قوطی فولادی ,فولاد مهر سهند
پروفیل, لوله, میلگرد, سپری, میلگرد آجدار, نبشی, ناودانی,قیمت لوله,قیمت پروفیل

آخرین اخبار

سه مصوبه مجلس برای لایحه حمایت از تولید
گروه خبر: لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی با حضور اعضای کمیته اقتصادی شورای ...
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو، مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی از هلدینگ مهر سهند
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو،مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی به همراه هیات همراه...
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر سهند
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر ..
واردات فولاد صفر شد
جعفر سرقینی با بیان مطلب فوق گفت در حال حاضر صنعت فولاد در کشور نیازهای داخلی کشور را تامین می‌کند و ...
کمبود آهن قراضه در کشور به شدت حس می شود
فولاد نیوز: عضو انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گفت: وضعیت آهن قراضه در کشور بحرانی است و کمبود آن به...

آخرین اخبار

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق
تاریخ انتشار :  1397/05/01

سناریوی قمار فولادی ها؛ افزایش قیمت ها؛ افزایش تنش ها

بررسی سناریوی قمار فولادی ها

به گفته گزارشگر فولاد شنبه و مقارن با اولین روز از شروع کاری هفته جاری؛ شاهد شروع مجددا افزایش قیمت ها در اکثر حوزه‌ های  فولادی، از جمله حوزه مقاطع طویل فولادی و قیمت میلگرد آجدار و قیمت تیرآهن بودیم.

افزایش قیمت میلگرد آجدار نسبت به روز چهارشنبه بنا بر آخرین رصدهای صورت گرفته بین ۳۰ تا ۲۰۰ تومان ادامه پیدا کرد به طوری که نهایتا در اکثر مبادی شاهد توقف فروش بودیم؛ متوسط افزایش قیمت تیرآهن و میلگرد حدود ۷۰ تومان به ازای هر کیلو تا قبل از توقف فروش ها رصد شد.

جنس این افزایش قیمت برای میلگرد و قیمت تیرآهن و سایر محصولات اما به سبب وضعیت فرسایشی آن مدتی است که متفاوت تر از قبل دیده می شود؛ رفتار نا متعادل و نا متعارف این روزهای بازار توام با تغییرات گاها چکشی و نوسانات پرشی تغییر قیمت تیرآهن و میلگرد؛ موجب افزایش بیش از پیش نارضایتی ها و پرخاشگری ها در غالب بدنه بازار گریده است؛ به طوری که دیروز این ناهنجاری ها در اوج خود دیده شد.

تبعات تداوم هرج و مرج در بازار فولاد

برای درک تنش موجود در بازار تنها چند تماس تلفنی کافی است تا به عمق فاجعه ای که در حال رخ دادن است؛ پی برده شود. این وضعیت در واقع همان شبیه سازی کارزار قمار در سطح وسیع جامعه فولادی است؛  بازی که به سبب صدمات جبران ناپذیر آن، حتی دین مبین اسلام هم ورود در این بازی را حرام و افراد را از آن بر حذر داشته است؛ رخدادی که گروهی می برند و گروهی می بازند.

گروهی یک شبه ره صد ساله را طی می کنند و گروهی سرمایه یک عمر فعالیت شرافتمندانه خود را از کف می دهند به طوری که یک عمر سرمایه ای که ذره ذره جمع شده است، یک شبه تحلیل می رود؛ گذشته از صدمات مالی؛ این پروسه روابط اجتماعی را هم دچار خسران و چالش های جدی می نماید؛ به طوری که حتی ممکن است برادر را با برادر دشمن سازد.

در هر صورت، اگر برای سامان دهی وضعیت موجود فکری نشود؛ با ادامه این هرج و مرج ها؛ فساد گسترش پیدا خواهد کرد و تبعات این فساد ممکن است جبران ناپذیر باشد. همچنین باید در انتظار افزایش شدید قیمت تیرآهن و میلگرد و سایر محصولات فولادی نیز باشیم.

این وضعیت بطور حتم قربانی دارد…

این دو نرخی شدن بازار به همین جا ختم به خیر نخواهد شد. تفاوت نرخ حداقل ۴۰۰ تومانی بازار و بورس؛ در آینده ای نه چندان دور گریبان عده ای را خواهد گرفت و قطعا عده ای تر و خشک با هم خواهند سوخت.  با دقت هر چه بیشتر مراقب فعالیت های خرید باشید تا مبادا در جمع قربانیان احتمالی این فرایند قرار گرفته شوید. موضوع واردات موبایل با دلار ۴۲۰۰ تومانی و فروش آن با دلار ۸۰۰۰ تومانی  و فرجام اینکار هنوز در اذهان باقی است…  پرونده اینها هنوز بسته نشده است…

 دلار سکه هم اکنون ۱۰۳۸۰ تومان است /سکه ۴ میلیونی نزدیک است.

