قوطی فولادی ,فولاد مهر سهند
پروفیل, لوله, میلگرد, سپری, میلگرد آجدار, نبشی, ناودانی,قیمت لوله,قیمت پروفیل

آخرین اخبار

سه مصوبه مجلس برای لایحه حمایت از تولید
گروه خبر: لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی با حضور اعضای کمیته اقتصادی شورای ...
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو، مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی از هلدینگ مهر سهند
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو،مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی به همراه هیات همراه...
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر سهند
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر ..
واردات فولاد صفر شد
جعفر سرقینی با بیان مطلب فوق گفت در حال حاضر صنعت فولاد در کشور نیازهای داخلی کشور را تامین می‌کند و ...
کمبود آهن قراضه در کشور به شدت حس می شود
فولاد نیوز: عضو انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گفت: وضعیت آهن قراضه در کشور بحرانی است و کمبود آن به...

آخرین اخبار

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق
تاریخ انتشار :  1397/04/27

چگونگی حضور ایران در بازار فولاد جهانی

روند رو به رشد آرام اسلب در بازار آهن آلات CIS

با حمایت بازار محصولات تخت، بهای اسلب در بازار آهن آلات CIS در نیمه دوم ماه ژوئن با افزایش همراه شد. در حال حاضر ترک ها در حال تکمیل ذخایر اسلب مورد نیاز خود هستند و از این رو مذاکرات خرید اسلب در جریان است.

با توجه به نمودار قیمت آهن آلات بهای اسلب CIS از ۵۱۰ تا ۵۱۵ دلار FOB در اواسط ماه ژوئن به ۵۳۵ تا ۵۴۵ دلار FOB در پایان ماه افزایش یافت. در عین حال پیشنهادهای فروش اسلب در بازار آهن آلات CIS در شرایط کنونی به ۵۶۰ تا ۵۷۰ دلار CFR ترکیه افزایش یافته است. به گفته منابع داخلی ترکیه، با این که تامین کننده های دیگر مانند برزیل نیز در بازار ترکیه حضور دارند در این کشور کمبود عرضه اسلب وجود دارد.

آخرين معاملات انجام شده اسلب در بازار آهن آلات CIS فروش رفته به ایتالیا در هفته گذشته ۵۵۰ تا ۵۵۵ دلار CFR تحویل ماه سپتامبر بوده است. در شرق آسیا بازار اسلب در شرایط چندان مطلوبی قرار ندارد که به دلیل تضعیف بازار محصولات تخت است. آخرین معاملات انجام شده ۵۴۵ دلار CFR شرق آسیا گزارش شده است و مشتريان بر قیمت های با ۱۵ دلار پایین تر پا فشاری می کنند.

بيلت در هفته منتهی به ۱۳ جولای

به واسطه افت بهای محصولات طويل، كاهش شاخص های قراضه تركيه و به طور كلی تضعيف بازار جهانی آهن آلات ، قيمت بيلت در هفته قبل در روند كاهشی قرار داشت. تامين كنندگان بيلت در CIS ، شمال آفريقا و تركيه با كاهش تقاضا در مقاصد صادراتی مواجه شدند. مشتريان در مصر و تونس خبر از تضعيف خبر از تضعيف بازار داخلی محصولات نهايی فولادی دادند و انتظار دارند بهای بيلت پيشنهادی به اين كشورها كاهش يابد.

پيشنهادهای خريداران بيلت در مصر ۵۲۰ تا ۵۲۵ دلار CFR است كه معادل ۵۰۰ تا ۵۰۵ دلار FOB دريای سياه می باشد. و تونسی ها اين محدوده قيمتی را برای خريد بالا می دانند. در تركيه مشتريان ترجيح دادند از خريد بيلت خودداری كرده و با كاهش بهای قراضه وارداتی به خريد قراضه روی آوردند. علت ديگر محتاط بودن مشتريان تركيه كاهش ارزش لير در برابر دلار بود.

