قوطی فولادی ,فولاد مهر سهند
پروفیل, لوله, میلگرد, سپری, میلگرد آجدار, نبشی, ناودانی,قیمت لوله,قیمت پروفیل

آخرین اخبار

سه مصوبه مجلس برای لایحه حمایت از تولید
گروه خبر: لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی با حضور اعضای کمیته اقتصادی شورای ...
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو، مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی از هلدینگ مهر سهند
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو،مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی به همراه هیات همراه...
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر سهند
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر ..
واردات فولاد صفر شد
جعفر سرقینی با بیان مطلب فوق گفت در حال حاضر صنعت فولاد در کشور نیازهای داخلی کشور را تامین می‌کند و ...
کمبود آهن قراضه در کشور به شدت حس می شود
فولاد نیوز: عضو انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گفت: وضعیت آهن قراضه در کشور بحرانی است و کمبود آن به...

آخرین اخبار

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق
تاریخ انتشار :  1397/04/23

علل روند مخالف بازار داخلی و بورس ورق فولادی

هجوم سیل تقاضا به بازار ورق فولادی

قیمت ورق سیاه در بازار داخلی هفته گذشته و در نخستین روز هفته برای ضخامت ۲ میلی متر به میزان ۳۴۱۰۰ ریال اعلام گردید و در روزهای پایانی هفته نرخ این محصول به ۳۴۲۰۰ ریال رسید.

بنابراین قیمت ورق سیاه طی هفته گذشته تغییرات زیادی را تجربه نکرد. این در حالی است که شرکت نورد و لوله اهواز قیمت پیشنهادی خود را در محدوده ۳۲۷۰۰ ریال اعلام کرد. تفاوت قیمت در بازار داخلی و وارداتی سبب هجوم سیل تقاضا به بازار داخلی ورق فولادی کشور گردید. به طور کلی قیمت ورق سیاه طی هفته گذشته ثابت بوده است و میانگین قیمت ورق فولاد مبارکه برای ضخامت های ۱۵-۳ میلی متر در نخستین روز هفته به میزان ۳۱۹۰۰ ریال بوده در حالی که در روزهای میانی هفته به نرخ ۳۱۷۹۰ ریال رسید و مسیر نزولی را طی کرد. در روزهای پایانی هفته نیز قیمت این محصول به قیمت ابتدایی هفته بازگشت.

این روند در بورس کالا به گونه ای دیگر رقم خورد. قیمت ورق گرم B در روز سه شنبه در بورس کالا به میزان ۲۹۶۷۶ ریال اعلام گردید که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۷۴۴ریال افزایش یافت. همچنین این نرخ برای ورق سرد C به میزان ۲۸۴۳۹ ریال بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی رشد ۱۰۹۳ ریالی را تجربه کرد.

این در حالی است که بازار داخلی فولاد به علت کاهش میزان تقاضای موجود و نیز کالای ارزان قیمت انبارها راهی جدا از بازار بورس را در پیش گرفت. در بازار جهانی قیمت ورق سیاه به میزان ۵۶۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده است. در حال حاضر به دلیل کاهش میزان صادرات فولاد مبارکه میزان عرضه این شرکت جوابگوی نیاز بازار می باشد ولی در صورتی که میزان صادرات در شرکت فولاد مبارکه افزایش یابد بازار داخلی نیز با مشکلاتی مواجه خواهد شد.

ثبات اکثر کارخانجات ورق طی هفته گذشته

طی هفته گذشته قیمت ورق اکسین نیز روند ثابتی را سپری کرد و قیمت این محصول به طور میانگین به میزان ۳۲۷۳۸ ریال برای ضخامت های ۴۰-۱۲ میلی متر اعلام گردید و این روند تا  روزهای پایانی هفته نیز تغییر نکرد. این در حالی است که برخی فعالان بازار امیدوار بودند که قیمت ورق فولادی طی هفته گذشته افزایش یابد ولی میزان تقاضا بسیار پایین بوده و نیاز بازار را تامین نکرد.

قیمت ورق کاویان نیز نسبت به قیمت ورق اکسین به میزان ۱۰۰ ریال افزایش داشته است ولی معامله ای برای این ورق مشاهده نشد. بازار ورق سرد برخلاف بازار ورق گرم روند نزولی را طی کرد. در حال حاضر واردات محصولات CIS به کشور تقریبا متوقف گردیده است.

برای مثال در ماه جاری تاکنون واردات ورق از این منطقه به کشور به میزان ۳۷۰۰ تن بوده است که قابل توجه نمی باشد. میانگین قیمت ورق سرد طی هفته گذشته برای ضخامت های ۴۰-۵ میلی متر در نخستین روز هفته به میزان ۴۲۳۷۵ ریال اعلام گردید ولی در روزهای پایانی هفته نرخ این محصول به ۴۱۹۴۳ ریال رسید.

مروری بر بازار ورق سرد و ورق گالوانیزه

بنابراین مشاهده می شود که روند بازار داخلی برای ورق سرد نیز برخلاف بازار بورس بوده است. نرخ ورق سرد در روز سه شنبه هفته گذشته به میزان ۳۲۸۳۹ ریال اعلام شد که نسبت به عرضه قبلی آن در بورس کالا به میزان ۴ درصد افزایش داشته است. حال سوالی که مطرح است این است که چرا روند بازار داخلی و بورس کالا متفاوت می باشد.

دلیل این امر این است که در حال حاضر میزان تقاضا در بازار داخلی به دلیل قطعی مکرر برق و همچنین تغییرات فصلی کاهش شدیدی یافته است ولی تحویل در بورس کالا برای مهر بوده که در این ماه مشکلات برق و تغییرات فصلی رفع گردیده و می توان به آینده بازار امیدوار بود.

همچنین به دلیل کاهش شدید میزان واردات در کشور تکیه اصلی بازار ورق بر شرکت فولاد مبارکه بوده و شاهد رشد بی رویه قیمت محصولات این کارخانه می باشیم. قیمت ورق گالوانیزه نیز طی هفته گذشته روند ثابتی را طی کرد در حالی که در روزهای پایانی هفته زمزمه هایی از افزایش قیمت این محصول به گوش رسید و قیمت آن به طور متوسط به میزان ۴۷۰۹۵ ریال برای روزهای ابتدایی هفته و به میزان ۴۷۱۸۳ ریال در روزهای پایانی هفته رسید. علت روند افزایشی نرخ این محصول نیز قطعی های مکرر برق و کاهش میزان عرضه این محصول عنوان شده است.
 

 

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق

اخبار مرتبط

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به کمک ، با ما تماس بگیرید.
کارخانه
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
61 91 3432 (041)
60 91 3432 (041) (نمابر)
info [at] mehrsteel.com
فروش داخلی، فروش خارجی و فروش شرکتی
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
041-5995
041-36550000
041-36562214
041-36578908
041-36571433
041-36563305
041-36576882
041-36551667