بازار سکه و دلار نیز در روزهای جاری تاثیر زیادی در بازار فولاد و قیمت تیرآهن و میلگرد و سایر محصولات فولادی داشته است. در ادامه تحلیل سکه طلا باید گفت که سکه طرح جدید  در آخر هفته در سطح قیمتی بسیار حساسی قرار گرفته است  و با توجه به اینکه سکه در پنجشنبه ۲۸ تیر ماه ۹۷ به سقف قیمتی قبلی خود رسید  و لحظه ای قیمت ۳ میلیون تومان را لمس کرد احتمال سقف شکنی  سکه با هدف ۴ میلیون تومان در دسترس است. اما موانعی هم در این راه دارد که به آن می پردازیم.

تحلیل ارایه شده در هفته های قبل پابرجاست و فقط زمان سقف شکنی سکه محل سوال است که آیا در هفته آتی سقف قبلی ۳ میلیون تومان می شکند یا هنوز سکه  انرژی لازم برای  سقف شکنی و حرکت به سمت قیمت سکه ۴ میلیونی به یک یا دو هفته زمان نیاز دارد ؟

سکه بار اول که در ۷ تیر ماه ۹۷ به قیمت ۳ میلیون تومان رسید، انس جهانی طلا و قیمت دلار (۹۵۰۰) بالاتر از قیمت دلار ۲۸ تیر (۸۲۰۰) بود. هر سکه در آن زمان ۲۹۸ دلار  ارزش طلا داشت ولی امروز ۲۸۸ دلار می ارزد . یعنی واگرایی قیمت سکه  و دلار ۲۸ تیر بسیار زیاد شده است به طوری که باعث حباب قیمتی ۶۰۰  هزار تومانی در سکه شده است  و همین کمی احتمال سقف شکنی قبلی را دچار تردید می کند.

زیرا دلار و سکه همبستگی بسیار بالایی دارند و عدم همراهی طلا با افزایش روز گذشته قیمت سکه تامل بر انگیز است و نشان دهنده آن است که بازیگرانی قدرتمند خارج از روال بازار دارند قیمت سکه طلا را بالا می برند و برای این کار هم بسیار عجول هستند و فرصت همراهی به دلار را نمی دهند.

برای بررسی بهتر سکه طلا ، بهتر است تحلیل تکنیکال سکه نقدی و سکه آتی دی را هم ببینیم

پس از پیش بینی قبلی مبنی بر کاهش موقتی قیمت سکه، سکه از ۳۰۳۰ تا ۲۶۰۰ کاهش یافت و با برخورد به خط روند صعودی آنگ صعودش را شروع کرد. هم اکنون در آستان سقف قبلی ۳۰۳۰ است و کمی زیر آن ۲۹۹۰ قیمت بسته شده است . برای سقف شکنی باید با قدرت سقف قبلی قیمت در ۳۰۳۰ شکسته شود و چند روز بالای آن تثبیت شود.

پس از شکست قیمت ۳۰۳۰ ، سکه به اندازه ارتفاع مثلثی که ترسیم شده رشد می کند و به محدوده ۴ میلیون تا ۴۱۰۰۰ خواهد رسید. کسانی که سکه نقدی می خرند برای حفظ ارزش پولشان بهترین زمان قیمت ۲۶۰۰ تا ۲۷۰۰ بود. اما بازار همیشه فرصت ورود خواهد داد. باید منتظر ماند که سکه یا سقف قبلی را بشکند و بالای آن تثبیت شود و پس از پولبک به قیمت ۳ میلیون وارد معامله شوند یا پس از عدم توان سقف شکنی در محدوده خط روند مورب صعودی ( ۲۷۰۰-۲۸۰۰) وارد معامله خرید شوند. اما هر چه کنند بهتر از آن است که ریال که هر روز ضعیف تر می شود را نگه دارند.

سکه آتی دی که همبستگی بالایی با قیمت سکه نقدی دارد نیز در زیر بررسی شده است. بازیگران آتی دی حتی از بازیگران سکه نقدی نیز قدرتمندتر و عجول ترند تا سریعا سقف قبلی ۳۶۰۰ را بشکنند و به اندازه ارتفاع مثلث رشد کنند و به قیمت ۴٫۶ تا ۴٫۸ میلیون تومان برسد.

معامله حرفه ای در این مواقع صبر می کنند یا قیمت از سقف قیمت ۳۶۰۰ عبور کند و بالای آن تثبیت شود و پس از پولبک به این قیمت وارد خرید شوند یا در صورت عدم عبور از سقف قبلی منتطر می مانند که دوباره به خط روند مورب صعودی قیمت برخورد کند و در حوالی قیمت ۳۳۰۰ تا ۳۴۰۰ وارد معامله شوند. در نهایت باید بدانیم که نوسانات قیمت سکه و دلار بر بازار فولاد و قیمت تیرآهن و میلگرد تاثیرگذار خواهد بود.

پی نوشت : فرمول قيمت سكه تمام از طريق انس جهاني:  ۰٫۲۳۵۳×قيمت يك دلار×قيمت يك انس طلا= قيمت يك عدد سكه تمام
 

 

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق

اخبار مرتبط

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به کمک ، با ما تماس بگیرید.
کارخانه
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
61 91 3432 (041)
60 91 3432 (041) (نمابر)
info [at] mehrsteel.com
فروش داخلی، فروش خارجی و فروش شرکتی
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
041-5995
041-36550000
041-36562214
041-36578908
041-36571433
041-36563305
041-36576882
041-36551667