۵۰ یورو به ازای هر تن نیز شنیده شد.

حد بالای این ارزیابی ها براساس قیمت های پیشنهادی در کشور اسپانیا بیان گردید. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه در بازار وارداتی کشورهای جنوب اروپا در محدوده ۵۵۰-۵۴۰ یورو به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلامی قبلی ثابت اعلام شد. این ارزیابی ها براساس قیمت های پیشنهادی کشورهای ترکیه و هند بیان شد.

به رغم کاهش معاملات در بازار قیمت ورق سیاه چین با افزایش همراه شد

به گزارش متال بولتن ۳۰ ماه جولای قیمت ورق سیاه در بازار نقدی شرق چين (شانگهای) با افزایش ۲۰ یوان نسبت به روز قبل ۴۲۹۰ تا ۴۳۰۰ يوان و در شمال چين (تيانجین) با افزایش ۱۰ تا ۳۰ یوان نسبت به روز گذشته به ۴۲۲۰ تا ۴۲۳۰ يوان رسيد. بیشتر فروشنده ها در شانگهای پیشنهاد ۴۳۰۰ یوانی مطرح کردند اما برخی تا ۴۲۹۰ نیز کاهش دادند. منابع بازار معتقدند روند افزایشی مدتی به طول خواهد انجامید و کاهش عرضه به بازار به دلیل محدودیت های تولید کاهش تقاضا را جبران کرده است.

معاملات ورق سیاه تحویل ماه اکتبر با کاهش ۲۷ یوان نسبت به روز قبل به ۴۱۷۲ یوان رسید امروز هر دلار برابر با ۶٫۸۲ یوان بود. شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی چين امروز با افزایش ۰٫۸۳ دلارنسبت به روز قبل به ۵۷۵٫۸۳  دلار FOB رسید. بیشتر کارشناسان معتقدند به دلیل نوسانات زیاد، ارزیابی قیمت مشکل شده است و خرید و فروش نیز به صورت پراکنده انجام می شود. برخی از آن ها با این وجود ۵۷۵ دلار FOB را قیمت مورد قبول در معاملت اعلام کردند.

خط نورد گرم شركت Karakatau اندونزی

توليد كننده های ورق سیاه در جنوب شرق آسيا در حال افزايش هستند و می توانند رقبايی برای صادر كنندگان ورق سیاه به اين منطقه باشند.

شركت Karakatau اندونزی خط نورد گرم شماره ۲ خود را با ظرفيت ۱٫۵ ميليون تن در سال تا سه ماهه سوم سال ۲۰۱۹ راه اندازی خواهد كرد. اين خط نورد جديد كه توسط شركت SMS Demag آلمان طراحی شده است ظرفيت توليد ورق سیاه اين شركت اندونزيايی را به ۳٫۹ ميليون تن خواهد رساند.
 

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق

اخبار مرتبط

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به کمک ، با ما تماس بگیرید.
کارخانه
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
61 91 3432 (041)
60 91 3432 (041) (نمابر)
info [at] mehrsteel.com
فروش داخلی، فروش خارجی و فروش شرکتی
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
041-5995
041-36550000
041-36562214
041-36578908
041-36571433
041-36563305
041-36576882
041-36551667