تامين كنندگان CIS بيلت را ۵۲۰ تا ۵۳۰ دلار CFR تركيه پيشنهاد دادند كه برابر با ۵۰۵ تا ۵۱۵ دلار FOB دريای سياه بود. اما مشتريان حاضر به پرداخت بالاتر از ۵۱۵ دلار CFR نشدند.

در اين شرايط در هفته گذشته خريد بيلت CIS به صورت پراكنده انجام شد و قيمت های پيشنهادی در گستره ی ۵۰۵ تا ۵۱۵ دلار FOB دريای سياه قرار گرفت. شنيده ها حاكی از اين بود كه محموله های متعددی از بيلت CIS به قيمت ۵۰۵ تا ۵۱۰ دلار FOB رزرو شد. بر اساس پيش بينی منابع مختلف در بازار بيلت CIS در هفته جاری به پايين تر از ۵۰۰ دلار FOB كاهش خواهد يافت.

ارزیابی کلاف گرم در بازار امارات

مشتریان اماراتی به کلاف گرم وارداتی همچنان روی خوش نشان می دهند، بنابراین انتظار می رود تقاضا در چند هفته آتی در سطح مقبولی باقی بماند. به نقل از متال اکسپرت حدود ۲۰۰۰۰ تن کلاف گرم هند ضخامت ۲٫۰۰ میلیمتر به قیمت ۶۲۰ دلار CFR تحویل ماه آگوست به امارات به فروش رسید. کلاف گرم ضخامت ۳٫۰۰ میلیمتر چین با کاهش ۵ دلار در سطح ۶۱۰ تا ۶۱۵ دلار CFR تحویل ماه سپتامبر به امارات صادر شد.با وجود ۵ دلار کاهش قیمت، خریداران انتظار افت ۱۰ تا ۱۵ دلاری دیگری برای محصولات چینی دارند.

مطابق با انتظارات، شرکت Hadeed بهای کلاف گرم ۳  تا ۶ میلیمتر را ۲۰ تا ۲۵ دلار افزایش داد و به ۶۶۰ دلارCPT رساند که البته از نظر خریداران قیمت بالایی محسوب می شود. ماه گذشته امکان خرید با قیمت ۶۳۵ تا ۶۴۰ دلار CPT وجود داشت اما به گفته منابع بازار  شرکت Hadeed قصد ندارد با خریداران مدارا کند.

عدم حضور ایران در بازار امارات

ایران در حال حاضر در بازار امارات حضور ندارد و در ماه گذشته با موفقیت کلاف گرم خود را به قیمت ۵۷۰ دلار FOB به فروش رساند. تعداد فروشنده های ترکیه به امارات در حال افزایش است و پیشنهادهای رسیده از ترکها در حدود ۶۶۰ دلار CFR تحویل ماه سپتامبر قرار دارد. در معاملات گزارش شده قبلی محموله کوچکی به یکی از نورد کارهای امارات به قیمت ۶۴۵ تا ۶۵۰ دلار CFR به فروش رسید.

شرکت اوکراینی METINVEST  با افزایش ۱۰ دلاری بر قیمتهای خود نسبت به یک هفته قبل،۶۰۰ تا ۶۰۵ دلار CFR به بازار امارات پیشنهاد می دهد. برخی از مشتریان به دلیل مشکلات حمل و نقل از دریای AZOV تا امارات نگرانی هایی در مورد خرید از اوکراین دارند.

مشتریان اماراتی گزارش دادند پیشهادهایی از سوی شرکت آرسلور در آفریقای جنوبی نیز دریافت کرده اند که برای ضخامت زیر ۱٫۰۰ میلیمر ۷۰۰ دلار CFR بوده است و به نظر قیمت منطقی می باشد.

 

 

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق

اخبار مرتبط

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به کمک ، با ما تماس بگیرید.
کارخانه
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
61 91 3432 (041)
60 91 3432 (041) (نمابر)
info [at] mehrsteel.com
فروش داخلی، فروش خارجی و فروش شرکتی
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
041-5995
041-36550000
041-36562214
041-36578908
041-36571433
041-36563305
041-36576882
041-36551667